Osocze bogatopłytkowe – Angel System w klinice Tazbir

W skrócie: Osocze bogatopłytkowe to niezawodna metoda regeneracji skóry, która przywraca jej zdrowie i młodość.

mezoterapia iglowa

Czym jest System Angel?

System Angel służy do separacji płytek krwi i uzyskania osocza bogatowpłytkowego PRP (Platelet Rich Plazma), które przyspiesza bioodbudowę i regenerację wszystkich komórek. System Angel stosuje się do przygotowania koncentratu płytek krwi z niewielkiej ilości (max. 60 ml) krwi pacjenta. Dzięki tej nowoczesnej metodzie, można jeszcze skuteczniej i na dłużej odmłodzić skórę, wygładzić zmarszczki i bruzdy czy pobudzić włosy do wzrostu. Już jeden zabieg wystarczy by uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia skóry i cieszyć się jej zdrowszym wyglądem bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.

PRP to inaczej osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się z małej ilości własnej krwi Pacjenta. System Angel w czasie rzeczywistym, „na oczach” pacjenta przygotowuje preparat, który posiada indywidualnie dobrany, skuteczny klinicznie, poziom stężenia płytek krwi. Ze względu na autologiczną naturę (wykonanie z własnej krwi Pacjenta), PRP nie wywołuje reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Procedury podania PRP nie są bolesne, a Pacjenci mogą wznowić aktywność bezpośrednio po zabiegu.

Efektem zabiegu jest wzmożona produkcja nowego kolagenu, poprawa elastyczności , gęstości i jędrności skóry, poprawa jej kolorytu i tekstury, redukcja zmarszczek i bruzd, a także zahamowanie wypadania włosów. PRP wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania wilgoci. Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego „materiału” Pacjenta stanowi prawdziwą prewencję przeciwwyważeniową, a także przełom w leczeniu chorób skóry owłosionej głowy.

W jakim celu stosuje się osocze bogatopłytkowe?

Początkowo zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosowano w ortopedii (w regeneracji uszkodzonego ścięgna Achillesa i innych więzadeł , w operacjach kostnych), reumatologii czy dermatologii jako zabiegi plazmaferezy w niektórych jednostkach chorobowych, w celu przyspieszenia procesu gojenia się ran. W dermatologii z powodzeniem stosuje się je w leczeniu owrzodzeń stopy cukrzycowej, oparzeń, blizn, rozstępów czy różnego rodzaju łysienia. Koncentrat bogatopłytkowy PRP jest często stosowany w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej między innymi po face-liftingu, po zabiegach blefaroplastyki czy przy powiększaniu piersi. Bardzo popularny również w Lipofilingu, czyli wypełnieniu zmarszczek własną tkanką tłuszczową w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe do mezoterapii skóry twarzy, szyi i ciała oraz mezoterapii owłosionej skóry głowy. Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi biorą udział w procesach odnowy komórek naskórka i skóry właściwej, aktywują syntezę kolagenu i elastyny, oraz wspomagają procesy naprawcze, przeciwdziałające starzeniu się skóry czy wypadaniu włosów. Podstawą sukcesu Biologicznej Medycyny Regeneracyjnej jaką jest technologia PRP jest więc skoncentrowanie liczby płytek krwi i zawartych w nich ważnych regeneracyjnych czynników wzrostu. Komputerowy Separator Komórkowy Angel PRP System jest najnowocześniejszym urządzeniem tego typu na rynku i umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 20-krotnej. Dzięki temu zabiegi wykonywane na wytworzonym PRP cechuje niebywała skuteczność.

Zalety

 • krótki czas rekonwalescencji
 • biokompatybilny materiał
 • szybkie i trwałe efekty
 • brak reakcji alergicznych
 • naturalne rezultaty

Zastosowanie

 • wypełnianie zmarszczek i bruzd
 • leczenie łysienia
 • ujędrnianie skóry
 • usuwanie przebarwień
 • poprawa nawilżenia

 

Przeciwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • nowotwory skóry
 • immunosupresja
 • niewydolność nerek, płuc, wątroby
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew

Osocze bogatopłytkowe Angel System – Cennik

Cena zależy od powierzchni okolicy zabiegowej i  zaczyna się od 2600 zł.

