Endermologia LPG – hit w dziedzinie medycyny estetycznej

ACBlog

Endermologia LPG to innowacyjna technika wykorzystująca moc podciśnienia w walce z typowymi mankamentami urody takimi jak zmarszczki, wiotkość skóry, cellulit czy rozstępy. Endermologia zadba jednak nie tylko o nasze piękno, ale również zdrowie. Urządzenie LPG pomoże w walce z bólem (np. kręgosłupa), obrzękami czy niedrożnością żył. To tylko niektóre z licznych zastosowań zabiegu endermologii. Opinie specjalistów i zadowolonych pacjentów mówią same za siebie: endermologia stanowi rewolucję w dziedzinie medycyny estetycznej!

Na czym polega endermologia?

Urządzenie Endermologie LPG swoją wszechstronność zawdzięcza wymiennym końcówkom, które różnią się modułami zabiegowymi. Dzięki specjalnym rolkom masującym i wytwarzanemu podciśnieniu, możliwa jest mechaniczna stymulacja głębokich warstw skóry. Rytmiczne zasysanie skóry sprawia, że układ limfatyczny ulega odblokowaniu, przemiana materii i usuwanie toksyn – przyspieszeniu, a produkcja kolagenu i elastyny – wyraźnemu zwiększeniu.

Efekty endermologii LPG

Jak podkreślają nasi specjaliści z Kliniki Tazbir w Łodzi, gdzie przeprowadzamy endermologię, zabieg ten przynosi zróżnicowane rezultaty, w zależności od programu jaki zostanie zastosowany. Urządzenie Endermologie LPG Cellu M6 Integral umożliwia wykonywanie zabiegów na twarzy, jak i ciele.

Przykładowe efekty endermologii z jego wykorzystaniem to:

  • wzrost napięcia i elastyczności skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • pobudzenie krążenia krwi,
  • usunięcie nagromadzonych płynów i toksyn,
  • redukcja cellulitu,
  • zmniejszenie obrzęków,
  • zniwelowanie tkanki tłuszczowej,
  • rozluźnienie mięśni i łagodzenie ich bólu.

Endermologia LPG w odmładzaniu skóry

Swoje odmładzające właściwości endermologia zawdzięcza oddziaływaniu na fibroblasty – komórki produkujące kolagen i elastynę, czyli białka odpowiedzialne za młody wygląd skóry i jej właściwe napięcie. Pod wpływem endermomasażu, fibroblasty rozpoczynają tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych, w efekcie czego skóra staje się bardziej gęsta i elastyczna.

Endermologia pozwala wygładzić płytkie zmarszczki mimiczne i ujędrnić skórę, dając efekt naturalnego liftingu. Ponadto, po zabiegu twarz sprawia wrażenie promiennej i rozjaśnionej. Oznaki zmęczenia, opuchlizna czy cienie pod oczami zostają zniwelowane dzięki eliminacji nagromadzonych w głębi skóry toksyn.

Endermologia LPG w oczyszczaniu organizmu

Jednym z najważniejszych przejawów działania endermologii jest drenaż limfatyczny. Poprzez usprawnienie wymiany międzykomórkowej i poprawę mikrokrążenia, ułatwia on usunięcie z organizmu nie tylko złogów tłuszczowych, ale przede wszystkim substancji toksycznych i nadmiaru wody. Endermologia doskonale przeciwdziała zatem cellulitowi, jak i obrzękom nóg. Stanowi również skuteczną metodę profilaktyki żylaków i zakrzepów, które powstają na skutek zaburzeń w przepływie krwi. Usunięcie toksyn z organizmu wpływa pozytywnie na stan naszego zdrowia i samopoczucie, poprawiając odporność immunologiczną i przyspieszając metabolizm.

Endermologia LPG w medycynie

Zabiegi endermologii łagodzą dolegliwości bólowe, przywracają sprawność fizyczną i przyspieszają proces powrotu do zdrowia, dlatego są często zalecane jako uzupełnienie rehabilitacji. Wykazano, że endermomasaż przynosi ulgę w bólach pooperacyjnych, jak również pomaga zmniejszyć sztywność stawów, jednocześnie zwiększając zakres ich ruchów. Zalety endermologii z pewnością docenią więc pacjenci doświadczający trudności ze strony układu kostno-stawowego i mięśniowego, np. skurczów, napięcia mięśni czy sztywności stawów.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o endermologii LPG.