Całkowite ujędrnienie skóry możliwe dzięki termoliftingowi RF

DGBlog

Zwiotczała skóra, zmarszczki oraz zanik owalu twarzy to najczęstsze problemy kobiet związane z procesem starzenia. Podstawową metodą walki z tymi zjawiskami stał się operacyjny lifting twarzy. Wiąże się on jednak z wysoką inwazyjnością, a to z kolei przyczynia się do długiej rekonwalescencji oraz ryzyka wystąpienia powikłań pooperacyjnych. Na szczęście lifting bez skalpela jest możliwy, a jego efekty mogą przekroczyć Twoje najśmielsze oczekiwania!

Lifting bez skalpela

Medycyna rozwija wiele swoich gałęzi, m.in. medycynę estetyczną. To właśnie ten dział dba o nasz zdrowy i młody wygląd-  zapobiegając, jak i niwelując niedoskonałości urody.  Jej rozwój prowadzi do większej precyzji wykonywanych zabiegów oraz diametralnego wzrostu ich bezpieczeństwa poprzez ograniczenie inwazyjności procedur. Prowadzi to do coraz częstszej rezygnacji ze standardowego, chirurgicznego liftingu na rzecz bardziej wyrafinowanych i bezpieczniejszych zabiegów medycznych.

Fale radiowe kluczem w ujędrnieniu skóry?

Jak powszechnie wiadomo, za jędrność tkanki skórnej odpowiada zawarty w niej kolagen, tworzący jej “rusztowanie”. To dzięki niemu nasza skóra jest jędrna i nie opada. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenowych w skórze, a co za tym idzie – jej jędrność ulega pogorszeniu. Dzięki wielu badaniom odkryto, że fale radiowe w pewnych częstotliwościach pobudzają naszą skórę do produkcji kolagenu, przywracając jej zdrową, napiętą strukturę – wyjaśnia specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej z kliniki dr Tazbir w Łodzi. Innowacyjny lifting Infini RF wykonywany jest niemal codziennie.

Niedoskonałości skóry, z którym radzi sobie termolifting Infini RF

Termolifting stosowany jest na szeroką skale w celu ujędrnienia skóry. Największą popularnością cieszą się okolice twarzy: policzki, podbródek, czy szyja – to właśnie te strefy najszybciej zaczynają opadać. Infini RF nie jest jednak przeznaczony tylko dla skóry twarzy. Trudnymi miejscami, które szybko tracą jędrność są także ramiona. Wraz z upływem lat lub po szybkim schudnięciu okolice mięśnia trójgłowego ramion stają się bardzo problematyczne. Fale radiowe również w tym miejscu świetnie się spisują. Warto dodać o właściwościach spłycających zmarszczki. Bez niej Infini RF nie mógłby dołączyć do zabiegów z grupy liftingu.

Jak wygląda sam zabieg?

Wykonanie zabiegu Infini RF możliwe jest dzięki specjalnemu urządzeniu Infini. Posiada ono mikroigły, które wbijane są ok. 0,5 – 3,5 milimetra pod skórę. Ich wielkość jest na tyle mała, by pacjent poczuł tylko lekkie ukłucie. Aparat wysyła impulsy radiowe, które poprzez igły dostają się do odpowiednich warstw skóry, pobudzając ją do syntezy włókien kolagenowych. Dochodzi do remodelingu skóry w miejscach poddanych działaniu fal.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Termolifting Infini RF powstał z myślą o pacjentach, którzy obawiają się standardowej procedury, związanej z liftingiem chirurgicznym. Dzięki braku przecinania tkanek Infini RF cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa i zmniejszeniem prawdopodobieństwa wystąpienia powikłań praktycznie do zera. W czasie zabiegu zachowane są wysokie standardy postępowania tak, aby każdy pacjent mógł bez problemu wrócić zaraz po nim do codziennych czynności.

 

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz na naszej stronie : Termolifting Infini w Klinice dr Tazbir.