Laser diodowy Vectus – precyzja i bezpieczeństwo

VECTUS™ to medyczny laser diodowy firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia.

Czym jest laser diodowy Vectus?

Jest to JEDYNY NA ŚWIECIE laser wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. System ten określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera indywidualnie dla każdego pacjenta optymalne parametry zabiegu. Umożliwia to zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia, a w efekcie gwarantuje większą skuteczność i wysokie bezpieczeństwo. Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność. Technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry, dodatkowo podnosi skuteczność procedury. Głowica z technologią Advanced Contact CoolingSM, zapewnia chłodzenie przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna, a zabieg praktycznie BEZBOLESNY. Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.

Opis zabiegu

Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest na czystą, uprzednio ogoloną skórę. Przed zabiegiem do powierzchni skóry pacjenta, na której będzie wykonywany zabieg, przykładany jest czytnik Skintel™. Określa on poziom melaniny i automatycznie ustawia indywidualne parametry zabiegu. W zależności od okolicy zabiegowej dobierana jest odpowiednia wielkość głowicy. W takcie zabiegu głowica jest przykładana do skóry i równomiernie naświetla się cały obszar poddany zabiegowi. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po 2-4 tygodniach od zabiegu prawie wszystkie włosy wypadną, ale część z nich odrośnie (po pierwszym zabiegu zostaje usunięte 20-30% włosów, po całej serii 90%). Na odrośnięte włosy zabieg należy powtórzyć. Ilość zabiegów i odstęp pomiędzy zabiegami zależny od okolicy, która poddana jest terapii (różne tempo wzrostu włosa), fototypu skóry, płci pacjenta, współistniejących zaburzeń hormonalnych. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 1 – 3 miesięcy.

Zalety

 • całkowite bezpieczeństwo zabiegu dzięki pomiarom ilości melatoniny
 • wysoka skuteczność dzięki indywidualnemu doborowi parametrów
 • bezbolesność zabiegu – można zastosować znieczulenie miejscowe  lub urządzenie chłodzące
 • krótki czas trwania zabiegu dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej
 •  nie zapuszczasz włosów przed zabiegiem!

Zastosowanie

 • usunięcie włosów pojawiających się na skórze w przypadku zaburzeń endokrynologicznych (hirsutyzm)
 • względy estetyczne
 • objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji
 • osoby z wrażliwą skórą, u których po usuwaniu włosów często tworzą się stany zapalne prowadzące do powstawania blizn i przebarwień

Przeciwwskazania

 • świeża opalenizna
 • ciąża
 • przerwana ciągłość naskórka
 • epilepsja
 • leki, zioła fotouczulające
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne

Depilacja laserowa Vectus – Cennik

Cena Koszt ustalany indywidualnie w zależności od powierzchni zabiegowej. Prosimy o kontakt z recepcją.

Dlaczego laser diodowy Vectus jest najbardziej profesjonalnym, dostępnym na rynku urządzeniem do depilacji?

 •  Laser diodowy Vectus jest to ulepszona wersja lasera  Light Sheer Duet
 •  Laser diodowy Vectus automatycznie określa poziom melatoniny i dobiera parametry zabiegu tak, aby  nigdy nie doszło do poparzenia skóry. Dzięki temu pacjent ma całkowite poczucie bezpieczeństwa.
 •  Można zastosować znieczulanie miejscowe! Przed zabiegami innymi laserami tego typu lub podobnymi nie wolno stosować znieczulenia! U nas pacjent ma komfort :) Znieczulenie na życzenie! (za dodatkową opłatą)
 •  Dzięki optymalnie dobranym parametrom przychodzisz na depilację tylko tyle razy ile potrzeba na usunięcie Twojego owłosienia i ani jednego zabiegu więcej. Nie liczymy impulsów– oszczędność pieniędzy i czasu!
 •  Nie musisz zapuszczać włosków! Na depilację przychodzisz… wydepilowana! Dzięki temu cały czas możesz chodzić w krótkich spódniczkach :)

Depilacja laserowa Vectus- przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do Kliniki i opracowanie planu leczenia

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Lekarz specjalista układa specjalny plan zabiegów, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

2

Wykonanie pierwszego zabiegu

Przygotowanie do zabiegu połączone z (ewentualnym) znieczuleniem. Przeprowadzenie zabiegu.

