Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

W skrócie: Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – skuteczna metoda na wstydliwe dolegliwości

laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu Klinika Tazbir

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaliczyli wysiłkowe nietrzymanie moczu jako jeden z ważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. W dobie starzejącego się społeczeństwa problem wzrasta, wykluczając kobiety z życia zawodowego, społecznego, towarzyskiego czy rodzinnego. Główną przyczyną wysiłkowego nietrzymania moczu jest zaburzony mechanizm zamknięcia cewki moczowej. Dolegliwość pojawia się podczas wykonywania czynności, które doprowadzają do wzrostu ciśnienia w brzuchu, np. podczas kaszlu, wysiłku fizycznego czy kichania. Najbezpieczniejszą i zarazem najbardziej skuteczną metodą walki z wysiłkowym nietrzymaniem moczu jest laseroterapia, która polega na wprowadzeniu do pochwy wiązki lasera, która kierowana jest w przednią ścianę i ujście pęcherza moczowego oraz przedsionek. W Klinice Tazbir opracowano innowacyjną metodę leczenia polegającą na specjalnej technice procedury laserowej Fotona Intima z jednoczasową iniekcją osocza bogatopłytkowego. Rezultaty tych zabiegów są znacznie lepsze niż w procedurach stosowanych standardowo dotychczas.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Po konsultacji wstępnej i badaniu ginekologicznym przeprowadzane jest laserowe odmładzanie okolic intymnych. Przystępując do zabiegu lekarz umieszcza głowicę lasera w specjalnej, jednorazowej tulei, na którą dla komfortu pacjentki nałożony jest środek poślizgowy. Następnie lekarz wprowadza głowicę do pochwy. Wiązka lasera podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się przy wejściu pochwy i w jej kanale oraz ujściu pęcherza moczowego. Kolagen w kontakcie z wyższą temperaturą kurczy się, jego włókna stają się krótkie i grube, co jednocześnie powoduje zmniejszanie się naświetlanych laserem tkanek, bardziej przez to napiętych i elastycznych. Laserowa kuracja okolic intymnych jest skuteczna również w przypadku zespołu rozluźnienia pochwy czy nietrzymania moczu. Ściany pochwy oraz powięź wewnątrzmiednicza i ujście cewki moczowej zostają wzmocnione.  Jest to zabieg bezbolesny. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów terapeutycznych wskazane jest skorzystanie z autorskiego zabiegu Kliniki Tazbir – Fotona INTIMA + PRP oraz jednoczasowego wykonania procedury obkurczającej pochwę. Przez tydzień po zabiegu, niewskazane jest dźwiganie ciężarów, zażywanie gorących kąpieli lub uprawianie seksu. Jednak oprócz wymienionych aktywności kobieta może normalnie funkcjonować.

Zalety

 • bezpieczeństwo
 • bezbolesność
 • nieinwazyjność
 • widoczna poprawa kondycji okolic intymnych
 • wzmocnienie ściany pochwy, ujścia cewki moczowej i powięzi wewnątrzmiedniczej

Zastosowanie

 • zmniejszona przyjemność z pożycia intymnego
 • brak możliwości odczuwania pełnej satysfakcji ze zbliżenia seksualnego
 • brak poczucia komfortu intymnego
 • problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu
 • nieatrakcyjny wygląd miejsc intymnych
 • luźność pochwy

Przeciwwskazania

 • aktywna menstruacja
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • infekcje miejsc intymnych
 • stany zapalne miejsc intymnych
 • przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie 
 • zaburzenia układu odpornościowego
 • zaburzenia procesów gojenia
 • twardzina układowa
 • nieprawidłowa cytologia

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile trwa zabieg?

  Średni czas trwania zabiegu to 30 minut.

 • Jakie są wskazania po zabiegu?

  Po zabiegu można wrócić do normalnych codziennych czynności. Przez kilka dni po zabiegu zalecane jest noszenie podpasek, ponieważ mogą pojawić się wysięki z pochwy. Jest to zjawisko normalne i z czasem ustępuje. W trakcie rekonwalescencji bardzo ważne jest powstrzymywanie się przed współżyciem seksualnym przez około 2-4 tygodnie. Oprócz tego zalecane jest ograniczenie wysiłku fizycznego i nie przeciążanie się.

 • Czym wyróżnia się Autorski zabieg Kliniki Tazbir w leczeniu nietrzymania moczu?

  Ponad dwa lata temu w Klinice Tazbir przeprowadziliśmy badanie na grupie 30 pacjentek porównujące laserową skuteczność monoterapii w stosunku do terapii skojarzonej w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Nasze badania dowiodły o skuteczności i przewadze naszej  autorskiej metody.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po