Kriolipoliza – jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Poznaj sposób leczenia zimnem!

DGBlog

odchudzanie zimnem

Kriolipoliza to jedna z metod leczenia zimnem pozwalająca na modelowanie sylwetki, szybkie odchudzanie, usuwanie cellulitu i redukcję tkanki tłuszczowej. Dowiedz się na czym polega wyszczuplająca kriolipoliza, jak działa i jakie daje efekty?

Leczenie zimnem – metoda znana od wieków

Leczenie zimnem zawsze było jednym z najbardziej skutecznych metod w medycynie. Krioterapia, bo tak nazywane są zabiegi z wykorzystaniem niskich temperatur, pozwalają zapomnieć o bólu, odzyskać radość życia i odmłodnieć. Krioterapia wykorzystywana jest najczęściej w terapii chorób stawów i mięśni oraz w leczeniu bólu. Wszystko dzięki temu, że krew zacznie krążyć 4 razy szybciej niż zwykle. Właściwości niskich temperatur znane są już od wieków, chirurdzy armii Napoleona wykorzystywali okłady ze śniegu przy zabiegach amputacji kończyn, mieszkańcy Syberii leczyli wszelkie choroby przebywając na zewnątrz, a do dziś tzw. “morsy”, czyli miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie, hartują się w ten sposób i utrzymują młodość i witalność swojego organizmu. W poprzednim dziesięcioleciu amerykańscy badacze odkryli kolejną właściwość niskich temperatur – redukcję komórek tłuszczowych.

Redukcja tkanki tłuszczowej – odchudzanie zimnem

Podczas badań amerykańskich lekarzy okazało się, że wykorzystanie zimna nie tylko pozwala uśmierzyć ból, ale również może mieć zastosowanie w medycynie estetycznej, ponieważ niskie temperatury powodują rozbijanie tkanki tłuszczowej. Jest ona bardziej wrażliwa na temperaturę niż otaczające ją inne tkanki, więc tylko ona ulega zniszczeniu bez naruszania pozostałych. Metoda nazwana kriolipolizą zyskała niezwykłą popularność w gabinetach i klinikach estetycznych.

Kriolipoliza – na czym polega?

Kriolipoliza to zabieg odchudzający polegający na nieinwazyjnej metoda usuwania tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem zimna. W Klinice Tazbir w Łodzi wykorzystywane jest nowoczesne urządzenie, które pulsacyjnie oddziaływuje niskimi temperaturami na wybraną partię ciała. Prowadzi to do rozpadu komórek tłuszczowych i utraty podskórnego tłuszczu. Cały tłuszcz krystalizuje się, a następnie jest naturalnie wydalany z organizmu. W dodatku urządzenie ZLipo posiada 3 wymienne głowice mrożąco-ssące, dzięki czemu można dopasować moc urządzenia i wielkość obszaru zabiegowego do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz jego poziomu tkanki tłuszczowej i oczekiwanych efektów.

Kriolipoliza – efekty

  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • usuwanie cellulitu
  • modelowanie sylwetki
  • możliwość bezpiecznego wyszczuplenia wybranej partii ciała (nawet tych najbardziej opornych jak brzuch czy uda) bez ingerencji w inną
  • zagęszczenie i ujędrnienia skóry ciała

Warto zdecydować się na zabieg kriolipolizy z użyciem ZLipo, ponieważ daje on trwałe, skuteczne efekty w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny w przeciwieństwie do np. tradycyjnego usuwania tłuszczu za pomocą liposukcji. Zabieg trwa 30-50 minut i to wystarczy, aby móc później cieszyć się smukłą sylwetką.