Karboksyterapia w Klinice dr Tazbir – Łódź

W skrócie: Karboksyterapia swoją historią sięga 1932 r. i uważana jest za największy przełom w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej.

Czym jest karboksyterapia?

Terapia dwutlenkiem węgla, choć nie jest nową metodą, ma przed sobą wielką przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej. Pozytywne opinie zadowolonych pacjentów oraz ich lekarzy sprawiają, że grono zwolenników karboksyterapii stale się powiększa.

Metoda polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Ilość aplikowanego CO2 jest ściśle kontrolowana przez CDT Evolution Light – jedyne medyczne urządzenie przeznaczone do karboksyterapii, zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Beauty Derm Aesthetic.

Wpływ karboksyterapii na tkankę tłuszczową

Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Ponadto iniekcja gazu do komórki tłuszczowej ma za zadanie mechaniczne przerwanie błony komórkowej otaczającej komórkę tłuszczową i ułatwienie wydalenia jej zawartości. Badania uniwersyteckie udowodniły lipolityczne działanie karboksyterapii wynikające z wpływu na mikrokrążenie (wzrost aktywnego utlenowania) i bezpośredniego wpływu na komórki tłuszczowe (liza adipocytów poprzez niszczenie błony komórkowej). Finalnie dochodzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych i do wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowa komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzą do wygładzenia powierzchni skóry i zlikwidowania efektu „skórki pomarańczowej”.

Zalety

 • szybkie efekty
 • duża trwałość efektów
 • bezpieczeństwo
 • minimalny czas rekonwalescencji

Zastosowanie

 • Redukcja cellulitu
 • tkanki tłuszczowej
 • Leczenie rozstępów i blizn
 • Leczenie cieni, obrzęków pod oczami.
 • Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów.
 • Ujędrnienie skóry, redukcja zmarszczek

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • choroby serca
 • ciężka niewydolność płuc
 • ciężka niewydolność nerek

Karboksyterapia – Cennik

Cena od:200 zł

Karboksyterapia – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakich efektów mogę się spodziewać?

  W zależności od miejsca i głębokości zdeponowania CO2, w tkance zachodzą różnorodne procesy, co z kolei prowadzi do osiągnięcia odmiennych rezultatów. Efektem podania CO2 jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze bardziej dotlenione.

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Zabiegi nie pozostawiają żadnych śladów, co pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania i nie wymagają znieczulenia, gdyż wkłucia są praktycznie bezbolesne. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak nieprzyjemne doznania zostają wynagrodzone przez zadowalające rezultaty, jakie przynosi karboksyterapia.

 • Karboksyterapia CDT w terapii łączonej z autologicznym osoczem bogatopłytkowym - co to takiego?

  Zarówno terapia dwutlenkiem węgla, jak i osoczem bogatopłytkowym jest od dawna znana i z dużym powodzeniem stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Jednak połączenie tych dwóch technologii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa metoda o wielu wskazaniach, dająca w krótkim czasie wyjątkowo dobre rezultaty. Synergia działania karboksyterapii oraz autologicznego osocza bogatopłytkowego została stosunkowo niedawno odkryta, lecz bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty bez ryzyka działań niepożądanych. Potencjał tej metody jest ogromny i wciąż jeszcze niewykorzystany, dlatego nieustannie są prowadzone obserwacje w celu potwierdzenia jej skuteczności w stale poszerzającym się zakresie działania.

 • Dlaczego terapia łączona?

  Według najnowszych doniesień w wyniku połączenia karboksyterapii z autologicznym osoczem bogatopłytkowym mechanizmy obu technologii wzajemnie na siebie oddziałują, intensyfikując stymulację i aktywację wielu zachodzących procesów, dzięki czemu terapia pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym czasie. To innowacyjne połączenie obu technologii poprzez właściwości autoregeneracji i biostymulacji okazało się bardzo skuteczną, wszechstronną metodą stosowaną nie tylko we wskazaniach estetycznych, ale również w leczeniu łysienia, wypadania włosów oraz przyspieszeniu procesów gojenia.

Opinie o karboksyterapii

Od liceum próbowałam pozbyć się cellulitu – ćwiczenia, dieta, kremy… i nic! Myślałam, że już nigdy nie wyjdę na dwór w krótkich spodenkach. Na szczęście trafiłam do kliniki dr Tazbir. Kilkazabiegów karboksyterapii ipo cellulicie nie zostało ani śladu!

Kasia, 28 lat

Po ciąży pojawiły się u mnie rozstępy. Stosowałam różne maści i kremy, ale nie przynosiło to żadnych rezultatów. W internecie znalazłam informacje o karboksyterapii jako skutecznej i bezpiecznej metodzie usuwania rozstępów. Zabiegowi poddałam się w klinice dr Marty w Łodzi i polecam ją wszystkim tym, którzy cenią sobie dobre podejście do pacjenta i wysokie efekty terapii. Dziękuję, pani doktor!

Aleksandra, 30 lat

Przez całe życie walczyłam z cellulitem. Drogie zabiegi w salonach kosmetycznych po jakimś czasie wymagały powtórzeń, a ja nie miałam już na to ani ochoty ani pieniędzy. Całe szczęście, że usłyszałam o karboksyterapii, która pobudza skórę do produkcji kolagenu – kolejny rok mam piękne nogi!

Danuta, 43 lata

Cellulit towarzyszył mi odkąd pamiętam. Nie dało się go zwalczyć, próbowałam dosłownie wszystkiego! Byłam załamana. Doszłam do wniosku, że medycyna estetyczna to jedyne, co mi zostało. Miałam dość wstydu i problemów z samoakceptacją. Dr Marta Tazbir to nie tylko świetny lekarz, ale również wspaniały człowiek. Wszystko mi dokładnie wytłumaczyła i zaproponowała najlepszą metodę – karboksyterapię CDT w terapii łączonej z autologicznym osoczem bogatopłytkowym. Efekty przerosły moje oczekiwania. A co najważniejsze, są długotrwałe!

Julia, 24 lata

Zabieg roku 2015