Fotona Intima – nowoczesna ginekologia laserowa w Klinice Tazbir

Fotona jest liderem w produkcji i rozwoju najbardziej zaawansowanych systemów laserowych na świecie.
Technologia wykorzystywana w laserach medycznych Fotona to najbardziej rewolucyjne osiągnięcie techniki laserowej. Umożliwia ona przeprowadzenie szerokiego spektrum bezpiecznych i skutecznych zabiegów.

Dlatego, wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu w zakresie nieinwazyjnych, skutecznych i ekskluzywnych zabiegów nowoczesnej ginekologii laserowej, jako pierwszy i jedyny gabinet medyczny w Łodzi i województwie łódzkim (oraz jeden z nielicznych w Polsce) z dumą proponujemy Paniom ten najlepszy na świecie system laserowy. Poniżej kilka słów na temat nowoczesnej ginekologii laserowej Fotona INTIMA.

Nowoczesna terapia laserowa IntimaLase to minimalnie inwazyjna i nieablacyjna procedura poprawiająca elastyczność pochwy, wykorzystująca laser Er:YAG oraz opierająca się na fototermicznej interakcji pomiędzy laserem a błoną śluzową tkanki. Ściśle kontrolowana energia lasera Fotona INTIMA dostarczana do kanału pochwy oraz do obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i kolagenu w niej zawartego. Podgrzanie kolagenu powoduje jego natychmiastowe skurczenie się, co sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze, co w konsekwencji prowadzi do napięcia i kurczenia się naświetlanej tkanki. Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki, rozpoczyna się proces remodelingu kolagenu i neokolagenezy. Pod koniec tych właśnie procesów leczona tkanka wzbogaca się o nowy kolagen, wydaje się młodsza, napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza ograniczenie jej rozszerzenia oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia mięśni dna macicy.

Zabiegi laserem Fotona INTIMA dedykowane są:

 • Do leczenia objawów wysiłkowego nietrzymania moczu
 • Do laserowego poprawiania elastyczności pochwy – leczenie tzw. „luźnej pochwy”
 • Do leczenia poporodowych zmian w strukturze pochwy
 • Do obkurczania/zwężania pochwy lub zwężania przedsionka i wejścia do pochwy
 • Do leczenia suchości i pieczenia pochwy
 • Do leczenia zanikowego zapalenia pochwy
 • Do ujędrniania warg sromowych
 • Dla kobiet pragnących poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych i/lub wybielenia części intymnych/zmniejszenia nadmiernej pigmentacji przedsionka pochwy
 • Do innych zabiegów estetycznych w okolicach intymnych: redukcja rozstępów, blizn, resurfacing, peelingi, frakcjonowanie laserowe i inne
 • Do uzyskania zwiększonej satysfakcji seksualnej

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Fotona INTIMA przywracają kobietom komfort fizyczny i psychiczny, a także zwiększają pewność siebie oraz zadowolenie z życia seksualnego.

Nowatorska, unikalna i nieinwazyjna terapia Fotona INTIMA została stworzona specjalnie z myślą o zdrowiu intymnym kobiet.

Badania kliniczne potwierdzają wysoką skuteczność zabiegu Fotona INTIMA.

Co to jest IncontiLase? – Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

IncontiLase to nowatorska unikalna, nieinwazyjna i opatentowana terapia wysiłkowego nietrzymania moczu laserem Er:YAG. Metoda bazuje na fototermicznym napięciu i obkurczeniu okolic przedniej ściany pęcherza i cewki moczowej. Wskazaniami do leczenia tą metodą jest wysiłkowe lub mieszane nietrzymanie moczu w stopniu łagodnym i umiarkowanym. Zabieg jest efektywny, bezpieczny, a przy tym prosty do wykonania.

Ostatnio opublikowane rezultaty kliniczne, przedstawione przez dr. Fistonicia oraz dr. Riviera, pokazują znaczącą poprawę w przypadku łagodnego i umiarkowanego nietrzymania moczu. Ocena efektywności bazowała na subiektywnych ocenach pacjentek, dokonanych na bazie standaryzowanych ankiet, a także na obiektywnych pomiarach Q-tip oraz PFM. 90% pacjentów z łagodnym oraz 76% z umiarkowanym wysiłkowym nietrzymaniem moczu potrzebowało przeprowadzenia tylko jednego zabiegu. U 95% ogółu pacjentów efekt poprawy był obecny 12 miesięcy po zabiegu, u pozostałych 5% problem był umiarkowany. Test Q-tip wykazał zmniejszenie kąta o 20 stopni, co obiektywnie pokazało poprawę ułożenia cewki moczowej i szyjki pęcherza moczowego.

