Hymenoplastyka

W skrócie: Hymenoplastyka – możliwość odbudowy błony dziewiczej

hymenoplastyka odtworzenie błony dziewiczej

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka to zabieg, którego celem jest odtworzenie przerwanej błony dziewiczej. Operacja polega na zszyciu fałdów pozostałych po uszkodzonym hymenie i odtworzeniu go w pierwotnym kształcie. Zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej trwa od 20 minut do godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Ingerencja chirurgiczna nie wymaga długiej rekonwalescencji, a współżycie seksualne można rozpocząć po zagojeniu się ran, czyli zazwyczaj 2-3 tygodnie po dokonanym zabiegu.

Zabieg odtworzenia błony dziewiczej

Zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą oraz przeprowadzenie podstawowych badań. Na siedem dni przed rozpoczęciem działań hymenoplastycznych należy odstawić wszystkie leki, który mogłyby wejść w konflikt ze środkami anestetycznymi. Po skutecznym znieczuleniu pacjentki, lekarz przechodzi do zabiegu właściwego, podczas którego fałduje śluzówkę, następnie naciąga ją i zszywa, by przywrócić jej pierwotny wygląd. Cała procedura trwa od 20 minut do godziny. Hymenoplastyka to tzw. “zabieg jednego dnia”, dlatego po mniej więcej dwóch godzinach pacjentka, jeżeli jej samopoczucie na to pozwala,  może udać się do domu.

Zalety

 • skuteczność i niska inwazyjność 
 • krótki czas wykonania zabiegu i rekonwalescencji
 • zabieg nie wymaga hospitalizacji

Zastosowanie

 • zabieg polecany kobietom, które pragną podarować przyszłemu partnerowi prezent w postaci dziewictwa, a inicjację seksualną mają za sobą
 • forma terapii kobiet, które zbyt szybko zaczęły eksperymentować ze swoją seksualnością i w momencie inicjacji nie były na nią naprawdę gotowe
 • terapia traumy ofiar gwałtu, które przed jego dokonaniem były dziewicami
 • rozwiąznie dla dziewczynek, które rodzą się z uszkodzonymi narządami płciowymi lub bez błony dziewiczej
 • pomoc w sytuacji przypadkowego przerwania błony dziewiczej, np. podczas sportowych aktywności
 • pomoc dla kobiet, które z przyczyn kulturowych lub religijnych muszą być dziewicami, a z powodu braku błony dziewiczej mogą spotkać się z prześladowaniem

Przeciwwskazania

 • zabiegu hymenoplastycznego nie wolno przeprowadzać u kobiet ciężarnych, miesiączkujących ani cierpiących na nowotwory
 • przeciwwskazaniem do operacji rekonstrukcji błony dziewiczą są także: infekcje w obrębie waginy, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz cukrzyca

Hymenoplastyka – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjentka przedstawia swoje oczekiwania. Lekarz opisuje procedury zabiegowe, informuje o ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu.

2

Opracowanie planu leczenia

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką oraz analizie jej stanu zdrowia lekarz sporządza harmonogram działań.

3

Pierwszy zabieg

Przygotowanie do zabiegu i przeprowadzenie go. Krótka rekonwalescencja pozabiegowa.

4

Wizyta kontrolna

Pacjentka pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty do czasu, kiedy działanie terapeutyczne zostanie definitywnie zakończone.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, więc sam jako taki nie jest bolesny.

 • Czy nie wystawię się na śmieszność, prosząc o ten zabieg?

  W naszych czasach sytuacje wymagające odbudowania błony dziewiczej nie są rzadkością ani dziwactwem. Dla wielu kobiet zabieg ten ma wartość terapeutyczną, zarówno w kontekście fizycznym, jak i psychologicznym (kobiety urodzone bez błony dziewiczej, gwałt, wymogi kulturowe itp.)

 • Jak długo trwają zabieg i rekonwalescencja?

  Procedura zabiegowa trwa od 20 minut do godziny, nie wymaga dłuższego pobytu w szpitalu, więc w przypadku braku przeciwwskazań pacjentka wraca do domu w tym samym dniu. Po ok. 2-3 tygodniach rany powinny się zagoić.

 • Z czego tworzy się nową błonę dziewiczą?

  Podczas hymenoplastyki do odtworzenia błony nie wykorzystuje się implantów czy innych nieautonomicznych elementów – struktura błony dziewiczej zostaje odtworzona na bazie jej pozostałości.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po