Laser diodowy Vectus – precyzja i bezpieczeństwo

VECTUS™ to medyczny laser diodowy firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia.

Czym jest laser diodowy Vectus?

Jest to JEDYNY NA ŚWIECIE laser wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. System ten określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera indywidualnie dla każdego pacjenta optymalne parametry zabiegu. Umożliwia to zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia, a w efekcie gwarantuje większą skuteczność i wysokie bezpieczeństwo. Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność. Technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry, dodatkowo podnosi skuteczność procedury. Głowica z technologią Advanced Contact CoolingSM, zapewnia chłodzenie przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna, a zabieg praktycznie BEZBOLESNY. Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.

Opis zabiegu

Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest na czystą, uprzednio ogoloną skórę. Przed zabiegiem do powierzchni skóry pacjenta, na której będzie wykonywany zabieg, przykładany jest czytnik Skintel™. Określa on poziom melaniny i automatycznie ustawia indywidualne parametry zabiegu. W zależności od okolicy zabiegowej dobierana jest odpowiednia wielkość głowicy. W takcie zabiegu głowica jest przykładana do skóry i równomiernie naświetla się cały obszar poddany zabiegowi. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po 2-4 tygodniach od zabiegu prawie wszystkie włosy wypadną, ale część z nich odrośnie (po pierwszym zabiegu zostaje usunięte 20-30% włosów, po całej serii 90%). Na odrośnięte włosy zabieg należy powtórzyć. Ilość zabiegów i odstęp pomiędzy zabiegami zależny od okolicy, która poddana jest terapii (różne tempo wzrostu włosa), fototypu skóry, płci pacjenta, współistniejących zaburzeń hormonalnych. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 1 – 3 miesięcy.

Zalety

 • całkowite bezpieczeństwo zabiegu dzięki pomiarom ilości melatoniny
 • wysoka skuteczność dzięki indywidualnemu doborowi parametrów
 • bezbolesność zabiegu – można zastosować znieczulenie miejscowe  lub urządzenie chłodzące
 • krótki czas trwania zabiegu dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej
 •  nie zapuszczasz włosów przed zabiegiem!

Zastosowanie

 • usunięcie włosów pojawiających się na skórze w przypadku zaburzeń endokrynologicznych (hirsutyzm)
 • względy estetyczne
 • objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji
 • osoby z wrażliwą skórą, u których po usuwaniu włosów często tworzą się stany zapalne prowadzące do powstawania blizn i przebarwień

Przeciwwskazania

 • świeża opalenizna
 • ciąża
 • przerwana ciągłość naskórka
 • epilepsja
 • leki, zioła fotouczulające
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne

Depilacja laserowa Vectus – Cennik

1 zabieg cena regularna PROMOCJApakiet 2 zabiegów + 2 GRATIS!
Pachy 250 zł 125 zł500 zł
Całe ręce350 zł175 zł700 zł
Dłonie150 zł75 zł300 zł
Łydki z kolanami350 zł175 zł700 zł
Uda350 zł175 zł700 zł
Całe nogi500 zł250 zł1000 zł
Brzuch200 zł100 zł400 zł
Klatka piersiowa200 zł100 zł400 zł
Kark150 zł75 zł300 zł
Plecy górna część350 zł175zł700 zł
Plecy dolna część350 zł175 zł700 zł
Pachwiny150 zł75 zł300 zł
Bikini300 zł150 zł600 zł
Bikini całkowite350 zł175 zł700 zł
Pośladki200 zł100 zł400 zł
Szpara pośladkowa150 zł75 zł300 zł
Wąsik150 zł75 zł300 zł
Broda150 zł75 zł300 zł
Broda+ podbródek200 zł100 zł400 zł
Uwaga!
 • Cena promocyjna  obowiązuje przy wykupionej serii 4 zabiegów. Płatność z góry przy pierwszym zabiegu.
 •  Ceny promocyjne obowiązują do 1 kwietnia włącznie. Liczy się data zapisu.
 •  Realizacja serii do końca sierpnia.

Dlaczego laser diodowy Vectus jest najbardziej profesjonalnym, dostępnym na rynku urządzeniem do depilacji?

