Bezinwazyjny lifting skóry – Nici Aptos

W skrócie: Nici Aptos – bezinwazyjny lifting przywracający młodą skórę

Nici Aptos Klinika Tazbir

Nici Aptos

Nici liftingujące Aptos to bez wątpienia rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała oraz usuwania zmarszczek. Nici Aptos zbudowane  są z kaprolaktonu i kwasu polimlekowego – znanych w medycynie od wielu lat. Kwas polimlekowy wzmaga wytwarzanie kwasu hialuronowego, co prowadzi do nawilżenia oraz do poprawy napięcia i jędrności skóry. Ponadto kwas polimlekowy ma także właściwości rewitalizujące, dlatego lifting nićmi Aptos pozwala na uzyskanie niechirurgicznego liftingu, odmłodzenia tkanek i rewitalizacji skóry. Choć na ostateczne efekty działania kwasu polimlekowego trzeba poczekać (aktywuje się około miesiąc od aplikacji) to pacjenci z łatwością dostrzegają efekty jego działania. Kwas polimlekowy i kaprolakton to dwa stymulatory tkankowe, które przebudowują strukturę skóry, produkując nowe włókna kolagenu oddziaływując przeciwstarzeniowo na lata. Ponadto obecnie dostępne są już 3 generacje nici Aptos, które oprócz dotychczasowego składu zbudowane są także z kwasu hialuronowego. Nici Aptos Excellence Visage Ha zostały nagrodzone przez grono lekarzy medycyny estetycznej  Perłą Dermatologii Estetycznej w 2018r w Kategorii Harmonia Piękna. Zostały docenione nie tylko za możliwość harmonijnego opracowania całej twarzy, ale też jednoczesny efekt liftingu i rewitalizacji twarzy, osiągany wkrótce po implantacji.

Nici Aptos to bezinwazyjny sposób na przywrócenie pierwotnego położenia tkanek, nadający naturalny i młody wygląd. Dużym atutem Nici Aptos jest fakt, że są one całkowicie wchłaniane przez organizm, proces ten trwa od 1,5 roku do dwóch lat.

Lifting nićmi Aptos

Lifting nićmi Aptos poprzedzony jest konsultacją z lekarzem specjalistą, który zapoznaje się z problemem pacjenta i może określić metody leczenia. Pacjent zostaje znieczulony, by lifting przebiegał w jak najbardziej komfortowych dla niego warunkach. Następnie za pomocą iniekcji nici zostają wprowadzone pod skórę. Poprzez wprowadzanie w tkanki skórne rozpuszczalnych nici Aptos tkanki na zakwalifikowanym do leczenia obszarze podnoszą się, ujędrniają i przywracają młody wygląd skórze twarzy i ciała. Od momentu aplikacji podlegają skutecznemu rozwojowi, tak, by jak najlepiej przywracać pierwotne położenie opadających tkanek miękkich. Skóra bezpośrednio po zabiegu może być namarszczona, szczególnie u osób które mają opadniętą skórę i jej nadmiar. Ponieważ opuszczone tkanki zostają naprowadzone na pierwotne położenie – zliftingowane, przywracając młodzieńczy wygląd oraz wygładzone są fałdy i zmarszczki. Czas trwania zabiegu zależy od rozległości leczonego obszaru. Najczęściej cała procedura trwa od 15 do 40 minut, maksymalnie do 60 minut. Ważnym aspektem zabiegów z użyciem nici Aptos w Klinice Tazbir jest dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Pozwala na to różnorodność stosowanych nici oraz technik odmładzania. Np. nici o strukturze gęsto zwiniętej spirali dedykowane są do skutecznego odmładzania stref mimicznych takich jak: linie marionetki, zmarszczki palacza, kurze łapki czy zmarszczki senne na dekolcie. Nici w kształcie warkoczy, rozprężające się po upływie kilku tygodni doskonale zapełniają miejscowo zmarszczki i bruzdy szczególnie delikatnych obszarów takich jak: dolna powieka, bruzdy na szyi, czy drobne zmarszczki dekoltu. Natomiast ciężkie opuszczone  tkanki, na które silnie oddziaływuje grawitacja takie jak podbródek wymagają długich nici z mocnymi wypustami i zaawansowanymi narzędziami do implantacji, nadającymi niciom dowolny podskórny tor, tak aby skutecznie zliftingować strefę podbródka.

