Lipofilling jako genialny sposób na młody wygląd

DGBlog

Wśród różnorodności opcji proponowanych na rynku medycyny estetycznej, wiele z nich zasługuje na uwagę, ale jeden z zabiegów jest szczególnie istotny, ponieważ pozwala na szybką oraz efektywną likwidację zmarszczek i powoduje widoczne odmłodzenie. Czyż nie tego właśnie oczekujemy? Chodzi zatem o wolumetryczny lifting twarzy.

Czym jest wolumetryczny lifting twarzy?

Lipofilling to zabieg, polegający na wypełnieniu zmarszczek własną tkanką tłuszczową z jednoczesnym zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. To oryginalna metoda, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Korzyści są podwójne: pacjent pozbywa się niechcianej w danym miejscu tkanki tłuszczowej oraz modeluje za jej pomocą inną część ciała. Wolumetryczny lifting twarzy ma na celu wypełnienie zmarszczek oraz bruzd. Niewątpliwym plusem kuracji jest fakt, że nie wymaga ona ponownego powtórzenia, jak bywa z całą resztą innych wypełniaczy. Świadomość użycia własnego materiału daje wielu pacjentom istotny komfort psychiczny. Co ważne, dzięki takiemu rozwiązaniu praktycznie nie występuje ryzyko pojawienia się reakcji uczuleniowej.

Nowoczesny lipofilling zmarszczek, w połączeniu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i dodatkowo mezoterapią, to idealna kompozycja odmładzająca, wygładzająca oraz napinająca cerę, na co zwracają uwagę eksperci z łódzkiego centrum laseroterapii i dermatologii estetycznej Kliniki Tazbir. Świetny, bogatopłytkowy koncentrat używany jest przy zabiegach na twarz w celu podkreślenia kości policzkowych, przywrócenia utraconej objętości oraz wypełnienia nawet głębokich zmarszczek i bruzd.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeszczepiania tłuszczu ma kilka etapów. Najpierw pobiera się tkankę z okolic ud, pośladków, brzucha czy bioder. Wszystko odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Następnie odwirowuje się przy odpowiedniej sile grawitacyjnej pobrany materiał po to, aby pozbawić go zanieczyszczeń. Dzięki temu procesowi uzyskuje się tłuszcz o różnej gęstości i zawierający zmienną ilość komórek macierzystych. Ostatni etap kuracji polega na iniekcji komórek tłuszczowych w wybrane miejsca na twarzy. Kuracja wymaga krótkiego czasu rekonwalescencji, co jest jej dużą zaletą.

Wskazania

Wolumetryczny lifting twarzy wykonuje się w przypadkach:

  • bruzd, zmarszczek oraz fałd,
  • niezadowalającego owalu twarzy,
  • cieni pod oczami,
  • zapadnięcia policzków lub innych niedoborów tkanki tłuszczowej,
  • ubytków, blizn pooperacyjnych i pourazowych,
  • do powiększania ust oraz piersi,
  • asymetrii twarzy,
  • zbyt wyraźnych zarysów tkanki kostnej.

Efekty

Zmiany widoczne po zabiegu są imponujące! Skóra zostaje dogłębnie zrewitalizowana i wyraźnie odżywiona. Znacznie poprawia się jej gęstość i elastyczność. Rezultaty utrzymują się przez bardzo długi czas, a kurację można powtarzać wielokrotnie, zależnie od indywidualnych potrzeb.

Lipofilling to metoda, która zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. To przede wszystkim bezpieczny i odznaczający się wyjątkową skutecznością sposób na walkę z różnego rodzaju niedoskonałościami, z którymi na co dzień zmaga się skóra naszej twarzy.