Osocze bogatopłytkowe Angel System – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Plan leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Kolejna wizyta

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Już jeden zabieg wystarczy by uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia skóry i cieszyć się jej zdrowszym wyglądem bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.

 • Czy ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczne?

  Ogromną zaletą osocza bogatopłytkowego jest to, że  nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej.

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Przed zabiegiem podajemy Pacjentom znieczulenie miejscowe, dlatego nie należy obawiać się bólu.

 • Co wyróżnia System Angel na tle innych zabiegów osoczem bogatopłytkowym?

  W systemie Angel  możliwe jest odzyskanie ponad 90% trombocytów z próbki oraz nawet 14-krotna koncentracja płytek krwi,  co znacznie wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.  Co równie ważne, aby uzyskać potrzebną ilość płytek krwi, nie trzeba pobierać od Pacjenta dużej ilości materiału  wystarczy max 60 ml krwi. Wszystko – pobranie krwi, jej obróbka oraz mezoterapia jest wykonywane podczas jednej wizyty, przy pacjencie, a samo przygotowanie osocza bogatopłytkowego trwa ok. 15 minut. Bezpośrednio po zabiegu, Pacjenci mogą wrócić do codziennej aktywności.

Osocze bogatopłytkowe Angel System – Opinie

Słyszałam o słynnym wampirzym liftingu już dawno temu, ale ciągle się wahałam. Bałam się bólu, blizn i rekonwalescencji. Jednak po nieudanych próbach odmładzania twarzy za pomocą kremów, maseczek i drogich zabiegów kosmetycznych, w końcu postanowiłam, że spróbuję osocza. Tak naprawdę nie pamiętam bólu, bo otrzymałam znieczulenie. Pamiętam natomiast swoją reakcję, gdy zobaczyłam, że nie mam już tych okropnych bruzd wokół nosa i ust. Jestem przeszczęśliwa, że zaufałam dr Tazbir i poddałam się terapii osoczem.

Krystyna , 48 lat

Osocze bogatopłytkowe nie tylko sprawiło, że moja skóra jest napięta, a zmarszczki wygładzone, ale także rozwiązało problem suchości naskórka. Przed zabiegiem, potrzebowałam kilku kremów nawilżających, żeby utrzymać nawodnienie skóry. Teraz wiem, że brakowało mi kolagenu. Obecnie moja buzia jest miękka, gładka i aksamitna przez cały czas, tak jakbym dopiero co wyszła od kosmetyczki.

Anna, 52 lata

Mimo, że nie mam jeszcze nawet 40 lat, moje włosy przerzedzały się na potęgę. Ludzie dawali mi o 5 lat więcej niż w rzeczywistości. Szukałem zabiegu, który zahamuje łysienie, a jednocześnie nie zafunduje mi blizn albo innych efektów ubocznych. Po przeczytaniu opinii w internecie zdecydowałem się na zastrzyki osoczem z Systemem Angel. I to był strzał w dziesiątkę. Efekty pojawiły się bardzo szybko i nadal się utrzymują, mimo że od zabiegu minęło już dobrych kilka miesięcy. Polecam każdemu!

Michał, 39 lat

Szczerze mówiąc myślałam, że mezoterapia osoczem wymaga pobrania sporej ilości krwi. Ale jak wyjaśniła mi Pani Doktor, w Systemie Angel wystarcza maksymalnie 60 ml, żeby uzyskać skoncentrowaną dawkę płytek krwi. U mnie wystarczyło ok.40 ml. Jestem zachwycona efektami! Zmarszczki ładnie się wypełniły,  a skóra jest gładka, jędrna i nawilżona. Bez wahania poddałabym się zabiegowi po raz kolejny!

Iwona, 41 lat

Efekty przed/po