Zalety

 • naturalne efekty,
 • bezpieczeństwo,
 • bezinwazyjność,
 • krótki czas rekonwalescencji – pacjent po zabiegu może wrócić do codziennych zajęć,
 • uniwersalność – zabieg może być przeprowadzony w wielu obszarach ciała,
 • zabiegi dedykowane dla osób ceniących aktywny tryb życia, 
 • chętnie wybierany przez mężczyzn, gdyż nie zaburza naturalnych rysów twarzy i nie wzbudza tymczasem „niezdrowego” zainteresowania otoczenia.

Zastosowanie

 • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi,
 • wiotka skóra w okolicach oczu,
 • opadające brwi,
 • tzw. “worki” pod oczami,
 • bruzda nosowo-wargowa,
 • rowek policzkowo – jarzmowy (dolina łez),
 • opadające policzki i obszar pod dolną szczęką tzw. chomiki,
 • fałd skóry na policzku,
 • pomarszczone policzki,
 • żuchwa,
 • fałd marionetkowy (linie marionetki),
 • podbródek, fałd podbródkowy- podwójny podbródek,
 • szyja – fałdy i zmarszczki,
 • dekolt,
 • modelowanie piersi,
 • poziome i pionowe zmarszczki czoła –  lifting czoła,
 • skóra na ramionach, brzuchu, żebrach, udach, pośladkach.

Przeciwwskazania

 • choroby immunologiczne oraz nowotworowe,
 • choroba niedokrwienia serca,
 • nadciśnienie,
 • hemofilia i zaburzenia krwi,
 • stany zapalne w miejscach planowanego zabiegu,
 • występowanie tendencji do przerostu i bliznowacenia,
 • występowanie nierozpuszczalnych implantów w obszarze zabiegowym,
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Bezinwazyjny lifting skóry – Nici Aptos – przebieg

1

Zgłoszenie się do kliniki

pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Dokumentacja fotograficzna.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Zleca także badania: Ob, morfologię, krzepliwość, APTT oraz ewentualnie planuje wykorzystanie nici w miejscach wymagających poprawek.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go. Najpierw pacjent zostaje znieczulony lidokainą, a następnie nici wprowadzone zostają pod skórę.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, efekty zabiegu i czy osiągnięty został oczekiwany rezultat.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie są zalecenia po liftingu nićmi Aptos?

  Przez około 2-3 tygodnie po zabiegu zaleca się powstrzymanie od działań powodujących intensywne skurcze mięśni mimicznych twarzy oraz masaży (w przypadku liftingu twarzy) oraz nie korzystanie z klubów fitness (w przypadku liftingu ciała) i unikanie intensywnego rozgrzewania np. w saunie (niezależnie od wykorzystanej metody). Przy liftingu twarzy nie zaleca się ćwiczyć co najmniej przez 2 tygodnie oraz trzeba ograniczyć mimikę. Tkanki są uniesione mechanicznie bezpośrednio po zabiegu i trzeba dać czas, ograniczając ruchomość i napinanie mięśni, aby  nici otoczyły się własną tkanką (otoczka kolagenowa), a do tego tkanki muszą być cały czas w pozycji uniesionej, wówczas zachowa się efekt na ok 2 lata.

 • Po jakim czasie będą widoczne efekty zabiegu?

  Pierwsze efekty liftingu w postaci napiętej i właściwie ułożonej skóry widać natychmiast po zabiegu. Na ostateczny efekt należy poczekać około 6 tygodni.

 • Kto może skorzystać z liftingu nićmi Aptos?

  Zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom w wieku od 40 do 55 lat, pragnącym odmłodzić swoją skórę, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Zabieg może zostać również przeprowadzony u młodszych pacjentek, jeśli chcą one poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po