Dr Marta Tazbir Centrum Anvita jako partner VIII Kolacji Charytatywnej „Przyjaciół Świata”

adminWydarzenia

Kolacja Charytatywna „Przyjaciele Gotują” to inicjatywa organizowana przez łódzkie Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata”, które od sześciu lat prowadzi działalność ukierunkowaną na pomoc tym najbardziej potrzebującym. Wśród placówek, które zostały objęte wsparciem znajdują się szpitale, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

Kolacje Charytatywne polegają na organizacji wieczoru kulinarnego z daniami przygotowanymi przez znanego i lubianego mistrza kuchni. W sobotę, 4 czerwca, pierwszy raz w historii wydarzenia, kolację przygotowała kobieta.

Pani Ewa Wachowicz która zaserwowała gościom perliczkę marynowaną w cydrze z pure kalafiorowym konfitowanym rabarbarem, sosem tymiankowym i młodymi warzywami. Na deser przyrządzona została kruszona beza z truskawkami, sosem lawendowym i ciasteczkiem owsianym.

Jedną z atrakcji wieczoru był występ Katarzyny Zielińskiej, a gościem specjalnym wydarzenia był pan Maciej Nowak, krytyk teatralny i kulinarny oraz popularna aktorka i piosenkarka, Katarzyna Skrzynecka, która wielokrotnie już wspierała Stowarzyszenie. Do licytacji wartościowych przedmiotów zachęcała gości Elżbieta Romanowska – aktorka telewizyjna i teatralna.

Wśród przedmiotów, które można było kupić znalazły się m.in. strój Caroline Woźniacki z Roland Garros projektu Stelli McCartney oraz koszulka sportowa z autografami czołowych polskich tenisistów: Jerzego Janowicza, Michała Przysiężnego, Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego.

Imprezę poprowadziła Paulina Sykut-Jeżyna (prowadząca m.in. Must Be The Music i Tańca z gwiazdami).

Dochód z biletów oraz licytacji zostanie przeznaczony na zakup nowoczesnej, przenośnej sztucznej nerki do dializ u dzieci i dorosłych dla Kliniki Pediatrii, Immunologii i Nefrologii ICZMP  w Łodzi (jedynego takiego urządzenia w łódzkich szpitalach pediatrycznych), szybkiego analizatora medycznego dla oddziału intensywnej terapii Szpitala Zakonu Bonifratówśw. Jana Bożego w Łodzi oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla Centrum Medycznego im. dr. Wacława Łęckiego.

O tym, że pomagać warto, przekonaliśmy się nie raz. Do grona „Przyjaciół” co roku dołączają kolejne osoby o wielkim sercu. To utwierdza nas w przekonaniu, że podejmowane przez nas działania mają sens. Budujący jest również fakt, że tak chętnie, mimo napiętego kalendarza, włączają się w naszą akcję ludzie świata show biznesu, nauki i kultury. Czerwcowa edycja kolacji to nowe cele, których realizacja pomoże w leczeniu oraz ratowaniu życia małych i dużych pacjentów. Z takim wsparciem musi się udać!

To już nie pierwsza tego typu Akcja, w której biorę udział – mówi dr Marta Tazbir z łódzkiego Centrum Anvita.

Chętnie angażuję się i wspieram różnego rodzaju akcje mogące wspomóc łódzkie środowisko, a zwłaszcza kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji zdrowotnej, ale także psychicznej i fizycznej.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau.