crown-bg

Labiomajoroplastyka

Labiomajororoplastyka to terapia labioplastyczna, czyli mieszcząca się w zakresie chirurgii estetycznej warg sromowych, a jej celem jest zmiana kształtu warg sromowych większych ( zabieg chirurgiczny ). Efektem zabiegu jest nadanie im odpowiedniego, symetrycznego kształtu oraz optymalnej elastyczności. Zabieg ten przeprowadza się u kobiet dotkniętych problemem hipertrofii lub atrofii warg sromowych większych. Hipertrofia powoduje, że kobieta ma kompleksy, a często odczuwa dyskomfort podczas współżycia z powodu nadmiernie rozrośniętych lub rozciągniętych warg sromowych. Atrofia to z kolei problem związany z ich pewnego rodzaju niedorozwojem, który może być spowodowany – bądź to utratą elastyczności skóry u dojrzałych kobiet, bądź też gwałtownym spadkiem wagi, chorobami, menopauzą, i in. Terapia labiomajoroplastyczna polega na wypełnieniu warg sromowych większych tkanką tłuszczową pacjentki, która zazwyczaj pobierana jest z okolic części brzusznej czy z bioder, ale specjaliści stosują również wypełniacze bazujące na  kwasie hialuronowym. Podczas zabiegu używane są szwy rozpuszczalne, dzięki czemu nie ma konieczności ich usuwania. Po operacji pacjentka może jeszcze w tym samym dniu udać się do domu.

Plastyka warg sromowych większych

Labiomajoroplastyka wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, sedacji, rzadziej w znieczuleniu ogólnym, a czas zabiegu waha się od 30 do 120 minut. Cięcie prowadzone jest w taki sposób, by powstałe w jego wyniku blizny ukryć w naturalnych fałdach skórnych. Zabieg wykonuje się skalpelem, laserowo lub z wykorzystaniem radiofrekwencji. Zabiegi z zakresu labioplastyki nie są przeprowadzane w okresie okołomiesiączkowym, a optymalnym terminem dla tej terapii jest czas kilku dni po miesiączce, ale nie później niż dziesięć dni przed kolejną menstruacją. Przez około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem nie powinno się przyjmować leków zaburzających krzepnięcie krwi. Należy również zrezygnować z palenia papierosów, a kilka dni przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Po zabiegu mogą wystąpić bóle oraz podwyższona temperatura. Rekonwalescencja nie trwa długo (obrzęk ustępuje po około siedmiu dniach), ale aktywność seksualna jest możliwa dopiero po kilku tygodniach od operacji.

Zalety zabiegu

  • korzyści estetyczne – lepsze samopoczucie kobiety; ładniejszy wygląd miejsc intymnych,
  • wyeliminowanie ryzyka podrażnień okolic intymnych podczas pracy, ćwiczeń, a nawet noszenia określonego typu odzieży, polepszenie jakości życia seksualnego (wyeliminowanie bólu w trakcie stosunku).
  • trwałość zabiegu – w przypadku powiększenia warg sromowych efekt utrzymuje się do trzech lat w zależności od zastosowanej metody
01

Pierwszy zabieg

Przygotowanie do zabiegu i przeprowadzenie go. Na życzenie pacjentki i za dodatkową dopłatą można umówić do zabiegu lekarza anestezjologa.

02

Wizyta kontrolna

Pacjentka po kilku dniach zgłasza się na wizytę kontrolną. Pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty do czasu, kiedy leczenie zostanie zakończone.

03

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjentka wyjaśnia, z jakiego powodu zgłosiła się do lekarza ginekologa i czego oczekuje po zabiegu. Lekarz specjalista wyjaśnia, jakie obowiązują procedury przed rozpoczęciem terapii i jakich rezultatów można się spodziewać.

04

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do potrzeb indywidualnych pacjentki, plan leczenia, oparty o przeprowadzony wywiad i konieczne badania. W Klinice można wykonać wszystkie niezbędne badania łącznie z USG endowaginalnym.

Wskazania

  • starzenie się i zwiotczenie skóry
  • wrodzone dysproporcje anatomiczne
  • dysproporcje nabyte (po ciąży i porodzie fizjologicznym), po przebytych chorobach, przewlekłych stanach zapalnych itp.
  • okres menopauzalny

Przeciwwskazania

  • ciąża i laktacja
  • cukrzyca
  • choroba nowotworowa
  • zaburzenia krzepliwości
  • skazy naczyniowe
  • infekcje skóry
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby układowe tkanki łącznej

Częste pytania?


W sytuacji, kiedy pacjentka odczuwa dyskomfort psychiczny lub fizyczny (ból) spowodowany atrofią lub  hipertrofią (przerostem) warg sromowych większych.

Sam zabieg nie jest bolesny, gdyż wykonuje się go w znieczuleniu. Pacjentka otrzymuje leki do domu. Dopiero podczas rekonwalescencji mogą pojawić się krótkotrwałe bóle i gorączka.

W zależności od rodzaju zabiegu (powiększanie, pomniejszanie) i indywidualnych predyspozycji pacjentki od 30 do 120 minut.

Tak jak w przypadku każdej interwencji chirurgicznej czasami po zabiegu mogą wystąpić krwawienia, infekcje, niekiedy powstają krwiaki oraz bardzo rzadko następuje proces bliznowacenia.

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego lekarz zaleci wykonanie następujących badań: grupa krwi, morfologia, OB., poziom elektrolitów: Na, K, Mg, Cl, wskaźniki krzepnięcia krwi: INR, APTT, poziom glukozy na czczo  i in w zależności od wywiadu lekarskiego i stanu wyjściowego pacjentki.

W skrócie: Labiomajoroplastyka – skuteczna i dyskretna pomoc przy hipertrofii lub atrofii warg sromowych większych.

Cennik



Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

  • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
  • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.