Kriolipoliza. Jedyna trwała redukcja tłuszczu

DGBlog

redukcja tluszczu zabieg

Z biegiem lat, zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Dzięki ich rozpowszechnieniu i budzącym zaufanie specjalistom, plastyka ciała przestała być obciążona pewnym tabu. Jednak w niektórych kręgach i środowiskach, użycie skalpela w celu ingerencji w naturę jest wciąż czymś niedopuszczalnym. Jest to błąd polegający na uproszczeniu istoty zabiegów medycyny estetycznej oraz na sprowadzeniu ich jedynie do cięcia ludzkiego ciała. Plastyka już od dawna proponuje o wiele więcej, a jej celem jest przede wszystkim poprawa samopoczucia i samooceny wszystkich tych, którzy nie są usatysfakcjonowani swoim wyglądem.

,,Kryos” znaczy ,,zimno”

,,Kryos” w języku starogreckim oznacza ,,zimno” i właśnie od tego pochodzi nazwa ,,kriolipoliza” – usuwanie tłuszczu za pomocą zimna. Jest to nowoczesna alternatywa dla liposukcji wykonywanej poprzez nacinanie skóry i odsysanie tłuszczu. Kriolipoliza to zabieg wykorzystujący pulsacyjne działanie niskiej temperatury, który może być wykonany na dowolnym obszarze ciała. Dzięki technologii ZLipo, do dyspozycji są trzy głowice w rozmiarze małym, średnim i dużym. ZLipo jest zdecydowanym przodownikiem wśród tego typu zabiegów, ponieważ dzięki szeregowi ulepszeń i nowych rozwiązań, zapewnia nieporównywalnie większa skuteczność.

Jak dokładnie przebiega zabieg kriolipolizy ZLipo?

Celem zabiegu jest wywołanie apoptozy, czyli kontrolowanej śmierci komórki. Głowice ZLipo w trybie pulsacyjnym zamrażają i zasysają komórki tłuszczowe zlokalizowane w danym obszarze zabiegowym. Temperatura, którą wytwarzają głowice zostaje utrzymana na komórkach tłuszczowych przez odpowiedni czas w określonych warstwach. To prowadzi do usunięcia ok. 35% tkanki tłuszczowej z tego obszaru. Cały proces przebiega w czterech etapach:

  1. zassanie tkanek w trybie pulsacyjnym
  2. utrzymanie stałego poziomu niskiej temperatury
  3. pulsacyjny powrót do optymalnej temperatury
  4. rozbicie zamrożonych komórek poprzez zastosowanie fali uderzeniowiej

Do czego służy użycie fali uderzeniowej Z-Wave Pro?

Fala uderzeniowa Z-Wave Pro to dodatek, który rekomendują specjaliści z kliniki Tazbir. To jedyny w swoim rodzaju wspomagacz i utrwalacz efektów kriolipolizy. Fala uderzeniowa przyspiesza późniejsze usunięcie zbędnego tłuszczu z organizmu. Jej działanie powoduje rozerwanie zamrożonych błon komórkowych otaczających komórki tłuszczowe oraz ich emulgację czyli upłynnienie. Użycie fali uderzeniowej uskutecznia cały zabieg nawet o 44%.

Czy kriolipoliza ZLipo to zabieg testowany klinicznie?

Urządzenie stosowane do przeprowadzenia zabiegu było wielokrotnie testowane klinicznie. Badanie potwierdziły, że zamrożone komórki tłuszczowe, wskutek naturalnych procesów metabolicznych, zostają trwale usunięte z organizmu. Jest to zatem proces nieodwracalny. Tym samym, nie ma potrzeby stosowania zabiegu w tym samym miejscu w celu utrwalenia efektów.

Czy przy tak niskiej temperaturze istnieje ryzyko odmrożenia?

W trakcie zabiegu używa się specjalnych mat antyodmrożeniowych. Substancja, która je pokrywa zapewnia skórze odporność nie tylko na odmrożenie, ale także na przebarwienia pozapalne. To jeden z czynników stanowiących o całkowitym bezpieczeństwie kriolipozizy ZLipo.

Kriolipoliza ZLipo może być stosowana w celu:

  • pozbycia się otyłości miejscowej
  • pozbycia się cellulitu
  • ujędrnienia i napięcia skóry
  • modelowania i wyszczuplenia sylwetki.

Gdy wszystkie metody odchudzania zawiodą, warto wypróbować kriolipolizę. Zabieg trwa krótko i nie wymaga hospitalizacji, a jego efekty są spektakularne.

 

Więcej na ten temat znajdziemy na www.klinikatazbir.pl