Mezoterapia igłowa w klinice Tazbir

W skrócie: mezoterapia to najskuteczniejszy zabieg do natychmiastowej rewitalizacji skóry

Czym jest mezoterapia igłowa?

Jej pomysłodawcą i prekursorem był francuski lekarz Michel Pistor. Stosował on punktowe iniekcje leków w leczeniu dolegliwości bólowych towarzyszących chorobom stawów.

W latach 70-tych XX wieku zaczęto wykorzystywać ją także w medycynie estetycznej. W ostatnim okresie stała się najpopularniejszą i skuteczną metodą zapobiegania starzeniu skóry i przywracania jej ujędrnienia i odżywienia. Mezoterapia igłowa jest to działający miejscowo, niechirurgiczny i małoinwazyjny zabieg medyczny, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Dzięki temu skóra natychmiast staje się ujędrniona, poprawia się owal twarzy, zanikają sińce i tzw. worki pod oczami i cała twarz nabiera zdrowego, młodszego wyglądu. Mezoterapia igłowa wykorzystywana jest nie tylko do regeneracji skóry twarzy, ale także szyi, dekoltu, ramion, ud i daje natychmiastowe i spektakularne efekty.

Mechanizm działania

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.

Zalety

 • natychmiastowy widoczny efekt
 • błyskawiczne rozświetlenie i odżywienie skóry
 • duża skuteczność
 • duża trwałość efektów
 • mała inwazyjność
 • zabieg jest wykonywany przez lekarza

Zastosowanie

 • szeroko pojęta profilaktyka anti-aging, tj. zapobieganie procesom starzenia się skóry
 • rozświetlanie twarzy, podnoszenie owalu, odżywianie zmęczonej skóry, rewitalizacja
 • natychmiastowy efekt
 • najskuteczniejszy sposób na sińce i obrzęki pod oczami
 • doskonałe efekty w leczeniu cellulitu i wiotkiej skóry w obszarze ud, kolan, ramion
 • leczenie rozstępów
 • leczenie przebarwień
 • leczenie miejscowych otłuszczeń
 • podtrzymywanie efektów wszystkich innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej
 • profilaktyka i leczenie różnego rodzaju łysienia, wypadania i przerzedzenia włosów, łojotoku,
 • poprawa stanu skóry owłosionej głowy i struktury włosów po ciąży, po zabiegach operacyjnych, po chorobie i in.

Przeciwwskazania

 • alergia, uczulenie na składniki preparatu
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • stany zapalne lub ropne na skórze, aktywna opryszczka
 • choroby nowotworowe

Mezoterapia igłowa – Cennik

Cena od:700 zł

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do Kliniki

Podczas konsultacji lekarskiej zostają omówione problemy związane ze stanem skóry, ustalone okolice zabiegowe oraz oczekiwania pacjenta. Lekarz po wykonaniu wywiadu ustala z pacjentem najefektywniejszy do danego zabiegu rodzaj i ilość preparatu, tak aby był maksymalnie skuteczny.

2

Wykonanie zabiegu

Po odpowiednich przygotowaniach lekarz wykonuje zabieg mezoterapii.

3

Konsultacja pozabiegowa

Po 4 tygodniach pacjent zgłasza się na konsultację. Omówione zostają efekty zabiegu.

4

Powtórzenie zabiegu

W zależności od stopnia zaawansowania problemu związanego z kondycją skóry lub od leczonej okolicy, wykonywany jest kolejny zabieg podtrzymujący czy kolejny z serii (np. w leczeniu wypadania włosów czy rozstępów).

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Mezoterapia jest zabiegiem, po którym efekt jest natychmiastowy i widoczny gołym okiem. Jednak są okolice wymagające dłuższej terapii, jak na przykład skóra głowy. Jeśli stan skóry pacjenta jest w złej kondycji, zaleca się wykonanie serii zabiegów. W związku z tym, że skóra w ciągu roku poddawana jest działaniu różnych czynników zewnętrznych, w celu podtrzymania jej odżywienia i nawilżenia, mezoterapię zaleca wykonywać się cały rok w odpowiednich odstępach czasowych.

