Laserowe wybielanie okolic intymnych

W skrócie: Laserowe wybielanie okolic intymnych – usuwanie przebarwień sfer intymnych nigdy nie było tak proste

wybielanie okolic intymnych Klinika Tazbir

Przebarwienia okolic intymnych

Przebarwienia w okolicach intymnych to problem nie tylko estetyczny, ale również społeczny. Obniża pewność siebie i wprowadza skrępowanie do pożycia intymnego. Przebarwienia mogą mieć podłoże genetyczne lub nabyte. Przebarwienia nabyte powstawać mogą na skutek zażywania leków hormonalnych czy też częstych wizyt w solarium. Także niektóre przebyte choroby i wiek mogą zostawić swoje piętno w najbardziej intymnych miejscach. Niezależnie od tego jaka jest przyczyna, najskuteczniejszą metodą wybielania okolic intymnych jest laseroterapia. Laser powoduje, że ciemny koloryt warg sromowych oraz odbytu zostaje zredukowany. Nasz wykwalifikowany personel dostosowuje parametry lasera do indywidualnych potrzeb pacjentów tak, by zabieg był całkowicie bezpieczny, a zarazem skuteczny. Do dyspozycji mamy lasery frakcyjne nieablacyjne i ablacyjne takie jak: laser eCO2, laser Er:YAG, laser ND:YAG, laser pikosekundowy i inne urządzenia Hi- tech.

Laserowe wybielanie okolic intymnych

Przed laserowym wybielaniem okolic intymnych niezbędna jest wstępna konsultacja lekarska, podczas której lekarz specjalista przeprowadzi badanie ginekologiczne wykluczając ewentualne infekcje. Ponadto niezbędne będą wyniki cytologii, którą na miejscu w klinice można wykonać. Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu lekarz specjalista kieruje wiązkę lasera w okolice intymne, które mają zostać rozjaśnione. Wiązka lasera rozjaśnia przebarwienia w sposób całkowicie bezpieczny. W celu zachowania jak najwyższego komfortu skóra w tych okolicach zostaje znieczulona. Już po pierwszym zabiegu widać efekty wybielania, jednak laserowe wybielanie należy na ogół wykonywać w serii dwóch – trzech zabiegów. Pozytywnym “skutkiem ubocznym” laserowego wybielania okolic intymnych jest ich rewitalizacja i ujędrnienie, co nie tylko podnosi samoocenę, ale również może zwiększyć komfort pożycia intymnego oraz zapobiec ewentualnym problemom z suchością czy pieczeniem okolic intymnych. Po zabiegu skóra sromu i odbytu może być podrażniona, zaczerwieniona i piekąca. To częste zjawisko, które przy odpowiedniej pielęgnacji mija po paru dniach.

Zalety

 • bezpieczeństwo
 • pierwsze efekty już po pierwszym zabiegu
 • rozjaśnienie skóry odbytu lub warg sromowych
 • odmłodzenie i ujędrnienie skóry danej okolicy

Zastosowanie

 • przebarwienia okolic intymnych

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • aktywna menstruacja
 • nowotwory
 • uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej
 • infekcje okolic intymnych

Laserowe wybielanie okolic intymnych – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Zleca także niezbędna badania – w tym cytologię, jeśli pacjentka nie posiada aktualnych wyników.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go za pomocą nowoczesnego lasera.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie są zalecenia pozabiegowe?

  Przez kilka dni wskazane jest nawilżanie okolicy zabiegowej oraz właściwa pielęgnacja i powstrzymywanie się od stosunków aż do całkowitego wygojenia.

 • Po jakim czasie można wrócić do normalnych zajęć?

  Laserowe wybielanie okolic intymnych nie wymaga okresu rekonwalescencji. W zasadzie od razu można powrócić do życia codziennego pod warunkiem stosowania się do zaleceń lekarza.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po