Mezoterapia okolic intymnych własną tkanką tłuszczową

W skrócie: Mezoterapia okolic intymnych tkanką tłuszczową – przywracanie komfortu sferom intymnym

mezoterapia okolic intymnych tkanka tłuszczową Klinika Tazbir

Mezoterapia tkanką tłuszczową w okolicach intymnych

Mezoterapia własną tkanką tłuszczową, czyli inaczej mówiąc lipotransfer (lub lipofilling), to przeszczep własnej odpowiednio przygotowanej tkanki tłuszczowej pacjenta w okolice intymne. Pełni ona rolę naturalnego wypełniacza, a ze względu na to, że jest bogata w komórki macierzyste o dużym potencjale regeneracyjnym i odmładzającym dodatkowo rewitalizuje i odmładza miejsca podania. Za pomocą lipotransferu można uzyskać naturalne efekty utrzymujące się przez wiele lat. Obszar lipotransferu zyskuje właściwe wypełnienie i napięcie, skóra się wygładza, a po kilku tygodniach poprawia się jakość skóry, jej grubość i kolor. Mezoterapia własną tkanką tłuszczową może zostać zastosowana zarówno w wargi sromowe większe jak i w okolicę przedsionka pochwy. W przypadku zastosowania w wargi sromowe lipotransfer ma za zadanie ich wypełnienie, powodując ich wygładzenie, napięcie, redukcję pomarszczenia i zwisów skóry. Oprócz aspektów estetycznych i regeneracyjnych lipotransfer w wargi sromowe większe pomaga w likwidacji ziejącego sromu, co z kolei wpływa na poprawę wilgotności i ułatwia utrzymanie właściwej flory bakteryjnej. Efekt ten wraz z dodatkowym ujędrnieniem i zwężeniem wejścia do pochwy może dodatkowo wpłynąć na poprawę funkcji seksualnych. Podanie tkanki w okolicę przedsionka pochwy i na zewnątrz ścian pochwy ma na celu zwężenia wejścia do pochwy.

Zabieg mezoterapii tkanką tłuszczową

Zabieg mezoterapii własną tkanką tłuszczową przeprowadzany jest w kilku etapach. Najpierw, przy pomocy specjalnych kaniul, zostanie pobrana tkanka tłuszczowa z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar, zakwalifikowanych podczas wstępnej konsultacji z lekarzem  specjalistą. Zwykle jest to brzuch, biodra lub uda. Następnie materiał tłuszczowy zostanie poddany separacji zaawansowaną technologicznie metodą. W rezultacie uzyskuje się materiał zawierający tylko młode, pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał stanowi naturalny, autogenny wypełniacz, który zostanie wszczepiony za pomocą iniekcji bezpośrednio w miejsce docelowe.

Zalety

 • krótki okres rekonwalescencji
 • brak reakcji alergicznych
 • bezpieczeństwo
 • trwałość

Zastosowanie

 • rewitalizacja i odmłodzenie okolic intymnych,
 • poprawa objętości warg sromowych większych,
 • poprawa napięcia okolic intymnych,
 • nawilżenie pochwy,
 • likwidacja tzw. “ziejącego sromu”
 • usuwanie dolegliwości związanych z okresem menopauzy

Przeciwwskazania

 • cukrzyca
 • nadciśnienie
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność wątroby
 • stany zapalne
 • infekcje miejsc intymnych
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • menstruacja
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • stosowanie leków zaburzających krzepnięcie krwi
 • stosowanie leków immunosupresyjnych

Mezoterapia okolic intymnych własną tkanką tłuszczową – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. 

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu – liposukcji, w celu uzyskania preparatu do mezoterapii. Po tym etapie następuje właściwy zabieg, czyli lipotransfer okolic intymnych.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Kiedy zobaczę efekty zabiegu?

  Pierwsze efekty w postaci wypełnienia, zmiany kształtu, odbudowy ubytków oraz odnowy i wygładzenia skóry, widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

 • Jakie są zalecenia pozabiegowe?

  O zaleceniach po zabiegu zawsze informuje lekarz prowadzący. Pacjentka otrzymuje zalecenia i opis zabiegu w formie wydrukowanej do domu. Po mezoterapii okolic intymnych należy na około 10 dni po zabiegu zrezygnować ze współżycia i uprawiania sportu. Podczas menstruacji nie należy stosować tamponów, a tydzień po zabiegu nie wskazane są kąpiele w wannie. Przez tydzień należy również stosować odpowiednie preparaty pielęgnujące skórę.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po