Laser Nd:YAG w Klinice Tazbir – Łódź

W skrócie: Laser Nd:YAG to skuteczna broń w walce z leczeniem zmian skórnych

Czym jest laser Nd:YAG?

Laser Nd:YAG skuteczne radzi sobie w walce z nieestetycznymi naczynkami, trądzikiem różowatym i rumieniem, a także z oznakami upływu czasu: wiotkością skóry i zmarszczkami. Urządzenie Nd:YAG emituje promień o długości 1064 nm, który dociera w głąb skóry, ulegając pochłonięciu przez hemoglobinę. W ten sposób laser umożliwia podgrzanie krwi oraz koagulację i zamknięcie naczynka. Zamykanie popękanych naczynek na twarzy i ciele to jednak nie jedyne wskazania do zabiegu laserem Nd:YAG. Urządzenie posłuży również do leczenia trądziku i rumienia, grzybicy skóry i paznokci, a także liftingu i fotoodmładzania skóry.

Jak wygląda zabieg?

Laseroterapię Nd:YAG najlepiej jest przeprowadzić w okresie jesienno-zimowym. Podczas zabiegu wybrany obszar skóry ulega naświetleniu, co przyczynia się do obkurczenia i zamknięcia naczynka. W przypadku dużych zmian naczyniowych procedurze tej towarzyszyć może uczucie pieczenia, jednak zwykle zabiegi te nie powodują znacznej bolesności. Pacjenci odczuwają pewien dyskomfort jedynie w momencie „strzału” lasera.

Zalety

 • szybkie efekty
 • minimalna bolesność zabiegu
 • duża trwałość efektów
 • bezinwazyjność
 • krótki okres rekonwalescencji

Wskazania

 • powierzchowne i głęboko leżące naczynia
 • wiotkość skóry
 • czerwone i niebieskie naczynka na twarzy i nogach
 • zmarszczki
 • pajączki
 • trądzik różowaty
 • rumień
 • usuwanie zmian skórnych

Przeciwwskazania

 • świeża opalenizna
 • przerwanie ciągłości skóry
 • zaburzenia krzepnięcia
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • cukrzyca, epilepsja oraz czynna choroba nowotworowa

Laser Nd:YAG – Cennik

Cena Od 800 zł

Laser Nd: YAG – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Wykonujemy próbę laserową, jeśli jest to konieczne.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Efekty laseroterapii Nd:YAG możemy zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Dzieje się tak w przypadku niewielkich, pojedycznych naczynek. Rozległe „pajączki”, rumień czy trądzik różowaty wymagają serii zabiegów, której częstotliwość jest ustalana indywidualnie z lekarzem.

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Podczas zabiegu może towarzyszyć uczucie pieczenia, jednak bolesność zredukowana jest do minimum.

 • Kto wykonuje zabieg z użyciem lasera Nd:YAG?

  Zabieg wykonują wyspecjalizowani lekarze lub kosmetolodzy.

 • Czy są jakieś zalecenia pozabiegowe?

  Po zabiegu na skórze pojawić się może zaczerwienienie, obrzęk lub drobne strupki. Chłodne okłady pozwalają wyeliminować te objawy. Pacjent, który poddał się laseroterapii, powinien unikać ekspozycji na słońce oraz sytuacji, które sprzyjają rozszerzeniu naczyń krwionośnych: korzystania z sauny, gorących kąpieli i wysiłku fizycznego. Przez pewien okres po zabiegu (ok. 3 doby) niewskazane jest również nakładanie makijażu. Aby przyspieszyć gojenie skóry, zaleca się jej regularne nawilżanie (min. 2 razy dziennie) oraz stosowanie delikatnych preparatów myjących.

 • Co oznacza FRAC 3D lub FRAKCJONOWANIE 3D?

  FRAC3® To nowa, nieablacyjna, trójwymiarowa metoda frakcjonowania, stosowana w leczeniu skóry. Metoda nieablacyjna oznacza, że nie dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, czyli zewnętrzna warstwa skóry poddanej zabiegowi pozostaje nieuszkodzona. FRAC3® korzysta z krótkich impulsów i wysokiej wartości szczytowej gęstości mocy wytworzonych impulsów lasera Nd:YAG. Dzięki temu na naskórku i w skórze właściwej powstaje trójwymiarowa struktura mikrouszkodzeń.

  Metoda frakcjonowania oznacza, że do zabiegu używane są głowice frakcyjne oparte na koncepcji wytwarzania serii mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, które są szybko pokrywane naskórkiem przez nieuszkodzone otaczające tkanki.. Skaner kontrolowany jest komputerowo, operator może regulować obszar skanowania.

Opinie o laserze Nd:YAG

Problemy z wiotkością skóry zaczęły się u mnie już po 30. Niezdrowy tryb życia stresująca praca i papierosy nie pomagały w naturalnym procesie starzenia. Zaczęłam się wstydzić i czuć się staro. Klinikę dr Tazbir poleciła mi siostra, która leczyła u niej naczynka. Byłam zachwycona efektami, dlatego też postanowiłam spróbować. Wyjaśniono mi wszystkie wątpliwości i dokładnie opowiedziano o procedurze zabiegu, który, jak się okazało, trwał jedynie kilka chwil. Prawie nic nie czułam! Teraz znowu mogę się cieszyć jędrną skórą!

Magdalena, 48 lat

Trądzik był moim problemem odkąd pamiętam. Długie i kosztowne terapie pozwoliły mi uporać się z problemem. Tak przynajmniej myślałam… po kilki inwazyjnych seriach na mojej twarzy pojawiły się okropne blizny potrądzikowe. Byłam załamana, przecież blizny zostają do końca życia… Przeszukałam cały internet i trafiłam na stronę pani dr Marty Tazbir. Tam przeczytałam o Fotonie 4D. Pomyślałam, że w sumie nic nie tracę. Byłam w szoku! Po paru zabiegach po bliznach nie ma najmniejszego śladu, a ja mam zdrową, piękną cerę.

Monika, 23 lata

Z rumieniem walczyłam u wielu lekarzy „specjalistów”. Kolejne leki, maści, stracony czas i pieniądze. Byłam już zła i zrezygnowana, ileż można się męczyć? Na klinikę dr Tazbir trafiłam dzięki opiniom w internecie. Wiele osób pisało o zabiegu z użyciem lasera Nd:YAG w leczeniu naczynek rumienia i trądzika różowatego. Kilka zabiegów i moja skóra znowu ma piękny kolor!

Dagmara, 37

Problem z naczynkami zaczął się nasilać jakoś pod koniec zeszłego roku. Były już dosłownie na całej twarzy! Bałam się, że za długo zwlekałam z leczeniem lub że w tym momencie jest już za późno na całkowite odwrócenie zmian… Nie wiedziałam co robić. Klinikę dr Marty Tazbir w Łodzi poleciła mi znajoma, która uporała się w niej z takim samym problemem. Na początku nie wierzyłam, że moją skórę da się doprowadzić do stanu sprzed choroby. A jednak! Po serii kilku zabiegów nie mam już ani jednego naczynka!

Alicja, 28 lat

Efekty przed/po