Depilacja laserowa Vectus – jak pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze?

DGBlog

jak skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia

Nadmierne owłosienie pojawia się w miejscach, w których większość pań pragnie zachować gładkość i przejrzystość. Dlatego też, coraz większą sławą cieszy się depilacja laserowa. Laserowe usuwanie owłosienia sprawia, że po zakończeniu serii zabiegów, depilacja nie będzie już w ogóle potrzebna. Wśród laserów dostępnych na rynku medycyny estetycznej, szczególne miejsce zajmuje laser diodowy, dzięki któremu możliwa jest do przeprowadzenia laseroterapia. Do tego rodzaju laserów należy właśnie Vectus. Zobaczmy, czym wyróżnia się on od pozostałych laserów, komu przyda się on najbardziej, a kto powinien na niego uważać. Poznajmy opinię specjalistów.

Depilacja Vectus – co to takiego?

Ten zabieg przeprowadzany jest na odpowiednio przygotowanej skórze. Skóra ta musi zostać dokładnie oczyszczona i ogolona. Po zakończeniu zabiegu niemal wszystkie włosy wypadną, jednak część z nich odrośnie. Proces ten trwa od 2 do 4 tygodni i należy go powtórzyć. W zależności od indywidualnego dopasowania, satysfakcjonujące efekty pojawiają się po 4 – 6 zabiegach, wykonywanych w odstępach od 1 do 3 miesięcy.

Kto potrzebuje lasera Vectus?

Laser Vectus ma tak naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Poniżej wymienione zostały osoby z najczęściej spotykanymi problemami:

  • osoby z zaburzeniami hormonalnymi – Vectus doskonale radzi sobie z owłosieniem powstałym na skutek zaburzeń endokrynologicznych, a dokładniej hirsutyzmu.
  • osoby zwracające uwagę na walory estetyczne – nawet zwykłe owłosienie potrafi być uporczywe dla osób, które pragną by ich skóra była zawsze gładka.
  • osoby po innych zabiegach depilacji – Vectus może naprawić niedociągnięcia powstałe poprzez poddanie się nieodpowiednim sposobom depilacji.
  • osoby o skórze wrażliwej – próba usunięcia włosów często kończy się stanem zapalnym, przebarwieniami czy bliznami, Vectus zapewnia depilację bez podrażnień.

Jak wygląda depilacja laserowa Vectus?

Ta depilacja jest wyjątkowa ze względu na technikę, jaką wykorzystuje się przy jej zastosowaniu. Depilacja Vectus jest całkowicie bezpieczna, ponieważ już na samym początku, przed rozpoczęciem usuwania owłosienia, dzięki specjalnemu systemowi Skintel, sprawdzany jest poziom melaniny. Sprawia to, że parametry zabiegu dobierane są indywidualnie. Wiedząc, jaki poziom melaniny ma dany człowiek, można dobrać możliwie jak najwyższą energię, bez ryzyka wystąpienia poparzenia. Dodatkowo, czas trwania całej czynności jest bardzo krótki, za sprawą specjalnej końcówki zabiegowej.

Czy depilacja laserowa Vectus boli?

Ten specyficzny laser składa się także z dodatkowej głowicy Advanced Contact CoolingSM, która sprawia, że skóra jest chłodzona nie tylko w trakcie emisji światła, ale także przed i po emisji. Dzięki tej technologii ciepło jest praktycznie niewyczuwalne, a cały zabieg jest niemal bezbolesny.

Laser Vectus – przeciwwskazania

O poradę w kwestii przeciwwskazań zapytaliśmy specjalistów medycyny estetycznej, pracujących w Klinice Tazbir w Łodzi. Powiedzieli nam oni, że taki zabieg powinny odpuścić sobie między innymi: kobiety w ciąży, osoby przyjmujące leki obniżające krzepliwość krwi, osoby chore na łuszczycę i bielactwo, cukrzycy, posiadacze rozruszników serca, epileptycy.