Jak trwale odmłodzić i nawilżyć twarz? Poznaj wypełniacze i ich funkcje.

DGBlog

odmładzanie twarzy, czym wypełniać zmarszczki

Odmładzanie twarzy jest tematem o którym mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Redukcja zmarszczek, dogłębne nawilżanie twarzy, ujędrnianie skóry, to problemy którymi medycyna estetyczna zajmuje się od lat. Swoje specjalne miejsce wśród dostępnych środków zajął kwas hialuronowy, który niezwykle usprawnia wypełnianie zmarszczek. Sprawdźmy, jak działają wypełniacze, jak je stosować, oraz jakich efektów możemy od nich oczekiwać. Czy trwałe odmładzanie twarzy jest możliwe bez użycia skalpela i operacji plastycznej?

Czym są wypełniacze?

Tak naprawdę nie istnieje wyłącznie jeden rodzaj wypełniaczy. Poszukując tego odpowiedniego, możemy natrafić na ich dwa rodzaje: permanentne i wchłanialne. Te pierwsze pozostają w tkance na stałe. Dziś jednak nie są one najchętniej stosowane, ze względu na ryzyko wystąpienia powikłań oraz reakcji alergicznych. Dlatego dużo częściej korzysta się z wypełniaczy wchłanialnych, które pozostają w skórze od 6 miesięcy do 2 lat.

Do wypełniaczy wchłanialnych należą między innymi:

  • kolagen
  • kwas hialuronowy
  • tkanka tłuszczowa pobierana od pacjenta

Jak działają wypełniacze?

Przede wszystkim, wypełniacze działają natychmiast po wykonanym zabiegu. Zaraz po aplikacji produktu twarz może być delikatnie opuchnięta, dlatego całkowity efekt widoczny jest po kilku dniach. Efekt utrzymuje się w zależności od wybranego preparatu, techniki aplikowania, a także od naturalnych czynników, takich jak mimika twarzy czy tryb życia.

Jak korzystać z wypełniaczy?

Najistotniejszym w całym zabiegu jest fakt, że jedynie odpowiednio wykwalifikowany lekarz może podjąć się aplikacji produktu. Zaleca się całkowite unikanie nierenomowanych miejsc, których nie jesteśmy pewni. Zdecydowanie zabroniona jest próba aplikowania na własną rękę. Pod okiem specjalisty ten zabieg jest mało skomplikowany i bezpieczny, jednak w rękach niewykwalifikowanych osób może prowadzić do poważnych powikłań.

Wypełniacze – efekty

Efekty są oczywiście zależne od miejsca, w które aplikujemy preparaty, a także problemów, jakie chcemy za ich pomocą zwalczyć. Ogromne znaczenie ma także to, z jakiego produktu korzystamy. Za pomocą wypełniaczy możemy poprawiać wygląd takich miejsc jak: skronie, nos, kości policzkowe, policzki, usta, owal twarzy, broda, szyja, dekolt, dłonie. Dzięki nim, możliwe jest pozbycie się tak zwanej lwiej zmarszczki, kurzych łapek, zmarszczek w okolicach oczu, zmarszczek mimicznych.

Czy wypełniacze są dla każdego?

O możliwości przystąpienia do zabiegu decyduje lekarz specjalista, po odpowiedniej konsultacji i przeprowadzeniu dokładnego wywiadu. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które wykluczają z przeprowadzenia aplikacji produktu. Są to między innymi:

  • ciąża, a także okres karmienia piersią;
  • choroby nowotworowe;
  • przeziębienie, osłabiona odporność, grypa;
  • menstruacja;
  • stany zapalne, infekcje wykluczające z zabiegu;
  • opryszczka.

W całym zabiegu musimy pamiętać przede wszystkim o naszym zdrowiu i bezpieczeństwie. Zaleca się korzystanie wyłącznie z renomowanych placówek, posiadających odpowiednie preparaty, urządzenia oraz certyfikaty i uprawnienia.