POWIĘKSZANIE PENISA – własnym tłuszczem, lipotransfer

W skrócie: Zabiegi powiększania prącia własnym tłuszczem – lipotransfer wykonywane są w Klinice Tazbir z zachowaniem pełnej dyskrecji

Lipotransfer

 

 

 

Własny tłuszcz

w Łodzi

W Klinice Tazbir

Lipotransfer

 

Powiększanie penisa własnym tłuszczem – lipotransfer

Zabiegi powiększania prącia własnym tłuszczem – lipotransfer wykonywane są w Klinice Tazbir w Łodzi z zachowaniem pełnej dyskrecji. Decydując się na zabieg u nas masz pewność, że nie spotkasz nikogo w recepcji ani w drzwiach gabinetu, a to dlatego, że zabiegi umawiamy poza godzinami przyjęć innych lekarzy.
Wskazania

brak zadowolenia z wyglądu prącia
odczuwalnie mały obwód prącia
brak satysfakcji seksualnej
brak pewności siebie związany z wielkością członka
chęć poprawy wyglądu krocza

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną podczas, której lekarz wykonujący zabieg – dr Mateusz Kamiński dokładnie wyjaśni przebieg procedury oraz spodziewane i możliwe do uzyskania efekty. Przed zabiegiem konieczna jest depilacja, zapewnia ona możliwość odpowiedniego zdezynfekowania okolicy zabiegowej.
Efekty

Metoda powiększania prącia w oparciu o własny tłuszcz stanowi doskonałą alternatywę dla metod operacyjnych oraz wykorzystujących wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Pozwala ona na uzyskanie powiększenia obwodu penisa o 3-4 cm oraz jego długości o około 1 cm. Istotne znaczenie ma fakt, że podczas współżycia oraz dla uzyskania pożądanego efektu wizualnego największe znaczenie ma właśnie grubość członka, a nie jego długość. Zastosowanie własnych komórek tłuszczowych powoduje dłuższe utrzymanie się efektu zabiegu, który jest widoczny nawet przez 2 lata. Najważniejszym atutem lipotransferu jest to, że wraz z komórkami tłuszczowymi przenosimy komórki macierzyste. Skutkuje to tym, że część komórek tłuszczowych pozostaje pod skórą prącia na zawsze. Dzięki temu po drugim zabiegu właściwie nie ma konieczności wykonywania kolejnych, a mimo to efekt pozostaje zadowalający. Ponadto zastosowanie autologicznego materiału eliminuje ryzyko reakcji alergicznej, które choć jest niskie to zawsze istnieje przy podawaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. No i wreszcie to co jest chyba najważniejsze efekt końcowy. Zastosowanie własnego tłuszczu, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, powoduje, że członek mimo powiększenia nie traci swojego naturalnego wyglądu (tłuszcz układa się pod skórą bardzo równomiernie) i pozostaje niezmieniony w dotyku (kwas hialuronowy może powodować powstanie wyczuwalnych grudek). Dodatkowym efektem jest zmniejszenie ilości tłuszczu w miejscu, z którego jest on pobierany, taka miejscowa liposukcja w gratisie.
Przebieg zabiegu

Zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem – lipotransfer trwa około 90-120 minut. W pierwszej fazie zabiegu pobierany jest tłuszcz np. z podbrzusza. Aby proces ten nie był bolesny tkanka tłuszczowa nasączana jest specjalnym roztworem znieczulającym. Następnie przy użyciu dedykowanych kaniul marki Tulip® lekarz aspiruje tłuszcz do przygotowanej strzykawki z wytworzonym podciśnieniem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi zabiegowych i wartości podciśnienie komórki tłuszczowe (adipocyty) ulegają jak najmniejszym uszkodzeniom co znacząco wydłuża ich żywotność w nowym miejscu. Następnie dokonywana jest preparatyka tłuszczu i jego  łączenie z osoczem bogatopłytkowym (PRP). Zastosowanie PRP poprawia przeżywalność komórek tłuszczowych w miejscu przeszczepu, dlatego warto skorzystać z tej wersji zabiegu. Z aktywowanych płytek krwi, których stężenie w osoczu bogatopłytkowym wynosi minimum 1 000 000/μl, uwalniany jest m. in. czynnik wzrostu naczyń krwionośnych, który pośrednio poprawia odżywienie adipocytów. Tak przygotowany preparat tłuszczowy podawany jest pod skórę penisa dopasowaną do zabiegu bardzo cienką kaniulą marki Tulip®. Prącie przed zabiegiem jest znieczulone tak więc podawanie tłuszczu jest praktycznie bezbolesne. Cały zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Po zabiegu pacjent przez minimum godzinę pacjent pozostaje pod obserwacją.
Pierwsze dni po zabiegu / zalecenia

Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa 2 do 3 tygodni. W tym czasie nie wolno się masturbować ani współżyć. Zakazany jest również wysiłek fizyczny co związane jest głównie z samym pobraniem tłuszczu. Dokładne zalecenia pacjent otrzymuje w wersji drukowanej od lekarza przeprowadzającego zabieg. Wszystkie wątpliwości co do postępowanie po zabiegu są omawiane od razu po zabiegu, aby zapewnić pełen komfort naszym pacjentom.