Osocze bogatopłytkowe wysokoskoncentrowane

W skrócie: Ten popularny wśród celebrytek zabieg, zwany potocznie „Wampirzym liftingiem”, to najbardziej naturalny zabieg medycyny estetycznej polegający na biostymulacji komórek skóry osoczem wygenerowanym z własnej krwi.

Osocze bogatopłytkowe Cutaneous Proteal

Osocze bogatopłytkowe (zwane potocznie wampirzym liftingiem) od wielu lat jest stosowane w gojeniu ran, chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii i stomatologii. W medycynie estetycznej jest to stosunkowo nowy trend w Polsce, ale sprawdzony za granicą od 2004 roku. Osocze jest produktem całkowicie biokompatybilnym i naturalnym, dzięki czemu nie istnieje ryzyko alergii lub nietolerancji. Silna rewitalizacja skóry jest możliwa dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej -czyli regeneracji komórek skóry, poprzez działanie własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Nasz organizm i nasza krew posiadają bardzo duże zdolności regeneracyjne. Koncentrat płytek krwi odpowiednio aktywowany pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów regeneracji i odnowy tkanek poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu. Dzięki temu:

 • pobudzają się procesy regeneracji tkanek
 • wspomagany jest proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • aktywowane są komórki macierzyste
 • fibroblasty pobudzane są do tworzenia nowego kolagenu

Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

 • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
 • poprawa ukrwienia skóry
 • wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Na czym polega zabieg osoczem Cutaneous Proteal?

Zabieg Cutaneous polega na przygotowaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Na początku lekarz pobiera niewielką ilość krwi do specjalnych próbówek, krew następnie poddaje się odwirowaniu w specjalnej wirówce. W trakcie tego procesu płytki zostają skoncentrowane w jednej z warstw osocza.

Cutaneous Proteal to jedyny na rynku zestaw do wyodrębnienia osocza wysokoskoncentrowanego! Inne dostępne na rynku zestawy powodują, że płytki krwi są zawieszone w całej objętości osocza i nie ma możliwości działania wyższym stężeniem w bardziej newralgiczne okolice jak na przykład zmarszczki pod oczami.

Osocze wstrzykuje się bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry i rozpoczyna się proces regeneracji, odnowy tkanek oraz pobudzania fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.

System Angel służy do separacji płytek krwi i uzyskania osocza bogatopłytkowego PRP (Platelet Rich Plazma), które przyspiesza bioodbudowę i regenerację wszystkich komórek. System Angel stosuje się do przygotowania koncentratu płytek krwi z niewielkiej ilości (max. 60 ml) krwi pacjenta. Dzięki skoordynowanej pracy specjalistycznego sprzętu medycznego możliwe jest odzyskiwanie ponad 90% trombocytów z próbki krwi, jak również dziewięcio – czternastokrotna koncentracja płytek krwi potwierdzona licznymi publikacjami naukowymi i randomizowanymi badaniami naukowymi. Wszystko to jest wykonywane podczas jednej wizyty, przy pacjencie, a samo przygotowanie osocza bogatopłytkowego trwa ok. 15 minut. Starzejąca się skóra traci elastyczność, ma obniżoną zdolność do zatrzymywania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i co najważniejsze, ma obniżony poziom kolagenu. Skuteczność stosowania terapii PRP, która polega na stymulowaniu wzrostu włókien kolagenu w skórze jest poparta licznymi badaniami klinicznymi.

Zalety

 • natychmiastowy efekt regeneracji skóry
 • bezpieczeństwo (wykorzystanie własnych komórek)
 • dogłębne odżywienie skóry
 • likwidacja zmarszczek
 • zainicjowanie procesu naturalnej odbudowy włókien kolagenowych
 • duża trwałość efektów

Zabieg wskazany u pacjentów:

 • wymagających rewitalizacji skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
 • z oznakami starzenia skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
 • po zabiegach medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
 • z łysieniem typu męskiego
 • poszukujących produktów naturalnych
 • z ryzykiem wystąpienia alergii

Przeciwwskazania

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)

Osocze bogatopłytkowe cennik:

Cena zabiegu  jest uzależniona od okolicy zabiegowej, jej wielkości oraz od  sposobu podania i zaczyna się od 700 zł w przypadku Cutaneous Proteal i 2000 zł w przypadku Angel.

Osocze bogatopłytkowe – przebieg zabiegu:

1

Kwalifikacja do zabiegu

Lekarz ocenia stan skóry pacjenta i kwalifikuje do zabiegu, wykluczając przeciwwskazania. Zostają ustalone okolice zabiegowe.

2

Znieczulenie okolicy zabiegowej

3

Wykonanie zabiegu

4

Wizyta kontrolna

W zależności od skali problemu związanego ze stanem skóry, zostaje ustalona albo kolejna wizyta na powtórzenie zabiegu, albo wizyta kontrolna.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie zabiegi można przeprowadzać z użyciem Systemu Angel?

