Plasma IQ w Klinice Tazbir – Łódź

W skrócie: Plasma IQ to innowacyjna metoda liftingu bez użycia skalpela

Czym jest Plasma IQ?

Plasma IQ to generator plazmy przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu skóry, w tym skóry powiek. Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki plazmy, które precyzyjnie oddziałują na naskórek, sprzyjając ujędrnieniu i wygładzeniu skóry. Plasma IQ stanowi doskonałą alternatywę dla metod chirurgicznych, a wskazania do zabiegu to nie tylko korekcja opadających powiek, ale również redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów oraz ujędrnienie skóry.

Obszary, na których można zastosować urządzenie Plasma IQ to:

 • Powieki
 • Górna warga (tzw. zmarszczki palacza)
 • Okolice łokci i kolan
 • Brzuch
 • Szyja
 • Okolice uszu

Jak wygląda zabieg Plasma IQ?

Procedura Plasma IQ trwa ok. 20 minut. Podczas zabiegu, plazma generowana z urządzenia tworzy na powierzchni skóry niewielkie punkty, zlokalizowane w odległości 0,5 mm od siebie. Wykonany punkt wywołuje sublimację naskórka bez naruszania warstwy podstawnej skóry właściwej. Zabieg nie powoduje uszkodzenia zdrowej tkanki, a co za tym idzie – krwawienia skóry. Po jego wykonaniu pacjent może powrócić do domu. Okres rekonwalescencji to ok. 3 dni. Pozostałe po zabiegu strupki znikają w przeciągu tygodnia. Po ich odpadnięciu skóra bywa zaczerwieniona, jednak po upływie 1-2 tygodni powraca ona do swojego właściwego wyglądu. Efekty zabiegu Plasma IQ utrzymują się przez 2-4 lat.

Zalety

 • Mikrowiązki plazmy oddziałują na naskórek, nie uszkadzając skóry.
 • Efekty Plasma IQ zaobserwować można już po jednym zabiegu.
 • Zabieg jest bezbolesny, komfortowy i bezpieczny.
 • Podczas pracy, urządzenie Plasma IQ nie jest podłączone do prądu, dlatego z jego zalet mogą skorzystać również pacjenci z rozrusznikami serca.
 • Doskonała metoda odmładzania twarzy, dedykowana osobom przeciwnym interwencji chirurgicznej.

Zastosowanie

 • Korekcja powiek
 • Redukcja zmarszczek
 • Lifting skóry
 • Usuwanie znamion skórnych, brodawek, włókniaków, blizn potrądzikowych i rozstępów
 • Pomocniczo w leczeniu trądziku

Przeciwwskazania

 • Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny i, co więcej, urządzenie, którym jest wykonywany, nie wymaga podłączenia do prądu. Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań – z Plasma IQ mogą skorzystać nawet osoby, dla których zabiegi z użyciem prądu są mocno odradzane (np. u posiadaczy rozrusznika serca).

Plasma IQ – Cennik

Cena od:800 zł

Plasma IQ – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

  Zabieg Plasma IQ jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny. Co więcej, urządzenie Plasma IQ nie jest podłączane do prądu, co pozwala na wykonanie zabiegu nawet u osób z wszczepionymi urządzeniami kardiologicznymi.

 • Czy są jakieś efekty uboczne?

  Po zabiegu mogą pojawić się malutkie strupki, które utrzymają się jeszcze przez 5-7 dni. Czasem w 2 lub 3 dniu po zabiegu występuje też niewielki obrzęk w miejscu poddawanym zabiegowi. By przyspieszyć zanikanie tych drobnych zmian, najlepiej stosować kremy redukujące rumień oraz przyspieszające regenerację skóry.

 • Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

  Rezultaty Plasma IQ utrzymują się od 2 do 4 lat.

 • Co wyróżnia Plasmę IQ na tle innych zabiegów odmładzających?

  Plasma IQ stanowi alternatywę dla chirurgicznego zabiegu korekcji powiek (blefaroplastyki) nie wymaga tak długiego okresu rekonwalescencji (3 dni w porównaniu do 7-10 dni po operacji), jest bezpieczniejsze (nie wymaga znieczulenia ogólnego), ma bardzo dobre wyniki przy korekcji opadających powiek (brak asymetrycznych powiek).

Opinie o Plasma IQ

Plasma IQ pomogło mi ujędrnić skórę brzucha po porodzie. Sam zabieg okazał się całkowicie bezbolesny i na dodatek krótki. Polecam!

Barbara, 35 lat

Od dawna chciałam wygładzić zmarszczki, jednak bałam się większości zabiegów ze względu na wszczepiony rozrusznik serca. Plasma IQ okazała się idealnym rozwiązaniem, bo nie podłącza się jej do prądu! Nie mówiąc już o spektakularnych efektach!

Janina, 58 lat

Parę lat temu rozpoczęłam swoją przygodę z odchudzaniem. Znajomi nadal podziwiają efekty i gratulują – jestem lżejsza o ponad 25 kg! Niestety jednym ze skutków ubocznych chudnięcia jest zmniejszona elastyczność skóry. Nie sposób nadrobić wszystkiego ćwiczeniami, gdy waga spada tak drastycznie. Na szczęście u dr Marty Tazbir w Łodzi znalazłam idealne rozwiązanie! Plasma IQ pozwoliło przywrócić skórze na brzuchu jędrność i elastyczność.

Grażyna, 43 lata

Lifting od dawna był moim marzeniem. Czas płynie nieubłaganie i, niestety, skutki widać gołym okiem. Chciałam znów poczuć się pięknie i młodo. Bałam się jednak zabiegów, w końcu większość z nich wydawała mi się bardzo inwazyjna. Usłyszałam o Plasma IQ – najbezpieczniejszej metodzie liftingu bez konieczności używania skalpela! Jestem zachwycona efektami, no i wszystko odbyło się bezpiecznie!

Wiesława, 59

Efekty przed/po