Laserowe odmładzanie okolic intymnych

W skrócie: Laserowe odmładzanie okolic intymnych – nawilżenie i poprawa wyglądu sfer intymnych poprawiająca komfort życia

laserowe odmładzanie okolic intymnych

Odmładzanie okolic intymnych

Wraz z upływem lat kobieca wagina zmienia się – zmniejsza się jędrność i nawilżenie warg sromowych, a przebyte porody dodatko wpływają na wygląd miejsc intymnych. Jeszcze kilka-, kilkanaście lat temu najbardziej satysfakcjonujące efekty w plastyce pochwy przynosił zabieg chirurgiczny. Medycyna jednak rozwinęła się i dziś polecamy naszym pacjentkom laserowe odmładzanie okolic intymnych. To przede wszystkim zabieg absolutnie bezpieczny, nie niosący za sobą żadnych powikłań, a pacjentki nie wymagają długiej, pozabiegowej rekonwalescencji. Laserowe odmładzanie okolic intymnych zalecane jest wszystkim kobietom niezadowolonym z wyglądu pochwy oraz pożycia intymnego. Dodatkową korzyścią jest bardziej efektywna praca śluzówki, a to przyczynia się do lepszego nawilżenia pochwy, dlatego zabieg bardzo podnosi komfort życia pacjentek cierpiących na suchość pochwy.

Okolice intymne – odmładzanie laserem

Po konsultacji wstępnej i badaniu ginekologicznym przeprowadzane jest laserowe odmładzanie okolic intymnych. Przystępując do zabiegu lekarz umieszcza głowicę lasera w specjalnej, jednorazowej tulei, na którą dla komfortu pacjentki nałożony jest środek poślizgowy. Następnie lekarz wprowadza głowicę do pochwy. Wiązka lasera podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się przy wejściu pochwy i w jej kanale. Kolagen w kontakcie z wyższą temperaturą kurczy się, jego włókna stają się krótkie i grube, co jednocześnie powoduje zmniejszanie się naświetlanych laserem tkanek, bardziej przez to napiętych i elastycznych. Można więc powiedzieć, że laserowe odmładzanie pochwy bazuje na pobudzeniu procesów regeneracyjnych. Ten rodzaj oddziaływania lasera specjaliści nazywają fototermicznym, nieablacyjnym napięciem i obkurczeniem pochwy. Innymi słowy, pochwa staje się ciaśniejsza. Laserowa kuracja okolic intymnych jest skuteczna również w przypadku zespołem rozluźnienia pochwy czy nietrzymania moczu. Jest to zabieg bezbolesny. Przez tydzień po zabiegu, niewskazane jest dźwiganie ciężarów, zażywanie gorących kąpieli lub uprawianie seksu. Jednak oprócz wymienionych aktywności kobieta może normalnie funkcjonować.

Zalety

 • bezpieczeństwo
 • bezbolesność
 • nieinwazyjność
 • widoczna poprawa kondycji okolic intymnych
 • zwiększenie satysfakcji z pożycia intymnego

Zastosowanie

 • zmniejszona przyjemność z pożycia intymnego
 • brak możliwości odczuwania pełnej satysfakcji ze zbliżenia seksualnego
 • brak poczucia komfortu intymnego
 • problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu
 • nieatrakcyjny wygląd miejsc intymnych
 • luźność pochwy

Przeciwwskazania

 • aktywna menstruacja
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • infekcje miejsc intymnych
 • stany zapalne miejsc intymnych
 • przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie 
 • zaburzenia układu odpornościowego
 • zaburzenia procesów gojenia
 • twardzina układowa
 • nieprawidłowa cytologia

Laserowe odmładzanie okolic intymnych

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go. Zabieg trwa 10-15 minut i nie wymaga hospitalizacji.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile zabiegów laseroterapii jest potrzebnych do osiągnięcia pożądanego rezultatu?

  Najczęściej wystarczy jeden zabieg. Jednak w wyniku indywidualnych predyspozycji pacjenta niekiedy proces obkurczania można powtórzyć, należy jednak zachować miesięczną przerwę między zabiegami.

 • Ile trzeba czekać na efekt zabiegu?

  Spodziewane rezultaty osiąga się od 7 do 28 dni.

 • Jak długo utrzymują się efekty?

  Efekt utrzymuje się około dwóch lat od wykonania zabiegu. Jego efektywność podnosi regularne ćwiczenie mięśni Kegla, czyli systematyczne zaciskanie i rozluźniania zespołu mięśni dna miednicy.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po