 • Jak wygląda procedura zabiegowa?

  Program zabiegowy dobierany jest indywidualnie w zależności od wskazań, leczonego obszaru i użytej substancji czynnej. Zalecane jest również wykonanie zabiegu przypominającego, podtrzymującego otrzymane efekty. Ponadto, w celu zwiększenia efektywności zastosowanych zabiegów, istnieje możliwość stosowania terapii skojarzonej np. z peelingami chemicznymi (tzw. mezopeel), z iniekcjami z kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia (Radiesse), z toksyną botulinową (tzw. mezobotox), z laseroterapią i innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii.

 • Czy występują jakieś skutki uboczne?

  • Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem i/lub obrzękiem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach.
  • Zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny) lub w trakcie owulacji.
  • Reakcja alergiczna na składniki preparatu – najczęściej dotyczy to prokainy stosowanej jako dodatek środka miejscowo znieczulającego, na przykład w leczeniu cellulitu (warto pamiętać i poinformować lekarza o wszystkich występujących uczuleniach przed zabiegiem).
 • Czy zabieg jest bolesny?

  Mezoterapia igłowa może być wykonywana bez wcześniejszego znieczulenia lub po znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym EMLA czy też po schłodzeniu skóry. Najnowsze procedury stwarzają również możliwości wykonywania mezoterapii za pomocą różnego rodzaju kaniul, tj. cienkich jak włos, tępo zakończonych, różnej długości i średnicy „drucików”, stworzonych w celu zminimalizowania objawów ubocznych zabiegów iniekcyjnych. Zadaniem kaniuli wprowadzonej w skórę jest omijanie naczyń i nerwów oraz minimalizowanie ryzyka wystąpienia zasinień, a także znaczne zmniejszenie lub prawie całkowite wyeliminowanie doznań bólowych.

Opinie o mezoterapii igłowej

Charakterystyczne „łyse pole” na środku głowy doprowadzało mnie do szału. Czułem się niekomfortowo wśród ludzi i postanowiłem coś z tym zrobić. Próbowałem wielu doraźnych sposób, ale nic nie przynosiło zadowalających rezultatów. Znajomy polecił mi zabieg mezoterapii igłowej. Po kilku zabiegach mam gęste, mocne włosy.

Jacek, 47 lat

Dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej u pani dr Marty Tazbir w Łodzi znów mam włosy jak 20 lat temu. A co najważniejsze, efekty trzymają się już od ładnych paru lat!

Andrzej, 54 lata

Zawsze marzyłam o gęstych, grubych włosów. Niestety każdej jesieni przeżywałam koszmar – włosy dosłownie wypadały garściami. Leczono mnie na różne sposoby, uzupełniano niedobór witamin, przypisywano leki – i nic. Dopiero w klinice dr Tazbir w Łodzi zaproponowano mi skuteczne rozwiązanie problemu, czyli mezoterapię igłową. Po serii kilku zabiegów mam o połowę włosów więcej, są gęste i już nie wypadają!

Martyna, 26 lat

Parę lat temu zachorowałam na raka. To był koszmar. Chemioterapia wyniszczyła mój organizm i pozbawiła mnie włosów. Dzięki Bogu udało się mnie wyleczyć, jednak włosy nie chciały mi odrastać. Czułam się fatalnie. Koleżanka poleciła mi zabieg mezoterapii igłowej, na który zdecydowałam się bez wahania. W klinice dr Tazbir spotkałam się z profesjonalnym podejściem do pacjenta i rzetelnością. Po dokładnym wytłumaczeni przedstawiono mi plan leczenia. Efekty okazały się jeszcze lepsze, niż zakładałam. Dziękuję!

Janina, 60lat

Efekty przed/po