Neauvia Organic – Organiczna linia wypełniaczy

W skrócie: Neauvia Organic to pierwsza na świecie linia wypełniaczy tak bliskich naturze! Do ich opracowania wykorzystano najnowocześniejsze technologie, zapewniające niezrównaną Jakość i Skuteczność. Zastosowanie niezwykle czystych surowców oraz nowych technologii produkcyjnych sprawia, że wypełniacze Neauvia to produkty zupełnie nowej generacji.

Czym są wypełniacze?

KWAS HIALURONOWY POZYSKIWANY Z BACILLUS SUBTILIS

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego (HA) zawdzięczają swoją popularność dobrym wynikom, niskiej inwazyjności oraz bezpiecznej aplikacji. Najczystszą, dostępną obecnie formę kwasu hialuronowego (HA) pozyskuje się z bakterii – Bacillus Subtilis. Ta niepatogenna dla ludzi bakteria wytwarza kwas hialuronowy w procesie opartym na wykorzystaniu wody.

Niepodważalne zalety kwasu hialuronowego pozyskiwanego z Bacillus Subtilis:

 • Wyjątkowa czystość
 • Wysokie bezpieczeństwo aplikacji
 • Ustalona masa cząsteczkowa
 • Możliwość zastosowania wysokiego stężenia kwasu hialuronowego
 • Długi okres trwałości

SIECIOWANIE Z POLIMEREM PEG

Skuteczność i bezpieczeństwo wypełniaczy zależy także od sposobu ich stabilizacji. Do tego celu zazwyczaj wykorzystuje się czynnik sieciujący, tzw. BDDE. Z uwagi na jego toksyczność przyjmuje się, że im mniejsza jest jego zawartość, tym bezpieczniejszy będzie końcowy produkt. Niestety, nawet niewielka ilość czynnika sieciującego obniża trwałość i skuteczność preparatu.

Dlaczego Neauvia Organic?

KONIEC Z KOMPROMISAMI POMIĘDZY BEZPIECZEŃSTWEM A TRWAŁYM EFEKTEM

Naukowcy pracujący nad wypełniaczami Neauvia Organic podjęli decyzję o zastosowaniu nowego czynnika sieciującego tzw. polimeru PEG (innego niż popularne substancje stosowane dotychczas w pozostałych produktach dostępnych na rynku).

Polimer PEG jest powszechnie znany na rynku farmaceutycznym, jednak to właśnie Neauvia użyła go po raz pierwszy przy produkcji wypełniaczy.

Wyjątkowe zalety polimeru PEG:

 • Jest nietoksyczny i całkowicie rozkłada się w tkankach
 • Obniża aktywność enzymów proteolitycznych, takich jak hialuronidaza, zwiększając tym samym trwałość implantów
 • Zatrzymuje reakcję immunologiczną, ponieważ implant nie jest rozpoznawany jako ciało obce

Polimer PEG sprawia, że Neauvia Organic to najbardziej biokompatybilne wypełniacze dostępne na rynku, niemal całkowicie eliminujące ryzyko odrzucenia tkanki.

Zalety

 • Optymalne właściwości reologiczne zapewniające doskonały, naturalny efekt
 • wysoka jakoś surowców
 • jedyne wypełniacze biomimetyczne na rynku
 • duża trwałość efektów
 • bezinwazyjność – nietoksyczne wypełniacze całkowicie rozkłądające się w tkankach
 • niemal całkowity brak ryzyka odrzucenia tkanki

Zastosowanie

 • wypełnienie ubytków tkanek
 • pobudzanie wytwarzania kolagenu
 • korekta wolumetryczna
 • poprawa gęstości i objętości tkanek w obrębie kości policzkowych, dłoni, kolan oraz innych miejsc, które wymagają korekty
 • redukcja bruzd nosowo-wargowych
 • modelowanie brody
 • ujędrnienie ud i redukcja obwisłej skóry na ramionach
 • odmłodzenie dłoni

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie
 • miesiączka
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • choroby alergiczne
 • choroby nowotworowe
 • problemy skórne w miejscu iniekcji (np. stan zapalny, opryszczka)
 • epilepsja

Neauvia Organic – Cennik

Cena Od 800 zł

Neauvia Organic – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czym jest technologia IPN?