  • Mezoterapia igłowa skóry twarzy, szyi i ciała
  • Mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy
  • wypełnienie bruzd i zmarszczek

  Zabiegi mezoterapii igłowej z użyciem koncentratu bogatopłytkowego PRP są nowością na polskim rynku. W Europie natomiast stosowane są od dawna. Początkowo zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosowano w ortopedii (w regeneracji uszkodzonego ścięgna Achillesa i innych więzadeł , w operacjach kostnych ), reumatologii czy dermatologii jako zabiegi plazmaferezy w niektórych jednostkach chorobowych, w celu przyspieszenia procesu gojenia się ran. W dermatologii z powodzeniem stosuje się je w leczeniu owrzodzeń stopy cukrzycowej, oparzeń, blizn, rozstępów czy różnego rodzaju łysienia.

  Koncentrat bogatopłytkowy PRP jest często stosowany w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej między innymi po face-liftingu, po zabiegach blefaroplastyki czy przy powiększaniu piersi. Bardzo popularny również w Lipofillingu, czyli wypełnieniu zmarszczek własną tkanką tłuszczową w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym.

  Korzyści z aplikacji osocza bogatopłytkowego to:

  • zredukowanie krwawienia włośniczkowego,
  • zmniejszenie bólu pooperacyjnego i obrzęku,
  • krótszy czas rekonwalescencji,
  • przyspieszone gojenie się rany, poprawa uszkodzonego czucia i wspomaganie regeneracji nerwów.
 • Jakich efektów mogę się spodziewać?

  Postępujące sukcesywnie procesy produkcji nowego kolagenu zauważalnie poprawiają elastyczność, gęstość i jędrność skóry, jej koloryt i tekstura regenerują się, zmarszczki i bruzdy ulegają redukcji. PRP wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania wilgoci. Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego „materiału” pacjenta, dający długotrwały efekt, stanowi przełom w prewencji przeciwstarzeniowej oraz w leczeniu chorób skóry owłosionej głowy. Wiedzą o tym już celebrytki zza oceanu…

 • Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem Systemu Angel?

  Dla wszystkich pacjentów, kobiet i mężczyzn, w każdym wieku. Regeneracja skóry i włosów za pomocą osocza bogatopłytkowego to podstawowy punkt w planowaniu zabiegów i działań zapewniających skórze długowieczność, a pacjentom młodość.

  Jak to się dzieje?

  Bez krwi nasze ciało przestałoby funkcjonować. Każda komórka w organizmie otrzymuje składniki odżywcze z krwi. Statystyczny dorosły ma około 5 litrów (5,3 litry) krwi krążącej w całym ciele. To składa się na około 7% – 8 % masy ciała. Z tych 5 litrów, 2,75 – 3 litrów to osocze, a pozostała część to żywe komórki (czerwone krwinki, białe krwinki, płytki krwi i in.).

 • Co to znaczy PRP?

  PRP to inaczej osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się z małej ilości własnej krwi Pacjenta. System Angel w czasie rzeczywistym „na oczach” pacjenta przygotowuje preparat, który posiada indywidualnie dobrany, skuteczny klinicznie, poziom stężenia płytek krwi. Ze względu na autologiczną naturę (wykonanie z własnej krwi Pacjenta), PRP nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Procedury podania PRP nie są bolesne, a pacjenci mogą wznowić aktywność bezpośrednio po zabiegu.

 • Do czego służą czynniki wzrostu?

  Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi biorą udział w procesach odnowy komórek naskórka i skóry właściwej, aktywują syntezę kolagenu i elastyny oraz wspomagają procesy naprawcze, przeciwdziałające starzeniu się skóry czy wypadaniu włosów.

Opinie o osoczu bogatopłytkowym

Cutaneous Proteal wybrałam ze względu na popularność. O wampirzym liftingu słyszałam wiele razy – w telewizji, od koleżanek. Przekonywały mnie pozytywne opinie o naturalności i bezpieczeństwie zabiegu – w końcu polega on na wykorzystaniu naszej własnej krwi! A co najważniejsze – efekty utrzymują się u mnie już od wielu lat!

Zofia, 56 lat

Drobne zmarszczki zaczęły się u mnie bardzo szybko. Stres, mało snu i papierosy – nie mogło się skończyć inaczej, jak tylko poważnie odbić się na wyglądzie mojej skóry. Zawsze bałam się zabiegów, dlatego szukałam czegoś, co w sposób naturalny przywróci mi młodość. Udało się! Cutaneous Proteal w klinice dr Tazbir w Łodzi przywróciło mi piękny, młody wygląd.

Anna, 47 lat

Wybrałam System Angel w klinice dr Marty Tazbir, gdyż przekonano mnie, że dzięki niemu efekty wampirzego liftingu utrzymają się jeszcze dłużej, a wszystko dlatego, że PRP przyspiesza budowę i regenerację komórek. Na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale mija kolejny rok, a moja skóra wciąż wygląda pięknie i młodo!

Sylwia, 49 lat

Efekty przed/po