Jak pozbyć się rozstępów i cellulitu dzięki karboksyterapii?

DGBlog

Lifting termiczny - Lodz

Smukłe i gładkie ciało to marzenie każdej z nas. Niestety, dieta i ćwiczenia nie zawsze wystarczają, by je zrealizować. W usuwaniu cellulitu i rozstępów czasem wskazane jest skorzystanie z osiągnięć medycyny estetycznej, takich jak karboksyterapia. Dowiedz się na czym polega ten innowacyjny i niezwykle skuteczny zabieg.

Jak działa karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii zawdzięcza swoja skuteczność wykorzystaniu dwutlenku węgla (CO2) – bezwonnego i bezbarwnego gazu, który posiada zdolność rozkładania tkanki tłuszczowej. Po wprowadzeniu jego dawki do organizmu, dwutlenek węgla przyjmuje postać kwasu węglowego, który działa niszcząco na komórki tłuszczowe. Rozszerzanie się naczyń krwionośnych i poprawa przepływu krwi wzmacnia drenaż limfatyczny danej partii ciała. Dzięki temu, zbędne komórki tłuszczowe mogą być wydalone z organizmu w procesie przemiany materii. Dodatkowo, karboksyterapia przyczynia się do odbudowy cennego kolagenu, którego niedobór jest częstą przyczyną powstawania cellulitu i rozstępów. Proces ten przebiega w stopniowy i kontrolowany sposób, dlatego karboksyterapia jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Dwutlenek węgla jest aplikowany z użyciem nowoczesnego urządzeniu CDT Evolution Light, które dokładnie kontroluje jaka ilość CO2 jest wprowadzana do organizmu. Za pomocą bezbolesnych mikronakłuć, gaz trafia bezpośrednio do komórek tkanki tłuszczowej i rozpoczyna proces ich rozkładu. Pacjenci odczuwają jedynie niewielki dyskomfort polegający na odczuciu “rozpychania” skóry. Czas trwania zabiegu zależy od ilości podawanego gazu oraz partii ciała, jednak zwykle trwa nie dłużej niż 30 minut. W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów medycyny estetycznej, karboksyterapia nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do karboksyterapii

  • ciąża i laktacja
  • choroby serca
  • zaawansowana niewydolność płuc
  • zaawansowana niewydolność nerek

Usuwanie rozstępów dzięki karboksyterapii

Rozstępy powstają w efekcie utraty elastyczności włókien kolagenowych skóry. W wyniku pękania naczyń krwionośnych, powstałe w skórze rozwarstwienia przyjmują różowy lub czerwony kolor. Karboksyterapia oddziałuje na rozstępy poprzez stymulowanie syntezy kolagenu. Jak podkreślają eksperci z Kliniki dr Tazbir Łodzi, kolagen to podstawowy składnik skóry odpowiadający za jej gładkość i sprężystość. Wzmożona produkcja kolagenu prowadzi do ponownego wygładzenia skóry dotkniętej rozstępami, a poprawa przepływu krwi pomaga usunąć przebarwienia.

Usuwanie cellulitu dzięki karboksyterapii

Cellulit to nic innego jak nagromadzona podskórnie tkanka tłuszczowa, która objawia się na ciele w postaci nieestetycznych grudek. Powstaje, gdy zaburzone zostają procesy mikrokrążenia lub w wyniku zmian hormonalnych. Zabieg karboksyterapii oddziałuje bezpośrednio na komórki tłuszczowe, redukując złogi tłuszczowe i działając modelująco na sylwetkę. Dodatkowo, poprawia mikrokrążenie zapobiegając powstawaniu cellulitu w przyszłości. Podobnie jak przy usuwaniu rozstępów, ogromną rolę w redukcji skórki pomarańczowej odgrywa odbudowa kolagenu.

Na co jeszcze działa karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii jest również bardzo skuteczny w leczeniu takich dolegliwości jak:

  • miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
  • worki, cienie pod oczami
  • blizny
  • łysienie, wypadanie włosów
  • utrata jędrności skóry

Kiedy widoczne są efekty karboksyterapii?

Pierwsze pozytywne zmiany można zauważyć już po pierwszym zabiegu – zwłaszcza jeśli był przeprowadzany na twarzy.  W przypadku redukcji cellulitu lub rozstępów, konieczne jest jego kilkukrotne powtórzenie- dokładna liczba jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Dla wzmocnienia i przyspieszenia efektów kuracji, w Klinice dr Tazbir w Łodzi stosuje się ją w połączeniu z terapią osoczem bogatopłytkowym. Zastosowanie obu tych metod nie tylko przyspiesza likwidację rozstępów i cellulitu, ale także zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

Więcej informacji na stronie: karboksyterpia w klinice dr Tazbir.