 •  Laser diodowy Vectus jest to ulepszona wersja lasera  Light Sheer Duet
 •  Laser diodowy Vectus automatycznie określa poziom melatoniny i dobiera parametry zabiegu tak, aby  nigdy nie doszło do poparzenia skóry. Dzięki temu pacjent ma całkowite poczucie bezpieczeństwa.
 •  Można zastosować znieczulanie miejscowe! Przed zabiegami innymi laserami tego typu lub podobnymi nie wolno stosować znieczulenia! U nas pacjent ma komfort :) Znieczulenie na życzenie! (za dodatkową opłatą)
 •  Dzięki optymalnie dobranym parametrom przychodzisz na depilację tylko tyle razy ile potrzeba na usunięcie Twojego owłosienia i ani jednego zabiegu więcej. Nie liczymy impulsów– oszczędność pieniędzy i czasu!
 •  Nie musisz zapuszczać włosków! Na depilację przychodzisz… wydepilowana! Dzięki temu cały czas możesz chodzić w krótkich spódniczkach :)

Depilacja laserowa Vectus- przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do Kliniki i opracowanie planu leczenia

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Lekarz specjalista układa specjalny plan zabiegów, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

2

Wykonanie pierwszego zabiegu

Przygotowanie do zabiegu połączone z (ewentualnym) znieczuleniem. Przeprowadzenie zabiegu.

3

Kolejne zabiegi z serii

W odpowiednich, ustalonych wcześniej, odstępach czasowych wykonywane są kolejne zabiegi z serii.

4

Zakończenie terapii

Na tym etapie następuje ocena efektów zabiegów.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Ilość zabiegów i odstęp pomiędzy zabiegami zależny od okolicy, która poddana jest terapii (różne tempo wzrostu włosa), fototypu skóry, płci pacjenta, współistniejących zaburzeń hormonalnych. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 1 – 3 miesięcy.

 • Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

  Vectus™, stosując wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać zabieg epilacji dużych obszarów w zaledwie kilka minut, np. całych pleców w 4 minuty!

  Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia Photon RecyclingSM , która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

 • Kto wykonuje zabieg depilacji laserem Vectus?

  Zabiegi wykonują wyspecjalizowani lekarze i kosmetolodzy.

 • Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

  Na około 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować żadnych metod usuwania włosów, które polegają na ich wyrywaniu np.:

  • woskowanie,
  • metody z użyciem depilatora elektrycznego czy pęsety.

  Na 1 dzień przed zabiegiem włosy powinny być ogolone, a skóra nieopalona (im jaśniejsza skóra tym lepszy efekt zabiegu), pozostawiając niewielki obszar nieogolonych włosów na skórze, w celu określenia koloru i rodzaju włosa.

Opinie o depilacji laserowej Vectus

Po mojej mamie mam piękne, gęste czarne włosy. Niestety odziedziczyłam po niej również skłonność do nadmiernego owłosienia… Wstydziłam się chodzić na basen, a latem praktycznie nie nosiłam koszulek bez rękawów. Kiedy problem zaczął znacząco wpływać na moje kontakty z innymi ludźmi i życie seksualne, uznałam, że najwyższy czas coś z tym zrobić. Depilacja laserowa – brzmiało jak wybawienie. Niestety każda klinika oferowała zabiegi z wykorzystaniem różnych laserów. Skąd miałam wiedzieć, który wybrać? Na laser Fotona 4D zdecydowałam się za namową koleżanki, która również z niego korzystała w klinice pani dr Marty Tazbir w Łodzi. Kilka serii i już nie boję się wychodzić na plażę w bikini!

Joanna, 29 lat

Golenie maszynką bardzo podrażniało moje nogi i wymagało częstych powtórzeń. Zwykle następnego dnia włosy zaczynały odrastać, co było strasznie uciążliwe! Wszędzie musiałam jeździć z maszynką. Usłyszałam o depilacji laserowej od mojej koleżanki, która wykonała zabieg w Łodzi u dr Marty Tazbir. Stwierdziłam, że warto spróbować. Już nie muszę się przejmować, kiedy odrosną włoski – minęło parę miesięcy a skóra nadal jest gładka!

Olga, 30 lat

Jestem brunetem o dosyć mocnym owłosieniu. Przez długi czas się tym nie przejmowałem, jednak włosy na plecach zaczęły być bardzo uciążliwe, a poza tym nie wyglądało to estetycznie. Przeczytałem w internecie o klinice dr Marty Tazbir. Mieszkam w Łodzi, więc lokalizacja pasowała mi idealnie. Parę zabiegów i po włosach nie ma ani śladu!

Radek, 27 lat

O depilacji laserowej dowiedziałam się przypadkiem. Byłam nastawiona trochę sceptycznie – żeby po kilku zabiegach pozbyć się włosów na nogach NA ZAWSZE? Nie chciało mi się w to wierzyć. Jednak warto było spróbować – wszelkie inne metody okazywały się skuteczne tylko na chwilę, a ja miałam już dość biegania po kosmetyczkach. Znalazłam w rodzinnym mieście klinikę pani Marty Tazbir. Nie chciałam wierzyć, a jednak! Mija drugi rok, a ja nadal mam gładkie nogi!

Marta, 22 lata