  IPN (ang. Interpenetrating Polymer Network) oznacza wzajemnie przenikającą się sieć polimerową. Ta innowacyjna, zaawansowana technologia łączy dwa różne typy polimerów (HA i PEG) w jedną sieć, zapewniając tym samym wypełniaczom Neauvia znakomite właściwości mechaniczne, reologiczne i termiczne. Stosowanie tej technologii w wypełniaczach Neauvia Organic jest możliwe dzięki PEG, który, w przeciwieństwie do innych wykorzystywanych obecnie czynników sieciujących, jest polimerem. Degradacja struktur IPN jest możliwa wyłącznie w następstwie przerwania wiązań chemicznych, co czyni sam wypełniacz znacznie bardziej odpornym na naprężenia mechaniczne, stanowiące główną naturalną przyczynę pogarszania jakości implantów.

  Zadaniem technologii IPN jest poprawa właściwości pojedynczych polimerów. Połączenie dwóch polimerów z użyciem technologii IPN poprawia jakość obu związków. Doskonały przykład takiego osiągnięcia stanowi kwas hialuronowy — niezwykle ważny, lecz bardzo wrażliwy na ciepło składnik naszych tkanek. W określonej temperaturze, osiąganej choćby podczas zabiegów medycyny estetycznej wykorzystujących impulsy lasera, ultradźwięki lub fale radiowe, wszystkie wypełniacze dostępne na rynku ulegają uszkodzeniu. Wyjątek stanowią wypełniacze Neauvia! Dzięki zastosowaniu polimeru PEG kwas hialuronowy staje się bardziej odporny na działanie wysokiej temperatury, przy czym zakres jego stosowania w gabinecie medycyny estetycznej nie ulega ograniczeniu.

 • Czy zabieg jest bezpieczny?

  Ochronne działanie polimeru PEG jest w stanie zamaskować implant w organizmie, zmniejszając ryzyko reakcji immunologicznej i tworzenia się komórek olbrzymich ciała obcego. Innymi słowy, polimer PEG zmniejsza stan zapalny i ogranicza powstawanie ziarniaków. Dodatkowo, opóźnia także proces degradacji i biosorpcji implantu. Polimer PEG sprawia, że Neauvia to pierwsze i dotychczas jedyne wypełniacze BIOMIMETYCZNE na świecie.

 • Co jeszcze wyróżnia Neauvia Organic?

  Proces starzenia skóry stopniowo pozbawia ją nie tylko kwasu hialuronowego, lecz także kolagenu. Te cenne substancje wytwarzane w naturalny sposób poprzez fibroblasty, odpowiadają za gęstość i elastyczność naszej skóry. Zmniejszenie ich ilości powoduje powstawanie zmarszczek i wiotkości, czyli starzenie się. Rozwiązanie, które zapobiega temu procesowi to wypełniacz Neauvia zawierający unikalne połączenie kwasu hialuronowegohydroksyapatytu wapnia (CaHA). Minerał ten występujący w naturze i bezpieczny dla ludzkiego organizmu, po wprowadzeniu do skóry stymuluje proces neokolagenezy, czyli powstawania nowego kolagenu. Po zastosowaniu preparatu poprawie ulega zarówno gęstość, jak i elastyczność skóry. Jednocześnie kwas hialuronowy pozwala osiągnąć idealny rezultat objętościowy, a hydroksyapatyt wapnia zapewnia najlepszy możliwy efekt rewitalizacji i stymulacji. Niewielki rozmiar i niskie stężenie cząsteczek CaHA sprawia, że stosowanie wypełniaczy Neauvia Stimulate jest niezwykle bezpieczne.

