28 czerwca 2023

news image

EMFACE® - rewolucja w nieinwazyjnym odmładzaniu i liftingu twarzy!

Starzenie się skóry jest naturalnym i nieuchronnym procesem, który prędzej czy później dotknie każdego z nas. Istnieją rozmaite metody spowalniania go (domowe np. kremy, masaże, pielęgnacja, suplementacja ) - niestety, nawet zwolniony, jest on nieunikniony. Dotychczas jedynymi, naprawdę skutecznymi, przynoszącymi zadowalające efekty sposobami zatrzymania tego procesu była ingerencja chirurgiczna lub inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Do teraz! Dzięki rewolucyjnemu urządzeniu EMFACE® marki BTL, odmładzanie twarzy może być obecnie nieinwazyjne, bezbolesne i, przede wszystkim, skuteczne!
 
Dziś w Klinice Tazbir odbędzie się pierwsza Polska premiera urządzenia EMFACE®! - jako pierwsza i jedyna w Polsce klinika mamy zaszczyt posiadania tego innowacyjnego urządzenia - Od dziś chętne pacjentki oraz pacjenci będą mogli skorzystać z rewolucyjnego zabiegu liftingu i odmładzania twarzy przy pomocy EMFACE®!

Co to jest urządzenie EMFACE®?

29 marca 2023 roku, w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowego urządzenia EMFACE®, które tego dnia szturmem zaczęło zdobywać Polski rynek. Jest to pionierskie urządzenie służące do bezinwazyjnego liftingu twarzy, wygładzania zmarszczek, wzmacniania poszczególnych grup mięśni oraz prewencyjnych działań anti -aging i odmładzania twarzy, wykorzystujące połączenie najnowszych technologii z wieloletnią wiedzą i doświadczeniem z zakresu medycyny estetycznej oraz rehabilitacji.

EMFACE
 
EMFACE® to prawdziwy przełom w branży Beauty i sprzęt, który udowadnia, że wspaniałe efekty odmłodzenia i ujędrnienia skóry twarzy można osiągnąć bez użycia igieł. Jest to również urządzenie, które przeciera nowe szlaki w rozleglej dziedzinie, jaką jest medycyna estetyczna, bardzo wysoko stawiając poprzeczkę konkurencji estetycznej. 

Jak działa EMFACE®?

Starzenie się cery to nie tylko wiotczenie skóry na twarzy, ale również zmiany objętości i gęstości struktur leżących pod nią, utrata elastyny i kolagenu, a także degradacja systemu powięziowego, więzadeł twarzy oraz mięśni twarzy. Dlatego wszelkie medykamenty oraz nieinwazyjne zabiegi wpływające tylko na jedną z tych struktur, nie przynoszą zadowalających i długotrwałych efektów. Konieczne jest bowiem działanie kompleksowe, pobudzające wszystkie warstwy skóry oraz znajdujące się pod nią mięśnie i więzadła.
 
Urządzenie EMFACE® pozwala właśnie na takie kompleksowe działanie, dzięki jednoczesnemu zastosowaniu technologii zsynchronizowanej radiofrekwencji (RF) i energii HIFES, do jednoczesnej pracy w wielu warstwach i poziomach w strukturach twarzy.
 
Monopolarna fala radiowa podgrzewa tkanki do 40-42°C, zwiększając aktywność fibroblastów, co prowadzi do wzmożonej syntezy nowych włókien kolagenu i elastyny - w skrócie, zagęszcza skórę. Unikalna, opracowana przez BTL technologia HIFES  z kolei, w bardzo selektywny sposób stymuluje delikatne mięśnie twarzy, odpowiadające za utrzymanie naturalnego, młodzieńczego owalu.
 
Badania kliniczne potwierdziły, że zabiegi z wykorzystaniem urządzenia EMFACE® wykazały wyraźny efekt remodelingu skóry. U badanych osób, w ciągu trzech miesięcy od wykonania zabiegu, zanotowano spore wzrosty ilości produkowanego przez skórę kolagenu (o 26–27%) oraz zwiększenie ilości produkowanej elastyny (110–129%). Zauważono również zmiany w strukturze skóry i wyglądzie twarzy - zmniejszenie zmarszczek o 36,8% i 25,3%-towe wygładzenie skóry. Zanotowano również przywrócenie napięcia mięśnia czołowego, całych policzków, zwiększenie objętości śródtwarzowej i poprawę wyglądu fałdu nosowo-wargowego. Podsumowując, wyniki zabiegu poparte są wysokim wskaźnikiem zadowolenia pacjentów wynoszącym 91,2%.

Co jeszcze warto wiedzieć o EMFACE®?

Jak wcześniej wspominaliśmy, urządzenie to pozwala na bezinwazyjną, bezbolesną i bezpieczną redukcję zmarszczek, poprawę owalu twarzy i widoczne odmłodzenie skóry. Zabieg przeprowadzony z użyciem EMFACE® nie wymaga rekonwalescencji i trwa zaledwie 20 minut, a co za tym idzie, jest niezwykle komfortowy zarówno dla pacjenta, jak i operatora. 
 
Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu i są to między innymi: ostre infekcje przebiegające z gorączką, choroby autoimmunologiczne skóry, wszczepiony rozrusznik oraz implanty metalowe znajdujące się w pobliżu obszaru, na którym wykonywany jest zabieg, choroby nowotworowe, choroby serca czy też ciąża.

Dlatego w Klinice Tazbir najważniejsza jest kwalifikacja do zabiegu, która opiera się na mapowaniu ultrasonograficznym twarzy już podczas wizyty konsultacyjnej. Facial ultrasound to raczkująca dziedzina w medycynie estetycznej ale specjaliści z Kliniki Tazbir od dawna z powodzeniem z niej korzystają. Metoda ta przynosi pacjentowi nieocenione korzyści w jego własnej historii estetycznej, służy również do kontrolowania wszelkich wykonywanych zabiegów oraz do oceny ich efektywności. Buduje ponadto bezpieczeństwo wszelkich wykonywanych procedur medycznych i pozwala na tworzenie follow up w długoterminowej obserwacji pacjenta. W obecnych czasach rosnącej świadomości estetycznej i pacjenta i lekarza dążymy do tego, aby nasze działania w gabinecie medycznym poparte były naukowo i córaz chętniej korzystamy z Evidence Based Medicine zmieniając przy tym oblicze i jakość medycyny estetycznej w Polsce.

Cennik

Zabieg pojedynczy + USG twarzy - 2 000
Seria 4 zabiegów + USG twarzy - 6 000 zł (czyli 1 500 zł za pojedynczy zabieg)

Mapowanie twarzy za pomocą USG - 1 000

Ostatnie wpisy

GARDEN PARTY

Kategorie

Promocje

Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

  • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
  • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.