Blefaroplastyka

W skrócie: Blefaroplastyka – sposób na odmłodzenie spojrzenia

blefaroplastyka Klinika Tazbir

Blefaroplastyka

Każdy marzy o pięknym, wyrazistym spojrzeniu. Niekiedy jednak z powodu uwarunkowań genetycznych lub wieku powieki wokół oczu mogą przestać spełniać oczekiwania. W takim przypadku na ratunek przychodzi Klinika Tazbir. Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek to zabieg, za pomocą którego można poprawić wygląd oczu, lecz także je odmłodzić. W Klinice Tazbir blefaroplastykę przeprowadzamy zarówno na powiece górnej, dolnej jak i na obu. Dzięki umiejętnościom naszego wykwalifikowanego personelu następuje znaczna poprawa wyglądu oka. Dzięki temu zabiegowi spojrzenie staje się młodsze i bardziej promienne. Korekta powiek polega na tym, że usuwa się nadmiar skóry, a jeżeli jest również potrzebne, to także część tłuszczyku oczodołowego.

Jak wygląda plastyka powiek

Po znieczuleniu pacjenta lekarz wykonuje delikatne nacięcia powiek – na górnej w miejscu jej naturalnego zagięcia, a na dolnej 1-2 mm poniżej linii rzęs (w naturalnych fałdach skóry) – tak by powieki nie różniły się od wyglądu otaczającej skóry. Następnie usuwany jest fragment skóry lub nadmiar tkanki tłuszczowej, zgodnie z wcześniejszą konsultacją z pacjentem. Po zabiegu lekarz zakłada na powieki bardzo cienkie szwy. Już kilka godzin po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Na powiece umieszczamy jedynie niewielki plasterek, który nie utrudnia widzenia. Do pracy można powrócić po 7-10 dniach (w przypadku plastyki powieki górnej) lub po 14 dniach (jeśli wykonywana była plastyka powieki dolnej).  Już po 4-5 dniach, podczas wizyty kontrolnej, można zdjąć szwy.

Zalety

 • widoczne efekty
 • bezpieczeństwo 
 • skuteczność

Zastosowanie

 • poprawa wyglądu oka
 • usunięcie “worków” pod oczami
 • korekcja głębokich bruzd
 • usunięcie fałd pod oczami
 • usunięcie przepukliny tłuszczowej
 • poprawa napięcia skóry na powiekach

Przeciwwskazania

 • infekcja ropna skóry lub błon śluzowych w okolicach oczu 
 • cukrzyca
 • nadciśnienie tętnicze
 • skazy naczyniowe
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • nadczynność tarczycy
 • choroba Gravesa – Bassedova
 • zespół suchych oczu
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • w przypadku osób z jaskrą albo odwarstwieniem siatkówki konieczne jest przeprowadzenie wcześniejszej konsultacji z okulistą.

Blefaroplastyka – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjentka dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosiła się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentce.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do zabiegu plastyki powiek i wykonanie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który ocenia efekty zabiegu i decyduje o zdjęciu szwów.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

 • Jak postępować po zabiegu?

  Już kilka godzin po zabiegu można wrócić do domu. Przez kilka dni zalecamy na powiekę nakładać chłodne kompresy, a w przypadku powieki dolnej delikatnie ją masować i nie wystawiać ich na działanie promieni słonecznych. Powrót do aktywności fizycznej zalecamy na ogół po około 8 tygodni (w zależności od predyspozycji pacjenta), ranki goją się zaś przez około 6 miesięcy.

 • Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

  Rodzaj badań określa lekarz podczas konsultacji wstępnej. Są to najczęściej: morfologia z OB, kreatynina, poziom glukozy, elektrolity, wskaźniki krzepnięcia krwi, określenie grupy krwi i badanie ogólne moczu.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po