Laser Er:YAG w Klinice Tazbir – Łódź

W skrócie: Laser ER:YAG – najnowocześniejszy frakcyjny system laserowy do zabiegów odmładzania skóry.

Czym jest laser Er:YAG?

Laser Er:YAG (erbowo-jagowy), ze względu na swoją niewielką inwazyjność, jest przeznaczony do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, obejmujących m.in.:

 • usuwanie zmarszczek: kurzych łapek, zmarszczek palacza
 • resurfacing skóry twarzy (odbudowa, odmłodzenie)
 • likwidację zmian skórnych: blizn, przebarwień, rozstępów
 • peeling laserowy

Laser Er:YAG nazywany jest laserem zimnym. Oddziałuje on na niewielką głębokość skóry. Światło lasera precyzyjnie usuwa naskórek, nie uszkadzając przy tym otaczającej, zdrowej tkanki. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Er:YAG odznaczają się zatem bezpieczeństwem i bezbolesnością. Okres rekonwalescencji i gojenia skóry po laseroterapii jest ograniczony do minimum.

Jak wygląda zabieg laserem Er:YAG?

Zabieg z użyciem lasera Er:YAG nie wymaga specjalnych przygotowań ani znieczulenia. Ze względów bezpieczeństwa, nie zaleca się jednak przeprowadzać go latem. Laseroterapia nie jest również wskazana w przypadku zmian o charakterze złośliwym, stanu zapalnego skóry oraz cery z tendencją do powstawania bliznowców. Jeżeli lekarz wykluczy istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu (np. miesiączka, ciąża), pacjent może przystąpić do niego już bezpośrednio po konsultacji. Energia lasera jest pochłaniana przez wodę zawartą w skórze, co powoduje odparowanie tkanki na głębokość kilku do kilkudziesięciu mikronów. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru poddanego działaniu lasera. W przypadku małych zmian skórnych, np. przebarwień, laseroterapia trwa kilka minut.

Zalety

 • szybkie efekty
 • duża trwałość efektów
 • bezinwazyjność
 • wysoka precyzja
 • bezpieczeństwo
 • bezbolesność
 • krótki okres rekonwalescencji

Zastosowanie

 • usuwanie zmarszczek w tym: kurzych łapek, zmarszczek palacza wokół ust czy tych na szyi,
 • resurfacing skóry twarzy (odbudowa skóry, odmłodzenie, zagęszczenie skóry),
 • likwidacja zmian skórnych: blizn potrądzikowych, przebarwień, poszerzonych porów, rozstępów,
 • peeling laserowy (wygładzenie skóry, poprawa kolorytu i jej napięcia),
 • prewencja przeciwstarzeniowa,

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 •  infekcje skóry w miejscu zabiegu,
 • skłonność do bliznowców
 • świeża opalenizna,
 • aktywne choroby skóry: łuszczyca, rybia łuska, bielactwo, opryszczka
 • inne choroby np. padaczka, rozrusznik serca, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi zioła,
 • leki światłouczulające (dziurawiec, nagietek, antybiotykoterapia)
 • rozrusznik serca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Laser Er:YAG – Cennik

Cena od:800 zł

Laser Er:YAG – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Wykonujemy próbę laserową, jeśli jest to konieczne.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do zabiegu, wykonanie dokumentacji fotograficznej, analizy skóry Fotomedicus oraz przeprowadzenie zabiegu. Dodatkowo pakiet: fototerapia LED BLUE/GREEN i Cryolift w cenie zabiegu!

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co to jest peeling laserowy?

  Gdy pacjent chce uzyskać znakomite efekty ujędrnienia i wygładzenia skóry przy minimalnym okresie rekonwalescencji polecamy peeling laserowy. Zabieg ten poprawia wygląd skóry: ujednolica koloryt, redukuje przebarwienia, wygładza strukturę skóry i zwęża poszerzone pory. W warstwie środkowej skóry właściwej następuje obkurczenie i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, przebudowa kolagenu i skrócenie włókien kolagenowych, przekłada się to na zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Zabieg peelingu laserowego poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny w widoczny sposób wygładza skórę. Peeling laserowy przynosi najlepsze rezultaty po wykonaniu serii około 3 zabiegów wykonywanych w odstępach 4 tygodniowych.

 • Co to jest resurfacing laserowy?

  Zabieg resurfacingu laserowego to silnie odmładzający proces, który przebiega przy zastosowaniu laserów frakcyjnych. Podczas zabiegu frakcjonowania laserowego skóry w jej głąb dostarczana jest odpowiednia dawka energii – wystarczająca do pobudzenia kolagenu i elastyny do tworzenia nowych włókien tzw. remodeling. Dzięki impulsom laserowym w skórze wypalane są mikrokolumienki uszkodzeń tworzące mikrosiatkę na powierzchni zabiegowej. Wokół tych mikrouszkodzeń jest zdrowa tkanka, nienaruszona. To powoduje ten oczekiwany efekt. Twarz zostaje zregenerowana, blizny potrądzikowe i drobne zmarszczki zostają spłycone i wyrównane. Koloryt skóry zostaje wyrównany, a jej zwiotczała i porowata powierzchnia wygładzona. Skóra staje się wyraźnie odmłodzona, jędrna i gładka.

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Liczba zabiegów zawsze jest kwestią indywidualną. W przypadku niewielkich zmian skórnych może wystarczyć nawet jedna seria.

 • Czy zabieg jest bezpieczny?

  Zabiegi przy użyciu lasera Er:YAG wykorzystują system chłodzenia, który ma na celu ochronę naskórka przed przegrzaniem. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny.

 • Czy są jakieś zalecenia pozabiegowe?

