Dermapen w klinice Tazbir

W skrócie: Dermapen jest wypróbowanym sposobem w walce ze zmianami skórnymi.

Czym jest Dermapen?

Dermapen to rewolucyjne urządzenie przeznaczone do mikronakłuwania skóry w celu jej dogłębnej odbudowy. Zaawansowana technologia pulsujących igieł sprawia, że Dermapen zdecydowanie wyróżnia się na tle innych metod mezoterapii swoją efektywnością, bezpieczeństwem oraz komfortem dla pacjenta. To innowacyjne urządzenie dostępne jest w ofercie Kliniki Tazbir. Zabieg polecamy osobom, które dążą do wygładzenia i odmłodzenia skóry (ciała, twarzy, dłoni) oraz zniwelowania mankamentów skórnych, takich jak rozstępy czy blizny.
Regeneracja skóry odbywa się w 3 fazach:

1.Pobudzenie produkcji włókien kolagenowych, elastynowych i kwasu hialuronowego.
2.Stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego.
3.Głęboka regeneracja, poprawa gęstości i napięcia skóry, uzupełnienie niedoborów.

Efekty zabiegu Dermapen

Mikronakłuwanie skóry i dostarczenie do jej głębszych warstw cennych składników aktywnych inicjuje procesy namnażania kolagenu i elastyny. W efekcie, skóra zyskuje na gęstości i staje się bardziej sprężysta oraz wygładzona. Poprawia się jej ukrwienie, struktura i koloryt, a obecne na jej powierzchni drobne zmarszczki czy blizny potrądzikowe ulegają zredukowaniu. Rezultaty te widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak, by uzyskać długotrwałą i wyraźną poprawę kondycji skóry, warto powtórzyć go 2-5 razy. Ze względu na precyzyjną budowę urządzenia, Dermapen może być stosowany do regeneracji  skóry nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak okolice oczu i ust.  W wyniku zabiegu, poprawia się mikrokrążenie i stan unaczynienia skóry, dochodzi do wzmocnienia struktury skóry.  W rezultacie, organizm uzyskuje umiejętność do samoregeneracji i głębokiej przebudowy tkanek, co przekłada się na redukcję rożnego rodzaju zmian skórnych.

Zalety

 • krótki czas zabiegu
 • automatyczna kontrola głębokości iniekcji
 • mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
 • krótszy czas rekonwalescencji
 • sterylność zabiegu (wymienne igły)

Zastosowanie

 • Drobne zmarszczki
 • Blizny (potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe)
 • Rozstępy
 • Wiotkość skóry
 • Przebarwienia
 • Wypadanie włosów

Przeciwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • infekcje i/lub stany zapalne skóry
 • choroby nowotworowe

Dermapen – Cennik

Cena od:600 zł

Dermapen – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Liczba zabiegów jest zawsze kwestią indywidualną, jednak dla najlepszych rezultatów warto powtórzyć zabieg ok 2-5 razy.

 • Co wyróżnia Dermapen na tle innych tego typu zabiegów?

  W oryginalnym urządzeniu DERMAPEN™ zastosowano opatentowaną technologię AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling), która opiera się na specjalnym, unikatowym doborze parametrów nakłuwania skóry w wielu jej poziomach od 0,2 mm do 3,5mm.

 • Na czym polega zabieg Dermapen?

  Zabieg mikronakłuwania frakcyjnego Dermapen wykonywany jest przy użyciu głowicy wyposażonej w 12 sterylnych, molibdenowych, ultracienkich igieł, które dokonują kilku tysięcy mikronakłuć na określoną głębokość skóry (od 0,2 mm do 3,5 mm). Dzięki iniekcjom, do skóry wprowadzane są specjalnie dobrane preparaty zawierające substancje aktywne o właściwościach odżywczych, rgrnerujących lub nawilżających. W Klinice Tazbir zabieg Dermapen wykonywany jest razem z osoczem bogatopłytkowym ( w zależności od wybranego zagęszczenia czynników wzrostu w płytkach krwi – System Regeneris, System Proteal, System Angel ). Często łącznie z kwasem hialuronowym i koktajlem witaminowym lub też peelingiem TCA ( Cosmo Peel ), z peelingiem na przebarwienia – Mela Peel czy peelingiem Anti-Age – Milk Peel. Innowacyjna technologia zastosowana w urządzeniu Dermapen sprawia, że dyskomfort oraz czas trwania zabiegu zostają zredukowane do minimum. Dodatkowo, w Klinice Tazbir po zabiegu pacjent ma zakładaną maskę w płacie nasączoną kwasem hialuronowym i substancjami łagodzącymi oraz przyspieszającymi gojenie i regenerację.

 • Co to jest Dermapen MELA i dla kogo jest polecany?

