Infuzja tlenowa w walce z niedoskonałościami skóry

DGBlog

usuwanie zmarszczek Lodz

Z wiekiem skóra twarzy traci elastyczność i zdrowy wygląd. Liczne zabiegi na zmarszczki nie przynoszą oczekiwanego efektu, ponieważ oddziałują na skórę jedynie od zewnątrz. Zabieg infuzji tlenowej jest inny. Dzięki zastosowaniu czystego tlenu i kwasu hialuronowego, nie tylko daje efekt odmłodzenia skóry i redukcji zmarszczek, ale także pozwala usunąć trądzik i przebarwienia. Infuzja tlenowa to prawdziwa rewolucja wśród zabiegów medycyny estetycznej!

Czym jest infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu do skóry odpowiednio sprężonego tlenu oraz substancji pomocniczych, które wzmacniają proces jej regeneracji i odżywienia, regulują przemianę materii oraz czynią skórę gładką i jedwabistą. W zabiegu wykorzystywana jest technologia hiperbarycznego tlenu, który dociera głęboko w tkanki skóry i dotlenia je. Jest to niezwykle ważne, ponieważ niedobór tlenu spowodowany, m.in. zanieczyszczeniami środowiska i stresem potęguje proces starzenia się skóry i powstawania trądziku. Oprócz tlenu, w  zabiegu infuzji tlenowej wykorzystuje się kwas hialuronowy, którego spektakularne efekty w walce z oznakami starzenia są znane w medycynie estetycznej od dawna. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za prawidłowe nawilżenie i napięcie skóry. Połączenie tlenu i kwasu hialuronowego oraz serum dobieranego specjalnie do potrzeb pacjenta, całkowicie zmienia wygląd twarzy.

Kiedy stosuje się infuzję tlenową?

Infuzja tlenowa jest stosowana w leczeniu różnych niedoskonałości skóry twarzy (w tym powiek i ust), ale wykorzystuje się ją także w zabiegach skóry szyi lub dłoni. Wskazania do zabiegu to przede wszystkim:

  • zmarszczki mimiczne
  • utrata napięcia skóry
  • przebarwienia i plamy na skórze
  • trądzik
  • stany zapalne skóry
  • szarość skóry – tzw. skóra palacza
  • problemy po zabiegach kosmetycznych i laserowych

Jak wygląda zabieg infuzji tlenowej?

W przeciwieństwie do wielu zabiegów medycyny estetycznej, zabieg infuzji tlenowej jest całkowicie bezbolesny, a nawet bardzo przyjemny. Pacjenci Kliniki dr Tazbir porównują go do delikatnego masażu.  Najpierw, skóra jest jest przygotowywana do zabiegu poprzez demakijaż i delikatny peeling. W części właściwej, hiperbaryczny tlen jest aplikowany do komórek pod ciśnieniem, za pomocą specjalnego urządzenia, które zbliża się do skóry na ok 1mmm. Na koniec, na twarz nakładana jest specjalna maska lub bar tlenowy. Całość zabiegu trwa od 70 minut do ok.1,5 h.

Jakie są efekty infuzji tlenowej?

Zadowalające efekty zabiegu widoczne są od razu po jego zakończeniu. Dzięki zastosowaniu czystego tlenu i kwasu hialuronowego, skutek odmłodzenia skóry  jest widoczny w postaci redukcji zmarszczek mimicznych, cienkich linii wokół oczu i ust, a także podniesienia owalu twarzy i poprawy jędrności skóry. Ponadto, pojawia się efekt rozjaśnienia skóry, która wygląda na zdrowszą i dobrze nawilżoną. Infuzja stosowana na usta, powoduje, że stają się naturalnie pełne i kształtne – bez efektu “napompowania”. Zabieg przynosi  także świetne rezultaty osobom walczących z cerą trądzikową.

Przeciwskazania

Infuzja tlenowa to zabieg całkowicie bezpieczny! Może być stosowany przez każdego, kto pragnie odmłodzić skórę, usunąć trądzik czy pozbyć się innych defektów skóry. Ta innowacyjna metoda może być wykorzystywana nawet w tak wrażliwych miejscach jak usta czy powieki. Jedynie osoby z aktywnymi stanami zapalnymi lub infekcjami powinny powstrzymać się przed zabiegiem.

Jak często trzeba powtarzać infuzję tlenową?

Dla uzyskania pełnych efektów infuzji tlenowej, warto wykonać około 6 zabiegów powtarzanych raz na tydzień. Dla podtrzymania rezultatów, specjaliści z Kliniki dr Tazbir w Łodzi rekomendują powtarzanie infuzji co 1 lub 2 miesiące.

 

Więcej o infuzji tlenowej przeczytasz tutaj: Infuzja tlenowa w Klinice dr Tazbir.