Karboksyterapia CDT

ACPromocje

HIT!!!  Zabieg roku 2014/2015!!!  Hit!!!

Zarówno terapia dwutlenkiem węgla, jak i osoczem bogatopłytkowym jest od dawna znana i z dużym powodzeniem stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Jednak połączenie tych dwóch technologii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa metoda o wielu wskazaniach, dająca w krótkim czasie wyjątkowo dobre rezultaty. Synergia działania karboksyterapii oraz autologicznego osocza bogatopłytkowego została stosunkowo niedawno odkryta, lecz bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty bez ryzyka działań niepożądanych.

Potencjał tej metody jest ogromny i wciąż jeszcze niewykorzystany, dlatego nieustannie są prowadzone obserwacje w celu potwierdzenia jej skuteczności w stale poszerzającym się zakresie działania. Pierwsze publikacje potwierdzające skuteczność skojarzonego zastosowania karboksyterapii oraz PRP dotyczą leczenia chorób skóry owłosionej głowy oraz redukcji wiotkości skóry zlokalizowanej w delikatnych okolicach: oczu, twarzy, szyi i dekoltu.

Karboksyterapia oznacza kontrolowaną aplikację medycznego dwutlenku węgla w różne okolice ciała w celu poprawy krążenia w tkankach, redukcji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej oraz poprawy elastyczności skóry. Zachodzący w wyniku iniekcji dwutlenku węgla efekt wazodilatacji oraz jego wpływ na śródskórną reorganizację kolagenu pozwala redukować wiotkość skóry, rozstępy, blizny, cellulit oraz umożliwia konturowanie niektórych rejonów ciała (podbródka, ud, bioder czy brzucha).

Autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego PRP otrzymywany z własnej krwi pacjenta jest produktem w stu procentach biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry zachodzi dzięki autologicznej odnowie komórkowej, czyli regeneracji i biostymulacji komórek skóry – dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych.

Według najnowszych doniesień w wyniku połączenia karboksyterapii z autologicznym osoczem bogatopłytkowym mechanizmy obu technologii wzajemnie na siebie oddziałują, intensyfikując stymulację i aktywację wielu zachodzących procesów, dzięki czemu terapia pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym czasie. To innowacyjne połączenie obu technologii poprzez właściwości autoregeneracji i biostymulacji okazało się bardzo skuteczną, wszechstronną metodą stosowaną nie tylko we wskazaniach estetycznych, ale również w leczeniu łysienia, wypadania włosów oraz przyspieszeniu procesów gojenia.