3

Kolejne zabiegi z serii

W odpowiednich, ustalonych wcześniej, odstępach czasowych wykonywane są kolejne zabiegi z serii.

4

Zakończenie terapii

Na tym etapie następuje ocena efektów zabiegów.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Ilość zabiegów i odstęp pomiędzy zabiegami zależny od okolicy, która poddana jest terapii (różne tempo wzrostu włosa), fototypu skóry, płci pacjenta, współistniejących zaburzeń hormonalnych. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 1 – 3 miesięcy.

 • Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

  Vectus™, stosując wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać zabieg epilacji dużych obszarów w zaledwie kilka minut, np. całych pleców w 4 minuty!

  Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia Photon RecyclingSM , która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

 • Kto wykonuje zabieg depilacji laserem Vectus?

  Zabiegi wykonują wyspecjalizowani lekarze i kosmetolodzy.

 • Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

  Na około 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować żadnych metod usuwania włosów, które polegają na ich wyrywaniu np.:

  • woskowanie,
  • metody z użyciem depilatora elektrycznego czy pęsety.

  Na 1 dzień przed zabiegiem włosy powinny być ogolone, a skóra nieopalona (im jaśniejsza skóra tym lepszy efekt zabiegu), pozostawiając niewielki obszar nieogolonych włosów na skórze, w celu określenia koloru i rodzaju włosa.

Opinie o depilacji laserowej Vectus

Po mojej mamie mam piękne, gęste czarne włosy. Niestety odziedziczyłam po niej również skłonność do nadmiernego owłosienia… Wstydziłam się chodzić na basen, a latem praktycznie nie nosiłam koszulek bez rękawów. Kiedy problem zaczął znacząco wpływać na moje kontakty z innymi ludźmi i życie seksualne, uznałam, że najwyższy czas coś z tym zrobić. Depilacja laserowa – brzmiało jak wybawienie. Niestety każda klinika oferowała zabiegi z wykorzystaniem różnych laserów. Skąd miałam wiedzieć, który wybrać? Na laser Fotona 4D zdecydowałam się za namową koleżanki, która również z niego korzystała w klinice pani dr Marty Tazbir w Łodzi. Kilka serii i już nie boję się wychodzić na plażę w bikini!

Joanna, 29 lat

Golenie maszynką bardzo podrażniało moje nogi i wymagało częstych powtórzeń. Zwykle następnego dnia włosy zaczynały odrastać, co było strasznie uciążliwe! Wszędzie musiałam jeździć z maszynką. Usłyszałam o depilacji laserowej od mojej koleżanki, która wykonała zabieg w Łodzi u dr Marty Tazbir. Stwierdziłam, że warto spróbować. Już nie muszę się przejmować, kiedy odrosną włoski – minęło parę miesięcy a skóra nadal jest gładka!

Olga, 30 lat

Jestem brunetem o dosyć mocnym owłosieniu. Przez długi czas się tym nie przejmowałem, jednak włosy na plecach zaczęły być bardzo uciążliwe, a poza tym nie wyglądało to estetycznie. Przeczytałem w internecie o klinice dr Marty Tazbir. Mieszkam w Łodzi, więc lokalizacja pasowała mi idealnie. Parę zabiegów i po włosach nie ma ani śladu!

Radek, 27 lat

O depilacji laserowej dowiedziałam się przypadkiem. Byłam nastawiona trochę sceptycznie – żeby po kilku zabiegach pozbyć się włosów na nogach NA ZAWSZE? Nie chciało mi się w to wierzyć. Jednak warto było spróbować – wszelkie inne metody okazywały się skuteczne tylko na chwilę, a ja miałam już dość biegania po kosmetyczkach. Znalazłam w rodzinnym mieście klinikę pani Marty Tazbir. Nie chciałam wierzyć, a jednak! Mija drugi rok, a ja nadal mam gładkie nogi!

Marta, 22 lata