Karboksyterapia – sposób na efektywne usunięcie tkanki tłuszczowej

ACBlog

Rozstępy, cellulit, blizny. Wmawiano nam, że kochanego ciała nigdy za wiele, podskórnie czujemy jednak, że jest inaczej. Pojawiają się kompleksy, unikamy konfrontacji z własnym odbiciem w lustrze, nie wychodzimy na plażę. Aby sprostać współczesnym kanonom piękna, chcemy jak najszybciej i skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia sprawia, że piękno jest w zasięgu naszych rąk.

Karboksyterapia – co to takiego?

Narodziny karboksyterapii datuje się na rok 1932. Metoda ta wykorzystuje działanie dwutlenku węgla, który pozytywnie wpływa na włókna kolagenowe i wiele innych struktur naczyniowych, przy czym usprawnia mikrokrążenie. Dostarczenie komórkom tlenu i substancji odżywczych stymuluje je do odnowy.

Zabieg polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji (za pomocą mikroigły) dwutlenku węgla (CO2), którego ilość jest pod kontrolą CDT Evolution Light. Jest to jedyne urządzenie medyczne, które nie spotkało się ze sprzeciwem Ministerstwa Zdrowia i posiada certyfikat Komisji Europejskiej. Jego wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju jest firma Beauty Derm Aesthetic.

Efektywność zabiegu karboksyterapii

Rezultat po wykonaniu zabiegu jest podyktowany partią ciała i głębokością iniekcji CO2 do tkanki, gdyż w różnych miejscach zachodzą odmienne procesy. Podanie CO2 rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi. Czerwony barwnik krwi (hemoglobina) uwalnia tlen i wchodzi w połączenia z dwutlenkiem węgla, który ulega rozłożeniu na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. Dwutlenek zakwasza środowisko, więc obniża wartość pH tkanki, co powoduje jeszcze lepsze dotlenienie mięśni otaczających poddany zabiegowi obszar.

Podstawowe zadania karboksyterapii

Zabieg znajduje zastosowanie w redukcji cellulitu (stadia I – IV) i eliminuje lokalne nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Zaaplikowanie pod skórę pacjenta dwutlenku węgla powoduje uszkodzenie adipocytów (komórki odpowiadające za syntezę i magazynowanie tłuszczów prostych) za sprawą zainicjowania naturalnej lipolizy. Wskutek tego zabiegu intensyfikowany jest metabolizm komórkowy, a zawartość komórek tłuszczowych jest wydalana z organizmu.

Karboksyterapia doskonale sprawdza się w leczeniu bliznrozstępów, cieni i obrzęków pod oczami, a oprócz tego jest inhibitorem w procesie wypadania włosów. Decydując się na zabieg z użyciem dwutlenku węgla pozbędziesz się niechcianych zmarszczek, a Twoja skóra odzyska jędrność i sprężystość.

Karboksyterapia stosowana jest także w leczeniu egzem, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeń związanych z cukrzycą i żylakami, w zaburzeniach krążenia i w tzw. syndromie Raynaud (nagłym blednięciu palców dłoni lub stóp w chwilach silnego stresu lub na skutek zmian temperatury).

Korzyści płynące z zastosowania zabiegu karboksyterapii

Zabieg karboksyterapii jest w pełni bezpieczny i skuteczny, a do tego nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Po zabiegu nie pozostają blizny, a sam proces ostrzykiwania skóry dwutlenkiem węgla jest niemal bezbolesny. Pacjenci zgłaszają jedynie nieprzyjemne uczucie ucisku w miejscu aplikacji CO2. Karboksyterapia to stosunkowo nowa technologia, która stanowi obiecujące rozwiązanie problemu nadmiaru tkanki tłuszczowej.