Leczenie nadpotliwości- termolifting RF

DGBlog

Najczęstsza przyczyna nadmiernej potliwości jest idiopatyczna – nie związana z żadną chorobą, innymi słowy- ma charakter pierwotny. Jednak mały procent stanowią różne schorzenia przewlekłe: otyłość, cukrzyca, czy nadczynność tarczycy. Wraz z postępem w leczeniu wywołujących się chorób zmniejsza się powszechność nadpotliwości. A co z osobami, które po prostu “już tak mają”?

Hiperhydroza, czyli nadmierna potliwość

Nadpotliwość pierwotna najczęściej dotyczy pach, dłoni, stóp lub twarzy. Występuje ona u 2,8% populacji. Chorują najczęściej osoby między 14. a 25. rokiem życia. Wpływa to w ogromnym stopniu na funkcjonowanie oraz pewność siebie tej grupy.

Leczenie nadpotliwości

Medycyna sięga po wiele sposobów leczenia hiperhydrozy pierwotnej. Warto tu wspomnieć o lekach przeciwcholinergicznych, jednak ich stosowane wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi. Są to: suchość w ustach, zaparcia czy obniżenie tętna. Stosowana jest również toksyna botulinowa. Jednak jej wadą jest  bolesność zabiegów z jej użyciem i konieczność ich powtarzania.

Fale radiowe sposobem na trwałe i bezpieczne leczenie nadpotliwości

Innowacją w medycynie estetycznej okazał się termolifting RF, czyli zabieg przy użyciu fal radiowych. Fale emitowane pod odpowiednią częstotliwością niszczą nadmiar gruczołów potowych, co znacznie ogranicza pocenie się – wyjaśnia specjalista z łódzkiej kliniki medycyny estetycznej dr Tazbir.

Infini RF usuwa nadmierne pocenie z całego ciała

Niezależnie od strefy w której występuje nadmierna potliwość, termolifting Infini RF skutecznie radzi sobie z problemem. Zabiegowi można poddać dłonie, stopy czy pachy. Optymalna ilość sesji to 3 zabiegi z użyciem aparatu Infini RF.

Bezpieczeństwo i precyzja

Aparat Infini RF posiada mikroigły, które wbijane są ok. 0,5 – 3,5 milimetra pod skórę. Dzięki odpowiednio małym odległościom, fala radiowa precyzyjnie trafia w wybrane miejsce, nawet o bardzo małej powierzchni. Fale docierają w głąb skóry – tam, gdzie znajdują się gruczoły potowe. Podgrzewane do bezpiecznej temperatury trwale niszczą ich nadmiar, przez co pozostawiona zostaje jedynie część gruczołów potrzebna w termoregulacji. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Zalety Infini RF

Termolifting mikroigłowy niesie ze sobą korzyści, które przeważają nad innymi formami leczenia:

  • zabieg nie należy do bolesnych,
  • brak efektów ubocznych w postaci suchości w ustach, bradykardii,
  • pierwsze efekty są widoczne stosunkowo szybko, a zabiegów nie trzeba wielokrotnie powtarzać,
  • nie wymaga długiej rekonwalescencji – powrót do codziennych obowiązków możliwy jest już następnego dnia po zabiegu,
  • metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna,
  • osoby uczulone na toksynę botulinową mogą bez obaw z niej skorzystać.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem fal radiowych

Przeciwwskazania są nieliczne, jednak warto o nich pamiętać. Zaliczamy tu: posiadanie rozrusznika serca, zaburzenia w krzepliwości krwi, choroby nowotworowe, a w przypadku kobiet – ciąża i karmienie piersią.

Chcesz pozbyć się nadpotliwości? Zapraszamy na konsultację do kliniki dr Tazbir w Łodzi!