Maska CelMat – pielęgnacja łagodząca skutki laseroterapii

ACBlog

Jeśli jesteś jednym z pacjentów, którzy poddali się nieco bardziej agresywnym zabiegom medycyny estetycznej – maska CelMat jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. CelMat to maski intensywnie nawilżające i przywracające skórze jednolitą barwę. Maska dokładnie pokrywa skórę pacjenta, dzięki czemu zawarte w niej składniki aktywne ulegają efektywnemu wchłonięciu. Właściwości hydrofilowe i delikatność maski umożliwiają optymalną penetrację składników w głąb skóry.

Korzyści wynikające z zastosowania maski pozabiegowej CelMat

CelMat to nowoczesna i niezwykle skuteczna forma pielęgnacji. Zawarte w niej cienkie włókna biocelulozy, uzyskanej naturalnie w wyniku procesu fermentacji mleczka kokosowego, efektywnie przywracają skórze dobrą kondycję. Dzięki nałożeniu maski CelMat na skórę można zauważyć poprawę gęstości skóry i owalu twarzy, ujednolicenie koloru i rozjaśnienie skóry, a także nadanie jej świeżego wyglądu.

Maskę CelMat można usunąć już po 10 – 15 minutach, a jej działanie polega na nawilżeniu suchej skóry, rozjaśnianiu przebarwień, wygładzeniu zmarszczek i niedopuszczeniu do utlenienia komórek w skórze. Preparat CelMat został wzbogacony o specjalny film biocelulozowy, który wpływa na wytworzenie ochronnej membrany dostarczającej skórze substancje odżywcze w postaci rewitalizującego serum. Efektywność maski poprawi dodatkowe zastosowanie lampy LED i fal radiowych.

Bionanoceluloza – zbawienny składnik masek CelMat

Maski CelMat wspomagają rekonwalescencję po przebytych zabiegach laserowych, dzięki zawartej w nich
bionanocelulozie – hypoalergicznemu wielozadaniowemu biopolimeru, który jest biokompatybilny, czysty i posiada trójwymiarową strukturę, wykazującą predyspozycje do transformacji i niewiarygodnej wytrzymałości mechanicznej.

Bionanoceluloza jest idealna w przypadku leczenia ran przewlekłych i oparzeń oraz skutków zabiegów laserowych i estetycznych. Substancja zawarta w CelMat utrzymuje wilgotne środowisko, stymuluje regenerację skóry, przyspieszaną przez selektywną przepuszczalność cieczy i gazów oraz właściwą wymianę gazową i regulację temperatury, przez co ochładza skórę i łagodzi podrażnienia, a nawet ból.

Skuteczność CelMat Face Bionanoceluloza

Maska CelMat Face Bionanoceluloza łagodzi podrażnienia skóry, zarumienienia i obrzęki powstałe wskutek zastosowanych metod medycyny estetycznej oraz łagodzi
oparzenia i wspomaga gojenie się ran. Oprócz wymienionych zalet, jest to preparat naturalny, pozbawiony toksyn, parabenów, konserwantów oraz czynników alergicznych.

CelMat łącząca bionanocelulozę i kwas hialuronowy

Maska CelMat, w połączeniu z kwasem hialuronowym zawartym w strukturze przestrzennej bionanocelulozy, pozwala uzyskać długotrwałe nawilżenie skóry i odbudowuje naskórek. CelMat, będąc połączeniem dwóch unikalnych składników, przyczynia się do wygładzenia skóry, wstrzymuje procesy tworzenia się blizn i wspomaga regenerację skóry.

Maska CelMat Professional

Kolejnym produktem z szeregu masek pozabiegowych w ofercie Kliniki Tazbir jest maska na twarz zawierająca bionanocelulozę i poliheksanidynę (PHMB) – CelMat Professional. Jest to jedyny preparat, który ogranicza ryzyko pojawienia się infekcji po ewentualnych zabiegach.

Łódzka Klinika Tazbir gwarantuje maskę CelMat po każdym zabiegu twarzy z użyciem lasera. Maska jest wykonywana wraz z ochładzaniem twarzy zimnym powietrzem i kremem do pielęgnacji, które są dodatkowym i nieodpłatnym elementem kuracji z użyciem maski. Maska CelMat Professional łagodzi obrzęki i ból związany z uprzednimi zabiegami laserowymi, a dzięki temu przywraca skórze naturalny, zdrowy wygląd.