Botoks orężem w walce z bruksizmem

DGBlog

Zgrzytanie zębami to problem, który dotyka ogromnej liczby osób. Dlaczego? Mamy coraz więcej obowiązków, żyjemy w zawrotnym tempie, wynikiem czego jest nadmierny stres. Skutki bruksizmu, czyli bezwiednego zaciskania zębów, mogą być bardzo uciążliwe. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak radzić sobie z tym kłopotem. 

Czytaj dalej

Cytologia znaczącym badaniem w życiu każdej kobiety

DGBlog

Cytologia, czyli badanie cytologiczne to przesiewowe,  podstawowe  profilaktyczne badanie. Jest ono  wykonywane w kierunku raka szyjki macicy i  zaczęto je  przeprowadzać w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Powinny z niego korzystać kobiety w różnym wieku – zarówno nastolatki, jak i panie w wieku rozrodczym.

Czytaj dalej

Atrofia pochwy – przykra dolegliwość kobiet w różnym wieku

DGBlog

Atrofia, zwana inaczej zanikowym zapaleniem pochwy, to problem, który dotyka kobiety w głównej mierze w wieku menopauzalnym, choć nie tylko. Dolegliwość ta jest niczym innym, jak zanikiem nabłonka śluzówki pochwy,  najczęściej na skutek niedoboru lub zaburzenia w produkcji hormonów, a mianowicie estrogenów.

Czytaj dalej

Suchość pochwy – problem możliwy do pokonania

DGBlog

Suchość pochwy, jej niewystarczające nawilżenie to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Wbrew powszechnej opinii nie dotyczy on tylko kobiet dojrzałych, w wieku menopauzalnym. Ta przykra dolegliwość dotyka również pań zdecydowanie młodszych – w wieku nawet 20 czy 30 lat.

Czytaj dalej

USG ginekologiczne podstawowym badaniem diagnostycznym

DGBlog

USG ginekologiczne, zwane też inaczej dopochwowym lub transwaginalnym, jest badaniem podstawowym w diagnostyce profilaktycznej. Okazuje się jednak, że nie każda kobieta wie,  jak ono dokładnie przebiega, czemu właściwie służy i czym różni się od tego typowego – wykonywanego przez powłoki brzuszne.

Czytaj dalej

Karboksyterapia – skuteczna pomoc w walce z wieloma problemami

DGBlog

Karboksyterapia to zabieg zwany inaczej “terapią cudownym gazem”.  Jej początki sięgają już roku 1932  i uważana jest za największy przełom w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Znakomicie nadaje się do leczenia wielu chorób, jak i zdaje egzamin w medycynie estetycznej.

Czytaj dalej

Koniec z bólem w trakcie stosunku!

DGBlog

Masz problem z suchością pochwy, która uniemożliwia Ci odczuwanie przyjemności ze współżycia? Chciałabyś pozbyć się nieestetycznych blizn powstałych po porodzie? A może pragniesz odmłodzić swoje okolice intymne?

Czytaj dalej