Na początku nie wierzyłem, że tak prosty zabieg jak IncontiLase może być tak efektywny w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Moja opinia uległa zmianie po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu na pacjentce cierpiącej na umiarkowane nietrzymanie moczu; wszelkie dolegliwości ustąpiły praktycznie od momentu wykonania zabiegu. Dzisiaj, po przeprowadzeniu wielu zabiegów, mogę powiedzieć, że otrzymane rezultaty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Po roku od przeprowadzenia pierwszej procedury, moja pierwsza pacjentka jest wolna od problemu wysiłkowego nietrzymania moczu, co przekłada się na znaczącą poprawę jakości życia – można powiedzieć że ta zmiana była możliwa dzięki IncontiLase.” – dr n. med. Ivan Fistonić, Klinika Ginekologiczna Fistonić Zagrzeb, Chorwacja,

Na czym polega zabieg IncontiLase? – Laserowe ujędrnianie waginy

Zabieg IncontiLase bazuje na inicjowanym laserowo, precyzyjnie kontrolowanym efekcie termicznym w tkankach śluzówki, w obszarze przedsionka pochwy, ujścia cewki moczowej, jak również wzdłuż przedniej ściany kanału pochwy. Używany laser to Er:YAG z opatentowanym systemem dostarczającym odpowiednie pakiety energii do śluzówki pochwy oraz bogatego w kolagen obszaru powięzi miednicy. Zainicjowany remodeling kolagenu oraz neokolageneza prowadzą do obkurczenia i ujędrnienia naświetlonych tkanek, co powoduje przywrócenie funkcji trzymania moczu. Podgrzanie kolagenu powoduje jego natychmiastowe skurczenie się oraz sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze, co w konsekwencji prowadzi do napięcia i kurczenia się naświetlanej tkanki. Leczona tkanka wzbogaca się o nowy kolagen, wydaje się młodsza, napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza ograniczenie jej rozszerzenia oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia mięśni dna macicy.

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) jest dość często spotykanym zjawiskiem opisywanym jako utrata optymalnej struktury pochwy i zazwyczaj związanym z porodem drogami natury lub/i naturalnym procesem starzenia się. Ciąże „siłami natury” i porody przyczyniają się do pogorszenia się struktury i jakości tkanki, podobnie jak wystąpienie menopauzy, która powoduje spadek poziomu hormonów i zanik pochwy. Większość kobiet (a także ich mężowie lub partnerzy) opisuje syndrom rozluźnienia mięśni dna miednicy jako „luźną pochwę” narzekając na utratę elastyczności pochwy, co jest bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

Dlatego też wielu badaczy przeprowadzających badania kliniczne nadal poszukuje nieinwazyjnych lub minimalnie inwazyjnych metod leczenia „luźnej pochwy”, które zapewnią dobrą skuteczność połączoną z wysokim poziomem bezpieczeństwa i krótkim okresem rekonwalescencji. Istnieje kilka nowoczesnych terapii dostępnych na rynku, między innymi IntimaLase – minimalnie inwazyjna i nieablacyjna procedura poprawiająca elastyczność pochwy, wykorzystująca laser Er:YAG oraz opierającą się na fototermicznej interakcji pomiędzy laserem a błoną śluzową tkanki. Ściśle kontrolowana energia lasera dostarczana do kanału pochwy oraz do obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i kolagenu w niej zawartego. Niniejsze badanie pilotażowe dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa nowoczesnego, nieinwazyjnego leczenia zespołu rozluźnienia mięśni dna miednicy laserem Er:YAG wykazało doskonałą skuteczność w zakresie poprawy napięcia pochwy przy minimalnym dyskomforcie pacjentki podczas leczenia, natomiast bez żadnych działań niepożądanych.

Jak dobrać odpowiedni zabieg?

Za pomocą nowych technologii możemy rozwiązać praktycznie wszystkie problemy intymne. Aby dopasować właściwą metodę terapii, należy umówić się na konsultację z nasza panią doktor ginekolog, która przeprowadzi wywiad oraz dobierze odpowiedni zabieg. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji, nie zwlekaj i umów się na konsultację.

W Klinice dr Tazbir, proponujemy naszym Pacjentkom Autorską Terapię Łączoną, której celem jest laserowe leczenie objawów nietrzymania moczu I i II stopnia oraz terapia zespołu luźnej pochwy. Oprócz laseroterapii, w leczeniu wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, które poprawia przepływ krwi, a także stymuluje produkcję włókien kolagenowych i nerwowych okolic pochwy.

Pakiet ginekologiczny w Klinice dr Tazbir!

Specjalnie dla  Naszych Pacjentek przygotowaliśmy wyjątkową ofertę kompleksowej opieki ginekologicznej w niezwykle atrakcyjnej cenie.  Każda Pacjentka, która korzysta z zabiegów z zakresu ginekologii laserowej, otrzymuje pakiet ginekologiczny całkowicie ZA DARMO! W ramach pakietu zapewniamy:

 • badanie cytologiczne
 • usg endowaginalne
 • konsultację lekarską
 • badanie ginekologiczne

Naszym celem jest szeroko zakrojone działanie prewencyjne nastawione na problematykę wszelkich chorób kobiecych i ich leczenie. Regularna cytologia, usg oraz badanie ginekologiczne pozwala na przeciwdziałanie i wczesne wykrycie wielu chorób narządów rodnych. Warto skorzystać z takiej okazji!