Autologiczna Odnowa Komórkowa

Autologiczna Odnowa Komórkowa (Autologous Cellular Regeneration) opiera się na regeneracji komórek skóry dzięki własnym (autologicznym) czynnikom wzrostu, zawartym w osoczu bogatopłytkowym.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP (Regeneris, wampirzy lifting, mezoterapia osoczem) to prawdziwa rewolucja w terapii przeciwstarzeniowej skóry i leczeniu łysienia. Zarówno lekarze, jak i pacjenci cenią je ze względu na ich skuteczność, nieinwazyjność oraz bezpieczeństwo. Osocze PRP, wyodrębnione z krwi pacjenta, jest naturalnym, autologicznym preparatem, który nie wywołuje reakcji immunologicznych czy alergicznych. Jest przy tym niezwykle efektywny w niwelowaniu niedoskonałości i oznak starzenia skóry (zmarszczek, bruzd, wiotkości), a także stymulacji wzrostu włosów.

W Klinice Tazbir, Autologiczna Odnowa Komórkowa stanowi podstawę indywidualnych programów terapeutycznych. Kuracja osoczem bogatopłytkowym znajduje zastosowanie przede wszystkim w zabiegach anti-aging, służących odmłodzeniu i odnowie skóry (twarz, szyja, dekolt, dłonie), a także w mezoterapii owłosionej skóry głowy.

Jak działa osocze PRP?

Osocze bogatopłytkowe zawiera ważne z punktu widzenia regeneracji skóry czynniki wzrostu, zawarte w płytkach krwi. Czynniki wzrostu biorą udział w procesach odnowy komórek naskórka i skóry właściwej, aktywują syntezę kolagenu i elastyny oraz wspomagają procesy naprawcze. Wstrzyknięcie osocza PRP nie tylko wspiera powstawanie nowego kolagenu, ale również zwiększa ukrwienie tkanek. Te dwa kluczowe procesy pozwalają przeciwdziałać starzeniu się skóry oraz wypadaniu włosów. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii pozyskiwania osocza (Angel System), możliwe jest maksymalne skoncentrowanie płytek krwi, co znacznie podnosi skuteczność preparatu PRP, jak i samego zabiegu.

Autologiczna Odnowa Komórkowa – efekty

  • Poprawa elastyczności, gęstości i jędrności skóry
  • Wyrównanie kolorytu skóry
  • Redukcja zmarszczek i bruzd
  • Korygowanie blizn
  • Wzmocnienie włosów, zahamowanie ich wypadania

Więcej informacji o terapii osoczem bogatopłytkowym znajdą Państwo tutaj.