Kriolipoliza ZLipo – bezpieczny sposób na piękną sylwetkę

DGBlog

Do szczupłej sylwetki z jak najmniejszą zawartością zbędnej tkanki tłuszczowej dąży wiele osób. Nadwaga nie jest korzystna dla zdrowia, więc przejście na zdrowy tryb życia, racjonalne odżywianie się oraz uprawianie sportu znacząco poprawia jakość życia i samopoczucie. Bywa jednak tak, że tkanka tłuszczowa w niektórych miejscach, mimo ćwiczeń, nie ulega redukcji i niezwykle ciężko jest się jej pozbyć. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem wydaje się być liposukcja, czyli chirurgiczne usuwanie nadmiaru tłuszczu, lub też jej alternatywa – kriolipoliza z wykorzystaniem zimna. Jakie efekty daje ta metoda?

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Tradycyjnym zabiegiem usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej jest chirurgiczny zabieg liposukcji. Istnieje kilka technik przeprowadzania odsysania tłuszczu, jednak każda z nich wiąże się z naruszeniem ciągłości skóry. Co więcej, z metody tej skorzystać mogą głównie osoby, które nie mają problemów ze zdrowiem, gdyż jest to wbrew pozorom dość skomplikowana procedura. Jej efekty jednak są dobre i rzeczywiście po zabiegu następuje spadek wagi ciała oraz zauważyć można wysmuklenie sylwetki. Obecnie medycyna estetyczna poszła do przodu na tyle, że do ofert klinik wprowadzono nieinwazyjną alternatywę dla liposukcji: kriolipolizę, czyli usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem niskich temperatur.

Kriolipoliza

Do usuwania tłuszczu w tej metodzie wykorzystuje się zimno, a dokładniej rzecz ujmując, zamraża się komórki tłuszczowe, aby doprowadzić do ich obumarcia i następnie wydalenia ich z organizmu podczas naturalnych procesów metabolicznych. Sposób ten jest nieinwazyjny i bezpieczny, ponieważ nie oddziałuje na tkanki otaczające na komórki tłuszczowe, a jedynie na tłuszcz, który ma zostać usunięty. By wzmocnić efekt i przyspieszyć usuwanie tłuszczu z organizmu, zabieg wykańcza się specjalną fala uderzeniową. Ma ona za zadanie przerwanie zamrożonej błony komórkowej wokół komórek tłuszczowych oraz ich upłynnienie. Pozwala to na przyspieszenie wydalania zbędnego tłuszczu o mniej więcej 44% w stosunku do podstawowej kriolipolizy.

Lipoliza z użyciem zimna, czyli zabieg ZLipo

ZLipo to ulepszona standardowa kriolipoliza. By zapewnić jak najlepsze efekty modelowania sylwetki, zaprojektowano trzy specjalne głowice w rozmiarze dużym, średnim oraz małym. Wszystkie mają działanie pulsacyjne, dzięki czemu możliwe jest dokładne dopasowanie głowicy nie tylko do części ciała, na której wykonywany jest zabieg, ale i do ilości tłuszczu na danym obszarze. Zabieg ZLipo polega zatem na wywołaniu naturalnego obumarcia komórek tłuszczowych poprzez pulsacyjne ich mrożenie i zasysanie.

Warto zaznaczyć, że podczas zabiegu ZLipo tkanka tłuszczowa zamrażana jest równomiernie, dzięki czemu usuwanie komórek tłuszczowych jest takie samo na całym obszarze, na którym zabieg jest wykonywany. Zapewnia to równy i estetyczny efekt. Dodatkowo fala uderzeniowa ZWave, która kończy zabieg pozwala przyspieszyć usuwanie z organizmu komórek tłuszczowych nawet o 44% w stosunku do standardowej kriolipolizy. Liczba zabiegów, jakie należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt zależy od ilości tłuszczu na danym obszarze, jest więc kwestią indywidualną.

Zastosowania kriolipolizy ZLipo:

  • ujędrnianie skóry,
  • usuwanie cellulitu,
  • usuwanie tkanki tłuszczowej z miejsc, z których trudno usunąć ją innymi sposobami,
  • modelowanie sylwetki i jej odchudzanie.

Dlaczego warto wybrać zabieg ZLipo?

  • jest to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny,
  • daje trwałe efekty,
  • metoda bezbolesna i niewymagająca rekonwalescencji,
  • wysoka skuteczność.