Kriolipoliza ZLipo – zimno, które odchudza

DGBlog

Jesteś pewna, że próbowałaś już wszystkiego. Dieta białkowa, dieta owocowa, dieta wegańska, pudełkowa, bezglutenowa… Do tego ćwiczenia: programy treningowe z gwiazdami fitnessu, pilates, aerobik. Wciąż nie jesteś zadowolona ze swojej sylwetki, bo albo za każdym razem coś przeszkadzało ci w przestrzeganiu restrykcyjnego stylu życia, albo twoje ciało w niektórych miejscach po prostu opierało się dietom i treningom. A może warto spróbować zupełnie innej metody? Nieoczywistym rozwiązaniem dla otyłości, zwłaszcza dla otyłości miejscowej, jest zabieg Kriolipoliza ZLipo.

Jak działa odchudzanie z wykorzystaniem niskich temperatur?

Obecny rozwój medycyny estetycznej pozwala na wykorzystywanie nowych narzędzi w walce z otyłością. Do niedawna najpopularniejszym zabiegiem z tego zakresu była liposukcja, czyli zabieg polegający na odsysaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Jego nieodłącznym elementem jest jednak użycie skalpela, a więc naruszenie ciągłości skóry. Wiele osób właśnie z tego względu wzbraniało się przed poddaniem się liposukcji. Alternatywą dla tego rozwiązania jest właśnie kriolipoliza, czyli zabieg odchudzający z wykorzystaniem niskiej temperatury. Nie od dziś wiadomo, że zimna przyspiesza spalanie tłuszczu. Zalecane sportowcom zimne prysznice skłaniają organizm do uwalniania kwasów tłuszczowych i wzmacniają układ odpornościowy. Odchudzające działanie niskiej temperatury wykorzystano także w kriolipolizie. Zabieg polega na wymrażaniu komórek tłuszczowych w celu doprowadzenia do ich obumarcia. Dzięki naturalnym procesom metabolicznym, dochodzi następnie do usunięcia obumarłych komórek z organizmu. Jak informują specjaliści z kliniki Tazbir – kriolipoliza nie ma wpływu na inne komórki poza tłuszczowymi – na tym polega jej bezpieczeństwo i nieinwazyjność. Fala uderzeniowa Z-Wave Pro, której działanie wykorzystuje się w technologii ZLipo dodatkowo wzmacnia efekt zabiegu. Jej siła rozrywa zamrożoną błonę komórkową wokół komórek tłuszczowych, a następnie je upłynnia.

Dlaczego kriolipoliza ZLipo?

Kriolipoliza ZLipo to ulepszona wersja standardowej kriolipolizy. Polega na wykorzystaniu nie dwóch, a trzech specjalnych głowic o odpowiednich rozmiarach: małym, większym i największym. Pozwalają na niesamowicie precyzyjne dopasowanie do każdej powierzchni ciała. Głowice mają działanie pulsacyjne, co gwarantuje jeszcze bardziej równomierny efekt. ZLipo, wykorzystująca działanie fali uderzeniowej zapewnia wzrost efektywności zabiegu nawet do 44%. Ponadto kriolipoliza ZLipo:

 • jest bezbolesna,
 • nie wpływa w sposób niekorzystny na skórę – jej działanie pozostawia skórę wygładzoną i odmłodzoną
 • nie wymaga rekonwalescencji – od razu można wrócić do codziennego stylu życia
 • ma znikome ryzyko powikłań
 • jest bezinwazyjna

Jakie efekty daje kriolipoliza?

 • wymodelowanie i poprawa wyglądu całej sylwetki
 • wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej
 • likwidacja otyłości lokalnej
 • usuwanie cellulitu
 • wygładzenie i ujędrnienie skóry ciała
 • możliwość przeprowadzenia zabiegu na wybranej części ciała bez ingerencji w inne

Kwalifikacja do zabiegu przebiega podczas bezpłatnej konsultacji lekarskiej. Sam zabieg trwa ok. 30-40 minut, a więc nie jest czasochłonny i absorbujący, bowiem od razu po jego zakończeniu można powrócić do codziennych czynności.

Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie www.klinikatazbir.pl