Lifting wolumetryczny- wolumetria twarzy

W skrócie: Wolumetria twarzy – ciesz się młodością dłużej

wolumetria twarzy Klinika Tazbir

Lifting wolumetryczny

Z wiekiem tkanka podskórna twarzy ulega zanikowi przez co skóra staje się wiotka i pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz ubytki w objętości. Ma to z pewnością niekorzystny wpływ na wygląd twarzy, zmienia jej kształt, zanikają prawidłowe proporcje i dodaje lat. Starzeje się nie tylko skóra, ale także tkanka podskórna a nawet kości. Ubytki objętości w okolicach skroni czy pod oczami szczególnie odejmują lat, w ostatniej kolejności zanikają tkanki w okolicach policzków czy brody. Zanika również czerwień wargowa, usta stają się węższe, pozbawione konturu, jędrności i objętości. Zaznaczają się wtedy zmarszczki nad ustami a kąciki ust obniżają się nadając twarzy smutny wyraz. Z pomocą przychodzi wówczas medycyna estetyczna i lifting wolumetryczny. Jest to szybki i małoinwazyjny zabieg, którego celem jest wypełnienie zmarszczek i bruzd oraz uzupełnienie ubytków objętości, dzięki czemu twarz zostaje wymodelowana i odmłodzona poprzez przywrócenie jej odpowiednich proporcji. Zabieg wolumetrii twarzy może być wykonany poprzez zastosowanie specjalistycznych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego lub własnej tkanki tłuszczowej pacjentki (tzw. lipofilling). Lipofilling jest zabiegiem polegającym na wypełnianiu zmarszczek i ubytków objętości  własną tkanką tłuszczową z jednoczesnym zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Dzięki tej metodzie pacjent pozbywa się niechcianej w danym miejscu tkanki tłuszczowej ( brzuch, boczki, i in. ) będącej niezastąpionym źródłem komórek macierzystych oraz modeluje za jej pomocą inną część ciała ( skronie, okolice oczu, policzki, okolice ust i usta, broda, żuchwa i in. obszary wymagające korekty ).

Wolumetria twarzy – na czym polega?

Zabieg liftingu wolumetrycznego polega na iniekcji odpowiedniego preparatu w wybrane miejsca na twarzy. Dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia, zabieg wykonywany jest bez odczuć bólowych – pacjent odczuwa jedynie lekkie rozpieranie w okolicy iniekcji. Lifting wolumetryczny twarzy za pomocą kwasu hialuronowego jest zabiegiem szybkim, bezbolesnym i pozbawionym okresu rekonwalescencji. Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Natomiast podczas zabiegu z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej cała procedura jest nieco dłuższa ( ok 4 godzin ), koniecznie jest pobranie – w znieczuleniu miejscowym – tkanki z zakwalifikowanego obszaru, którym mogą być uda, brzuch, pośladki czy biodra. Następnie pobrany materiał preparuje się w specjalny sposób w celu pozbycia się zanieczyszczeń i leków. Proces ten pozwala także na uzyskanie tłuszczu o różnej gęstości i zawierającego zmienną ilość komórek macierzystych ( w zależności od wskazań i obszaru zabiegowego ). Tak przygotowany materiał służy jako preparat wypełniający przy liftingu wolumetrycznym twarzy.

Zalety

 • krótki okres rekonwalescencji
 • natychmiastowe efekty zabiegu
 • zminimalizowana – lub w przypadku lipofillingu wyeliminowana – możliwość wystąpienia reakcji alergicznych
 • bezpieczeństwo
 • bezinwazyjność – zabieg wykonywany jest bez użycia skalpela
 • ujędrnienie i nadanie skórze elastyczności
 • ogólna poprawa napięcia skóry twarzy
 • wymodelowanie owalu twarzy
 • redukcja cieni oraz wypełnienie tzw. „doliny łez”
 • uwydatnienie kości policzkowych
 • spłycenie zmarszczek

Zastosowanie

 • bruzdy, zmarszczki oraz fałdy
 • niezadowalający owal twarzy
 • cienie pod oczami
 • zapadnięcie policzków lub innych niedoborów tkanki tłuszczowej
 • ubytki, blizny pooperacyjne i pourazowe
 • powiększanie ust
 • asymetria twarzy
 • zbyt wyraźne zarys tkanki kostnej

Przeciwwskazania

 • okres ciąża i karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • stany zapalne skóry (takie jak opryszczka czy trądzik)
 • choroby nowotworowe
 • niektóre choroby tarczycy
 • zaburzenia krzepliwości krwi

Lifting wolumetryczny – przebieg

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent podczas konsultacji ze specjalistą dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Wykonanie dokumentacji fotograficznej.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy lipofilling może być stosowany tylko do liftingu twarzy?

  Nie, przeszczep własnej tkanki tłuszczowej to zabieg, który może być wykonany na różnych obszarach ciała, które wymagają odżywienia, zrewitalizowania lub wypełnienia. Podobnie jak w przypadku wolumetrii twarzy, tkanka tłuszczowa zostaje pobrana z obszarów, gdzie występuje jej nadmiar, a następnie iniekcji w wybrany obszar. Za pomocą lipofillingu można na przykład wymodelować pośladki czy piersi.

 • Czy zabieg wolumetrii można powtarzać?

  Tak. Efekty zabiegu widać już po pierwszej iniekcji, są one także długotrwałe, dzięki czemu częstotliwość powtarzania nie musi być duża. Jednak w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz oczekiwanych rezultatów, zabieg może być powtarzany.

 • Jak długo utrzymuje się efekt?

  W zależności od stanu wyjściowego i ilości zużytego produktu wypełniającego oraz wcześniej przebytych innych zabiegów i procedur z medycyny estetycznej w okolicy twarzy efekty utrzymują się ok 2-3 lat.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po