  Dermapen MELA – zabieg idealny na przebarwienia. Zabieg z wykorzystaniem Dermapena i peelingu Mela Peel rekomendowany jest do leczenia problemów pigmentacyjnych takich jak: melazma, plamy soczewicowate czy przebarwienia pozapalne. Dzięki zawartości silnie skoncentrowanych składników hamujących proces melanogenezy oraz połączeniu z mikronakłuwaniem Dermapenem zabieg ten delikatnie złuszcza i redukuje nawet oporne przebarwienia nie wywołując przy tym zbyt silnej reakcji zapalnej, która może doprowadzić do powstania przebarwień pozapalnych. Dzięki procedurze łączonej Dermapen – Mela Peel skóra odzyskuje prawidłowy koloryt a przebarwienia ulegają redukcji. Udowodnione działanie Anti-Age. Oraz, w przypadku samego tylko peelingu Mela Peel:

  • 83% pacjentów wykazało ujednolicenie kolorytu skóry po 2 zabiegach (dane kliniczne).
  • 66% pacjentów wykazało rozjaśnienie skóry po 2 zabiegach (dane kliniczne).
  • 83% pacjentów wykazało znaczną redukcję plam soczewicowatych i przebarwień po 2 zabiegach (dane kliniczne).
 • Co oznacza Dermapen - Milk Peel? Na czym polega zabieg?

  Zabieg łączony Dermapen i peeling Milk Peel jest przeznaczony do regeneracji i zwiększenia poziomu nawilżenia skóry. Znajduje zastosowanie do redukcji zmarszczek, poprawienia kolorytu skóry oraz leczenia matowej cery. Kwasy glikolowy i salicylowy redukują widoczność poszerzonych porów oraz eliminują obumarłe komórki naskórka. Kwas mlekowy zatrzymuje i wiąże wodę w naskórku dzięki czemu skóra jest świeża i nawilżona. Synergia zabiegu Dermapen Milk Peel potwierdza efekty, że 92% pacjentów wykazało znaczną poprawę rozjaśnienia skóry (efekty kliniczne).
  83% pacjentów potwierdziło, że ich skóra jest bardziej promienna a jej koloryt jest ujednolicony.
  100% pacjentów wykazało znaczną poprawę w głębokości drobnych zmarszczek już po 1 zabiegu (efekty kliniczne).

 • Co to jest Cosmo Peel i Dermapen? Na czym polega zabieg?

  Zabieg Cosmos przeznaczony do leczenia zmarszczek, odbudowy struktury skóry oraz leczenia przebarwień. W zależności od potrzeb Cosmo Peel dostępny jest trzech stężeniach (15%, 18% lub 20%). Zabieg łączony Dermapen i Cosmo Peel powoduje znaczną redukcję oznak starzenia się skóry, poprawia strukturę skóry oraz jej napięcie i elastyczność. Peeling na bazie TCA redukuje także objawy trądziku, blizn potrądzikowych oraz przebarwienia. Aż 86% pacjentów wykazało znaczącą i utrzymującą się poprawę w zakresie przebarwień skóry (dane kliniczne).
  94% pacjentów wykazało znaczącą redukcję zmarszczek (ocena dermatologiczna).
  88% pacjentów wykazało zmniejszenie oznak starzenia się skóry. Silne działanie Anti-Age.

 • Jak długo trwa zabieg Dermapen?

  Cała procedura trwa ok. 30 minut.

 • Po jakim czasie zobaczę efekty?

  Bezpośrednio po zabiegu, pacjent odczuwać może pieczenie i swędzenie skóry. Obszar poddany zabiegowi jest również zaróżowiony i obrzęknięty. Po 3-4 dniach skóra może ulec złuszczaniu, zaś po 5-7 dniach zwykle obserwujemy pierwsze efekty zabiegu. Pełne rezultaty pojawiają się po upływie miesiąca.

Dermapen – opinie

Z wiekiem na mojej twarzy zaczęły się pojawiać drobne zmarszczki. Nie były one bardzo widoczne, jednak pomyślałam, że im są mniejsze, tym łatwiej będzie się ich pozbyć. Dr Marta Tazbir z kliniki w Łodzi zaproponowała zabieg Dermapen – idealny na niewielkie zmarszczki. Rzeczywiście był to dobry wybór – po 3 zabiegach skóra jest idealnie wygładzona.

Daria, 48 lat

Problem z rozstępami zaczął się w okresie dojrzewania. Okropne blizny na pośladkach sprawiły, że odechciało mi się corocznych wyjazdów nad morze. Na szczęście w klinice dr Tazbir doradzono mi zabieg Dermapen – po kilku seriach po rozstępach nie zostało ani śladu!

Weronika, 23 lata

Długa walka z trądzikiem pozostawiła na mojej twarzy ślady w postaci blizn. Od lekarzy słyszałem, że bardzo im przykro, ale są to skutki długich terapii i NIC SIĘ NIE DA Z NIMI ZROBIĆ. Czułem się fatalnie. Zacząłem szukać informacji i w internecie natknąłem się na słowo „Dermapen”. W klinice dr Tazbir w Łodzi dokładnie opowiedziano mi o zabiegu i ułożono plan leczenia. Po kilku seriach blizny zniknęły CAŁKOWICIE! Dziękuję!

Michał, 27 lat

W klinice dr Tazbir w Łodzi w końcu pozbyłam się rozstępów po ciąży. Po kolejnym nieudanym zabiegu nie miałam już siły ani ochoty na dalszą walkę i marnowanie pieniędzy. Bardzo dziękuję, pani Marto!

Ada, 28 lat

Efekty przed/po