Zabieg Radiesse® w Klinice dr Tazbir

W skrócie: Radiesse to innowacyjna metoda wypełniania zmarszczek, wykorzystująca moc  hydroksyapatytu wapnia.

Radiesse

Zabieg Radiesse® to innowacja w odmładzaniu skóry i redukcji oznak starzenia. Technologia wykorzystuje słynny hydroksyapatyt wapnia zawieszony w matrycy żelowej. Stanowi on aż 30% preparatu wypełniającego (pozostałe 70% to bezpieczny nośnik żelowy). Wypełniacz redukuje zmarszczki, daje efekt wolumetrii i przywraca tkankom twarzy prawidłową objętość. Działanie Radiesse® można podzielić na dwa etapy:

 1. Matryca żelowa natychmiastowo wypełnia wszelkie nierówności skóry, takie jak zmarszczki i bruzdy,wygładza jej powierzchnię oraz tworzy rodzaj rusztowania dla hydroksyapatytu wapnia.
 2. Hydroksyapatyt rozpoczyna procesy naprawcze. Dzięki stymulacji pracy fibroblastów wokół jego mikrocząsteczek rozpoczyna się produkcja nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra odzyskuje jędrność i elastyczność.

Wypełniacz Radiesse® powoduje błyskawiczną redukcję zmarszczek, a jednocześnie rozpoczyna procesy regeneracyjne w skórze, których efekty są widoczne jeszcze przez długi czas po zabiegu. Według ekspertów, trwałość rezultatów jest o wiele bardziej zadowalająca niż w przypadku kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej.

Jak wygląda zabieg?

Wypełnianie zmarszczek jest poprzedzone konsultacją ze specjalistą, który bada stan skóry i przygotowuje Pacjenta do zabiegu. Sama aplikacja preparatu niewiele różni się od zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej. Preparat wprowadza się za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli. Efekt wypełnienia pojawia się natychmiast po zakończonym zabiegu. Całość trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Aby zminimalizować ból podczas iniekcji, stosuje się znieczulenie miejscowe. Ze względu na fakt, że Radiesse® nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, które mogłyby wywołać reakcje alergiczne, nie ma potrzeby robienia testów uczuleniowych bezpośrednio przed zabiegiem. Po zakończonym zabiegu, mogą pojawić się: zaczerwienienie, obrzęk czy zasinienie. Są to naturalne efekty wykonanych iniekcji, które znikają samoistnie w ciągu kilku dni.

Preparat Radiesse® uzyskał  aprobatę amerykańskiego stowarzyszenia FDA (Food and Drug Administration). Przez specjalistów  jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych środków do usuwania zmarszczek i modelowania twarzy. Jest ceniony szczególnie za bardzo szybkie i wyjątkowo trwałe efekty. W zależności od stylu życia i indywidualnych cech Pacjenta, efekty utrzymują się od roku do nawet 5 lat po zabiegu!

Zalety

 • natychmiastowe efekty
 • najwyższa trwałość rezultatów (od 1 do 5 lat)
 • brak reakcji alergicznych na składniki preparatu
 • wielofunkcyjne zastosowanie
 • wypełnienie nawet głębokich zmarszczek
 • stymulacja naturalnych procesów odnowy skóry
 • świetna alternatywa dla chirurgicznych metod odmładzania twarzy

Zastosowanie

 • Starzenie się skóry
 • Zmarszczki i bruzdy (w tym.tzw zmarszczki marionetkowe)
 • Ubytki tkanek, np. na policzkach, podbródku
 • Niechirurgiczna korekta nosa
 • Odmładzanie dłoni

Przeciwwskazania

 • choroby autoimmunologiczne
 • opryszczka
 • stan zapalny skóry
 • ciąża
 • nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku
 • obecność ciał obcych,np. płynnego silikonu

Radiesse® – Cennik

Cena od:200 zł

Radiesse® – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy preparat służy jedynie do wypełniania zmarszczek?

  Redukcja zmarszczek to jeden z głównych efektów działania Radiesse®, ale jest ich znacznie więcej. Zabieg Radiesse® może być wykorzystany dla modelowania między innymi linii żuchwy czy bruzd nosowo – wargowych. Można przeprowadzić także powiększenie kości policzkowych, podbródka, a nawet wykonać niechirurgiczną plastykę nosa. Coraz częściej wykorzystuje się go także do uzupełniania ubytków tkanek na dłoniach.

 • Czy zabieg Radiesse® jest bolesny?

  Nasi Pacjenci otrzymują przed zabiegiem znieczulenie miejscowe, dlatego iniekcje nie wywołują bólu.

 • Czy wypełniacz Radiesse® jest odpowiedni dla mężczyzn?

  Jak najbardziej tak! Efekty wypełniania zmarszczek tą metodą są niezwykle naturalne i estetyczne, dlatego Radiesse® może być stosowany z powodzeniem u Pań i Panów.

 • Ile trwa zabieg?

  Czas trwania zabiegu to kwestia indywidualna, ale zwykle zamyka się on w przedziale 30-60 minut.

Opinie o Radiesse®

Szukałam wypełniacza zmarszczek, który nie zniknie z mojej skóry w ciągu kilku tygodni i da długotrwałe efekty. O Radiesse® usłyszałam po raz pierwszy w klinice dr Tazbir. Przekonała mnie właśnie trwałość rezultatów. Dziś mija 11 miesięcy od zabiegu, a moja twarz nadal jest gładka, bez śladu dawnych zmarszczek wokół nosa i ust. Jestem bardzo zadowolona.

Barbara, 40 lat

Bałem się strasznie, że wypełnianie zmarszczek skończy się tym, że będę miał „wyprasowaną twarz”. Nie chciałem stać się pośmiewiskiem dla kolegów z pracy. Jednak miałem już dość tego, że ludzie biorą mnie za 10 lat starszego niż w rzeczywistości. Okazało się, że nie było się czego bać.  Radiesse® działa zupełnie inaczej niż inne wypełniacze. Moje zmarszczki zostały ładnie wypełnione, wszystko wygląda naturalnie, a koledzy pytają mnie jakiego kremu do twarzy używam!

Paweł, 38 lat

Zabieg Radiesse® wspominam bardzo dobrze. Dzięki niemu, pozbyłam się okropnych zmarszczek na twarzy, a dodatkowo lekarze wypełnili moje policzki, dzięki czemu twarz wygląda 5 lat młodziej! Obyło się bez bólu i rekonwalescencji, z czego jestem niezmiernie zadowolona. Już poleciłam ten wypełniacz wszystkim koleżankom.

Maria, 50 lat

Kremy, masaże, peelingi, maseczki – ja naprawdę próbowałam już wszystkiego, żeby nieco odmłodzić swoją skórę i przede wszystkim usunąć zmarszczki. Efekty były marne, albo żadne. W końcu postanowiłam, ze czas oddać się w ręce specjalistów. I bardzo dobrze zrobiłam. Wypełnianie zmarszczek Radiesse nie tylko pozbawiło mnie wyraźnych zmarszczek, które biegły od nosa aż do podbródka, ale także sprawiło, że moja skóra jest w lepszej kondycji. Żaden super-krem nie może dać takich efektów.

Izabela, 58 lat

Efekty przed/po