Nici hialuronowe i Soft Lifting

W skrócie: Nici liftingujące – usuwanie zmarszczek i modelowanie twarzy

nici hialuronowe i soft lifting Klinika Tazbir

Nici liftingujące

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organizmie człowieka substancja, która ma na celu utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, jej jędrności i objętości stanowiąc zarazem jej strukturę wzmacniającą, podporową. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, powodując powstawanie bruzd, zmarszczek i zmniejszenie ujędrnienia i nawodnienia skóry. Efekty tego procesu można zniwelować poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów, takich jak zastosowanie hialuronowych nici liftingujących.

Hialuronowe nici liftingujące to nic innego jak wszczepienie podskórnie lub śródskórnie całkowicie wchłanialnych, biodegradowalnych nici hialuronowych, które mają za zadanie pobudzenie produkcji kolagenu, fibroblastów oraz tworzenie naturalnego kwasu hialuronowego i lifting twarzy. Wśród rodzajów  takiego liftingu są nici hialuronowe i tzw. soft lifting. 

Soft Lifting to metoda liniowego podawania kwasu hialuronowego w określone okolice twarzy i szyi za pomocą giętkiej kaniuli w celu stworzenia swoistego “rusztowania” z kwasu hialuronowego w miejscach, gdzie brakuje naszego naturalnego hialuronianu. Soft Lifting pozwala na naturalną poprawę wyglądu całej twarzy w czasie jednego tylko zabiegu. 

Nici hialuronowe to liniowe wprowadzenie kwasu hialuronowego o specjalnej gęstości w określone miejsca na twarzy mające spowodować jej lifting z uwydatnieniem policzków i zlikwidowaniem tzw. „chomiczków” oraz zarysowaniem linii żuchwy.

Lifting twarzy nićmi

Kwas hialuronowy podawany jest poprzez iniekcję pod skórę  za pomocą bardzo cienkich, elastycznych, tępo zakończonych mikrokaniul. Wykonuje się go w sposób linijny, zwiększając w ten sposób efektywność oraz dając możliwość zwiększenia obszaru zabiegowego. Mikrokaniule zmniejszają bolesność podczas zabiegu, ryzyko powstania siniaków i zwiększają bezpieczeństwo – ryzyko uszkodzenia naczyń i nerwów jest znikome oraz daje możliwość uzyskania korekcji z zachowaniem naturalnego wyglądu. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, dlatego nie wymaga podania znieczulenia.

Zalety

 • naturalny efekt,
 • bezpieczeństwo – brak ryzyka uszkodzenia naczyń czy nerwów,
 • krótki czas trwania zabiegu – odpowiednia długości kaniul i metoda liniowa pozwalają na leczenie całego obszaru twarzy jednocześnie,
 • brak odczuć bólowych – nie ma konieczności stosowania znieczulenia,
 • odmłodzenie skóry,
 • rewitalizacja i nawilżenie skóry,
 • brak efektów ubocznych – nie występują zasinienia po zabiegu.

Zastosowanie

 • modelowanie owalu twarzy,
 • modelowanie linii żuchwy,
 • zaokrąglenie lub wyszczuplenie policzków,
 • uniesienie opadających kącików ust,
 • spłycenie zmarszczek,
 • uniesienie brwi,
 • niwelowanie zmarszczek wokół ust,
 • poprawa napięcia i nawilżenia skóry twarzy.

Przeciwwskazania

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby układu odpornościowego,
 • zakażenia i infekcje skóry,
 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych.

Nici hialuronowe i Soft Lifting – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Dokumentacja fotograficzna.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile trwa zabieg?

  Zabieg Soft Liftingu trwa od kilku minut do pół godziny  w zależności od obszaru zastosowania nici hialuronowych.azowego ostrzyknięcia.

 • Jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu?

  Zabieg nićmi hialuronowymi nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po wyjściu z kliniki można wrócić do codziennych zajęć.

 • Jakie są zalecenia po zabiegu?

  Należy unikać promieniowania słonecznego i nie narażać skóry na działanie ekstremalnych temperatur (krioterapia, sauna, solarium). Przez dobę zaleca się również unikanie stosowania kremów z kwasami owocowymi, alkoholu, pływania oraz ćwiczeń wymagających podskakiwania.

 • W jakim wieku można skorzystać z soft liftingu czy nici hialuronowych?

  Soft Lifting to zabieg, który można zastosować w każdym wieku, w zależności od indywidualnych potrzeb, nici hialuronowe przeznaczone są dla bardziej „wymagających” przypadków.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po