Lipotransfer – przeszczep tkanki tłuszczowej w piersi

W skrócie: Przeszczep tkanki tłuszczowej w piersi – własna tkanka tłuszczowa doda objętości Twoim piersiom

lipotransfer tkanki tłuszczowej w piersi Klinika Tazbir

Lipotransfer

Lipotransfer to przeszczep własnej specjalnie przygotowanej tkanki tłuszczowej pacjentki w wybrany obszar – na przykład piersi. Tkanka tłuszczowa może pochodzić na przykład z ud czy brzucha i pełni rolę naturalnego wypełniacza. Własna tkanka tłuszczowa jest bogata w komórki macierzyste o dużym potencjale regeneracyjnym i odmładzającym, dlatego przy pomocy lipotransferu można uzyskać naturalne efekty utrzymujące się przez wiele lat. Obszar lipotransferu zyskuje właściwe wypełnienie i napięcie, skóra się wygładza, a po kilku tygodniach poprawia się jakość skóry, jej grubość i kolor. Lipotransfer w piersi może być zabiegiem uzupełniającym ubytki tkanki tłuszczowej i gruczołowej u kobiet, które straciły objętość biustu po ciąży lub pod wpływem odchudzania.

Przeszczep tkanki tłuszczowej w piersi

Zabieg przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej w piersi przeprowadzany jest w kilku etapach. Najpierw, przy pomocy specjalnych kaniul, zostaje pobrana tkanka tłuszczowa z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar, zakwalifikowanych podczas wstępnej konsultacji. Najczęściej jest to brzuch, biodra lub uda. W następnym kroku materiał tłuszczowy zostanie poddany separacji zaawansowaną technologicznie metodą. W rezultacie uzyskuje się materiał zawierający tylko młode, pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał stanowi naturalny, autogenny wypełniacz. Pozyskane od pacjentki komórki tłuszczowe transferowane są do piersi i implantowane w otoczenie gruczołu mlekowego. Ze względu na fakt, że wypełniacz jest autologiczny, nie występuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, a czas rekonwalescencji skrócony jest do minimum.

Zalety

 • krótki okres rekonwalescencji
 • brak reakcji alergicznych
 • bezpieczeństwo
 • trwałość

Zastosowanie

 • powiększenie piersi
 • rewitalizacja okolic dekoltu i piersi
 • poprawa kształtu piersi
 • poprawa objętości piersi
 • modelowanie sylwetki

Przeciwwskazania

 • cukrzyca
 • nadciśnienie
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Choroby serca
 • Niewydolność wątroby
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • stosowanie leków zaburzających krzepnięcie krwi
 • stosowanie leków immunosupresyjnych

Lipotransfer – przeszczep tkanki tłuszczowej w piersi – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjentka dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosiła się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentce.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu – liposukcji, w celu uzyskania preparatu do lipotransferu. Po tym etapie następuje właściwy zabieg, czyli modelowanie lub powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co wyróżnia lipofilling PRP?

  Zastosowanie tej innowacyjnej metody oczyszczania komórek sprawia, że nawet 90% pozyskanego od pacjenta tłuszczu może zostać powtórnie wykorzystane. A nawet 80% przeszczepionego tłuszczu na zawsze pozostaje w miejscu poddanym zabiegowi.

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Zabiegi – najpierw liposukcja, a następnie lipotransfer – przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym, czyli w formie zastrzyku z mieszaną znieczulającą. Na życzenie pacjentki, za dodatkową dopłatą możliwy jest udział anestezjologa.

 • Kto wykonuje zabieg lipotransferu?

  Zabieg przeprowadza specjalista chirurg z wieloletnią praktyką zabiegową wraz z pielęgniarką jako asystą.

 • Czy lipotransfer może być alternatywą dla implantów?

  Zabieg nie jest alternatywą dla implantów ze względu na brak możliwości zmian kształtu biustu przy pomocy tkanki tłuszczowej. Może być za to zabiegiem uzupełniającym ubytki tkanki tłuszczowej i gruczołowej u kobiet, które utraciły objętość biustu.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po