Lipofilling – przeszczep tłuszczu

W skrócie: Lipofilling – bezpieczny i skuteczny sposób na zmarszczki

lipofilling Klinika Tazbir

Lipofilling

Lipofilling polega na wypełnieniu zmarszczek własną tkanką tłuszczową. Zastosowanie własnej tkanki gwarantuje trwałe wypełnienie bruzd i zmarszczek, które nie wymaga ponownego powtórzenia po kilku miesiącach, jak w przypadku innych wypełniaczy. Ponadto zniwelowane zostaje ryzyko odrzucenia wypełniacza czy alergii, pochodzi on bowiem z ciała pacjenta. Dzięki przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej pacjent nie tylko wyszczupla swoje ciało, ale także może je wymodelować lub wypełnić nawet głębokie zmarszczki. Tłuszcz przeszczepiony w większej ilości można wykorzystać do wypełnienia nim biustu, czy okolicy pod oczami. Tłuszcz równomiernie rozkłada się pod skórą, dzięki czemu osiągnięty zostaje naturalny efekt.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Zabieg przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej przeprowadzany jest w kilku etapach. Najpierw, przy pomocy specjalnych kaniul, zostanie pobrana tkanka tłuszczowa z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar, zakwalifikowanych podczas wstępnej konsultacji. Zwykle są to brzuch, biodra lub uda. Następnie materiał tłuszczowy zostanie poddany separacji zaawansowaną technologicznie metodą. W rezultacie uzyskuje się materiał zawierający tylko młode, pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał stanowi naturalny, autogenny wypełniacz, który zostanie wszczepiony za pomocą iniekcji bezpośrednio w miejsce docelowe w celu zniwelowania zmarszczek lub modelowania sylwetki.

Zalety

 • naturalny efekt wypełnienia,
 • stymulacja komórek skóry,
 • niskie ryzyko powikłań,
 • bezpieczeństwo.

Zastosowanie

 • podkreślenie kości policzkowych,
 • przywrócenie utraconej objętości,
 • wypełnienie głębokich zmarszczek,
 • powiększanie i ujędrnianie piersi (mogą zostać powiększone nawet o jeden rozmiar),
 • uwydatnienie i podnoszenie pośladków,
 • modelowanie łydek,
 • uwydatnienie mięśni klatki piersiowej,
 • poprawa nawilżenia, jędrności oraz odmłodzenie ciała,
 • korekta blizn zanikowych.

Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • karmienie piersią.

Lipofilling – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu – liposukcji, w celu uzyskania preparatu lipofillingu. Po tym etapie następuje właściwy zabieg, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa efekty zabiegu.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie są efekty zabiegu?

  Lipofilling pozwala na modelowanie i wypełnienie, a jednocześnie podniesienie poziomu nawilżenia oraz rewitalizację skóry, która staje się bardziej napięta, gładsza i wyraźnie gęstsza. Szczególnie korzystne rezultaty osiągane są w przypadku usuwania wiotkości skóry. Ciało w miejscu wykonania zabiegu zyskuje jędrność i sprężystość, a mięśnie są uwydatnione.

 • Jak długo trzeba czekać na efekty lipofillingu?

  Już po paru dniach można zaobserwować zwiększenie objętości i uelastycznienia skóry, jeśli celem było osiągnięcie efektu odmładzającego, to pojawia się on stopniowo, a najbardziej widoczny jest po 3 miesiącach.

 • Czy zabieg trzeba powtarzać?

  Efekty lipofillingu utrzymują się przez wiele lat – w zależności od ilości wstrzykniętej tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta – dlatego zabieg nie wymaga powtarzania.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po