  Bezpośrednio po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona. Lekarz ustala plan postępowania pozabiegowego, w zależności od stopnia rozległości laseroterapii i obszaru skóry, na którym była ona wykonywana. Choć już pojedynczy zabieg z użyciem lasera Er:YAG przynieść może pożądany efekt (redukcja płytkich zmarszczek, przebarwień czy blizn, regeneracja skóry), zwykle, aby cieszyć się pełnymi efektami laseroterapii, zaleca się kilkakrotne jej powtórzenie.

 • Ile czasu trwa zabieg?

  Zabieg trwa od 10 do 40minut, w zależności od naświetlanej powierzchni. W przypadku niewielkiej zmiany skórnej zabieg zajmuje kilka minut.

 • Co to znaczy FRAKCJONOWANIE laserowe w trybie SMOOTH?

  Frakcjonowanie laserowe w trybie Smooth to nowoczesny zabieg wykonany laserem Er:Yag, który powoduje lekkie, kontrolowane złuszczanie naskórka, oraz znaczną przebudowę kolagenu. W trybie SMOOTH, energia lasera dociera do głębszych warstw skóry właściwej nie uszkadzając jej powierzchni, tzw zabieg laserowy nieablacyjny.
  Laser frakcyjny Er:Yag ma długość fali 2940nm. Są to idealne parametry do zabiegów skutecznego odmładzania skóry, prewencji Anti-Aging, resurfacingu, czy peelingu skóry, likwidacji wszelkich zmarszczek czy blizn potrądzikowych oraz różnego rodzaju przebarwień. Zastosowana wiązka laserowa w systemie frakcyjnym FOTONA SMOOTH to połączenie wyjątkowej skuteczności, bezpieczeństwa oraz gwarancji szybkiego gojenia skóry i braku rekonwalescencji. W Klinice Tazbir do zabiegów FRAKCJONOWANIA LASEROWEGO SMOOTH zabieg infuzji tlenowej GRATIS.

 • Co to jest fototerapia LED BLUE/GREEN?

  Światło niebieskie i zielone wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne: hamuje rozwój stanów zapalnych, przyspiesza regenerację skóry – co jest rekomendowane zwłaszcza po zabiegach laseroterapii. Światło to jest w stanie niszczyć bakterie nie naruszając tkanek skóry, a przy tym zminimalizować zmiany trądzikowe i leczyć go w okresie zapalnym, w stosunkowo krótkim czasie. Ma ponadto działanie neutralizujące, balansujące i kojące, może łagodzić napięcie, stymulować gruczoł limfatyczny. Światło to jest skuteczne w likwidowaniu obrzęków. Wpływa na poprawę sprężystości skóry.

 • Co to jest Cryolift?

  Innowacyjny zabieg Cryolift, stanowi połączenie krioterapii z działaniem związków biologicznie aktywnych – witamin, aminokwasów i minerałów.  Zabieg Cryolift zaleca się szczególnie osobom o skórze zmęczonej, zwiotczałej, problematycznej lub słabo nawilżonej. Jest idealnym uzupełnieniem terapii laserowych dla każdego rodzaju skóry !

Opinie o Laserze Er:YAG

Z przebarwieniami borykam się od pierwszej ciąży. Próbowałam wszystkiego po trochu. W końcu poddałam się. Po pewnym czasie (patrząc na piękne twarze niektórych celebrytek) zaczęłam jednak szperać w internecie i usłyszałam o laserze Er:YAG. Mnóstwo pozytywnych opinii przekonało mnie, by jednak spróbować. Zabieg przeprowadzono w moim rodzinnym mieście – Łodzi, u dr Marty Tazbir. Był to strzał w dziesiątkę! Gorąco polecam wizytę lub choćby konsultację u pani dr Tazbir w Klinice Tazbir w Łodzi!

Joanna, 41 lat

Laser Er:YAG okazał się tym, czego szukałam w walce z nieuchronnym czasem. Zmarszczki, wiotka skóra, bruzdy… tysiące zabiegów, kremów, specjalistów – a efekty mizerne. Na początku pomyślałam: „kolejna innowacja, taka sama jak każda inna”. Nie wierzyłam, że zabieg z wykorzystaniem lasera Er:YAG może przynieść TAKIE efekty! Po kilku seriach w klinice dr Tazbir w Łodzi moja skóra znowu jest napięta, a zmarszczki niemal niewidoczne! Polecam!

Anna, 49 lat

Z wiekiem moja szyja wyglądała coraz gorzej, skóra zrobiła się cienka, papierowa, wiotka a bruzdy wokół niej znacznie się nasiliły. Do tego doszły jeszcze te okropne przebarwienia po bokach szyi prawdopodobnie po perfumach. Gdy byłam pewna, że nic się już nie da zrobić z pomocą przyszła dr Marta Tazbir i nowoczesny laser Er:YAG. Efekty znakomite, szyja młoda, piękna, niczym po liftingu. Teraz czas na remodeling twarzy!

Natalia, 43 lata

Po przebytej chorobie pozostały mi okropne przebarwienia na twarzy. Różowe i czerwone plamki na policzkach i na czole to był koszmar, co gorsza, nie dało się tego nijak zakamuflować! Nakładałam tony podkładu i nic, nie wiedziałam co robić. Siostra poleciła mi klinikę dr Tazbir w Łodzi, w której sama leczyła zmiany skórne laserem Er:YAG. Pomyślałam, że warto spróbować. Trochę bałam się zabiegu, jednak okazało się, że trwa on zaledwie kilka minut i praktycznie prawie nie boli! Po kilku seriach pozbyłam się plamek w całości.

Marta, 35 lat

Efekty przed/po