  Co więcej, w procesie produkcji cząsteczki CaHA są umieszczone w klastrach polimerów, co zapobiega ich migracji. Podczas naturalnego rozkładu produktu następuje jednoczesne uwalnianie małych cząsteczek CaHA (o wielkości od 8 do 12 mikronów). Ich niewielki rozmiar sprawia, że idealnie nadają się do stymulacji fibroblastów, które w efekcie wytwarzają nie tylko kolagen, lecz także elastynę, glikozaminoglikany oraz kwas hialuronowy.

  Zespół Neauvia Organic ds. badań i rozwoju opracował unikalny na skalę światową wypełniacz Neauvia Organic Stimulate o podwójnym działaniu — zapewniający jednoczesne zwiększanie objętości i produkcję kolagenu! W efekcie, dzięki połączonemu działaniu kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia, zarówno lekarze, jak i pacjenci, dostrzegą trwalszą poprawę elastyczności i zagęszczenia skóry. Raporty medyczne wykazały, że wypełniacze Neauvia łączące HA i CaHA stymulują produkcję kolagenu znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne wypełniacze oraz w stopniu porównywalnym do dedykowanych produktów wspomagających jego wytwarzanie.

  Mimo, iż samo stosowanie hydroksyapatytu wapnia nie jest nową koncepcją na rynku, Neauvia Organic znacząco wyróżnia się na tle innych produktów:

  • Niewielki rozmiar cząsteczek hydroksyapatytu wapnia nie zakłóca funkcjonowania fagocytów.
  • Cząsteczki hydroksyapatytu wapnia są stopniowo, a nie jednocześnie, uwalniane przez cały okres degradacji implantu.
  • Bezpieczne, optymalne stężenie hydroksyapatytu wapnia zapewnia doskonałe wyniki bez występowania skutków ubocznych. Wyższe stężenie hydroksyapatytu wapnia, połączone z niekontrolowanym uwalnianiem tego związku w czasie, może prowadzić do powstawania makrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia wywołujących reakcję immunologiczną oraz tworzenie grudek i ziarniniaków.
 • Kto wykonuje zabieg z użyciem produktów Neauvia Organic?

  Zabiegi wykonują wyspecjalizowanie lekarze i kosmetolodzy.

Opinie o Neauvia Organic

Od dawna szukałam odpowiedniego zabiegu na wygładzenie zmarszczek. Na produkty z serii Neauvia Organic zdecydowałam się dzięki ich właściwościom i składowi. Są niemal całkowicie naturalne! A efekty wprost niesamowite!

Krystyna, 57 lat

Chciałam zredukować zmarszczki, jednak bałam się tej całej chemii wykorzystywanej w medycynie estetycznej. Nasłuchałam się o szkodliwych preparatach i inwazyjnych zabiegach. Postanowiłam zapytać u źródła. Swoje obawy przedstawiłam dr Marcie Tazbir z kliniki w Łodzi. Pani Marta była jednocześnie bardzo uprzejma i profesjonalna. Zaproponowała mi produkty z linii Neauvia Organic ze względu na ich naturalny skład. Jestem bardzo zadowolona z efektów!

Zuzanna, 60 lat

Papierosy i stres nie tylko zniszczyły mi zdrowie, ale też nie oszczędziły mojej skóry. Kurze łapki, bruzdy, obwisła skóra… zaczęłam wyglądać na starszą o dobre 10 lat. Od koleżanki usłyszałam o produktach z serii Neauvia Organic – bardzo je sobie chwaliła. Postanowiłam skorzystać z nich w klinice dr Tazbir. Teraz wyglądam nie na starszą, ale na młodszą o 10 lat!

Lucyna, 45 lat

Neauvia Organic to świetne produkty! Miałem problem z opadającymi policzkami, wyglądało to nieestetycznie i bardzo mnie postarzało. Nie wiedziałem, co z tym zrobić, wszystkie te liftingi… myślałem, że to zabiegi przeznaczone tylko dla pań. W klinice dr Tazbir zaproponowano mi lifting za pomocą wypełniaczy Neauvia Organic – zabieg poszedł szybko, bezboleśnie, a ja znów dobrze się czuję, gdy patrzę w lustro!

Tomek, 50 lat

Efekty przed/po