Termolifting mikroigłowy Secret RF

W skrócie: Termolifting mikroigłowy – przełom w ujędrnianiu skóry twarzy i ciała

termolifting Klinika Tazbir

Termolifting

Aparat Secret RF to urządzenie medyczne wykorzystujące pole radiowe (RF) do objętościowego nagrzewania skóry pod jej powierzchnią. SECRET RF jest światowym liderem wśród systemów medycznych wykorzystujących technologię frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej i posiadającym certyfikat FDA.  To jedyna metoda umożliwiająca wykorzystanie urządzenia zarówno w standardowych zabiegach frakcyjnego mikroigłowania RF i zastosowaniu technik termo-koagulacyjnych, dzięki innowacyjnej głowicy Smartcure wykorzystującej elektrody igłowe. Impuls pola RF uwalniany jest z ostrzy 49 mikroigieł „wstrzeliwanych” do skóry na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Kiedy igły osiągają zadaną głębokość, emitowany jest impuls pola radiowego, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji pola RF igły natychmiast się wycofują. Secret RF jest obecnie jedynym tego typu urządzeniem dającym efekt ujędrniania i liftingu skóry dzięki działaniu w jej kolejnych warstwach. Mimo zastosowania dużej mocy, podczas zabiegów termoliftingu mikroigłowego nie dochodzi do oparzenia skóry. Specjalna technologia wykonania igieł całkowicie zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza odczucia bólowe.

Na czym polega Termolifting Secret RF

Po wstępnej konsultacji, podczas której wykwalifikowany personel: lekarz lub kosmetolog  kwalifikuje do zabiegu, stosowane jest zewnętrzne znieczulenie miejscowe za pomocą kremu Emla. Termolifting przeprowadzany jest za pomocą bardzo cienkich, mikronowych igieł pokrytych warstwą złota i silikonu co ułatwia ich gładkie i szybkie wprowadzanie pod skórę, a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości. Tam też wydziela się cała energia impulsu, tworząc małe sfery silnie podgrzanej tkanki wokół ostrzy igieł. W trakcie jednego zabiegu prowadzi tylko jedno powtórzenie. Igły wprowadza się na wcześniej zaplaniwaną głębokość w zależności od grubości skóry pacjenta w danym obszarze anatomicznym oraz do oczekiwanych efektów i czasu ich osiągnięcia. Zabieg na twarzy trwa ok. 50min. Bezpośrednim efektem działania Secret RF są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling kolagenu skóry w obszarze poddanym zabiegowi. Skóra po zabiegu jest lekko  zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu kilkunastu minut. Po zabiegu nie wymaga się długiego okresu rekonwalescencji, już na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności.

Zalety

 • bezpieczeństwo,
 • szybkie efekty,
 • krótki okres gojenia,
 • duża trwałość efektów,
 • mała inwazyjność,
 • niewielka bolesność,
 • zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku,
 • można stosować zarówno na twarz jak i na ciało.

Zastosowanie

 • ujędrnianie wiotkiej skóry na twarzy (szyja, policzki, chomiki, podbródek),
 • lifting powiek górnych i dolnych ( w tym całej ich ruchomej części aż do linii rzęs )  i całej okolicy oczu
 • ujędrnianie skóry na ciele (ramiona, uda, brzuch),
 • usuwanie zmarszczek, blizn i rozstępów,
 • likwidacja powiększonych porów,
 • leczenie nadpotliwości pach,
 • prewencja anti-age (zmarszczki, lifting, zagęszczanie, ujędrnianie, stymulacja do tworzenia nowego kolagenu).

Przeciwwskazania

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • stany zapalne lub infekcje skóry,
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • skłonność do keloidów.

Termolifting mikroigłowy Secret RF – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Dokumentacja fotograficzna.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Obszar zabiegowy znieczulany jest kremem EMLA i sam zabieg, nawet na tak wrażliwych obszarach, jak skóra pod oczami, jest komfortowy dla pacjenta. Samo wnikanie igieł jest niezauważalne dzięki nowej, opatentowanej technice sekwencyjnego wprowadzania mikroigieł w skórę: mikroigły wstrzeliwane są kolejnymi rzędami, co zmniejsza uraz i ból. Pacjenci mający porównanie z innym urządzeniami stosującymi igły do deponowania pola RF oceniają głowice Secret RF jako mało bolesne lub prawie bezbolesne.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po