zabieg na łysienie

Regenera Activa w Klinice Tazbir – Łódź

W skrócie: Regenera Activa jest innowacyjną metodą leczenia łysienia i stymulowania porostu włosów.

zabieg na łysienie

Czym jest Regenera Activa?

REGENERA ACTIVA jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Jakie rezultaty daje zabieg Regenera Activa?

W wyniku zabiegu Regenera Activa, proces łysienia zostaje zahamowany, a włosy dostają bodziec do ponownego wzrostu. Zabieg jest niezwykle skuteczny w leczenia androgenowego łysienia włosów. Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia. U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. Mezoterapia, która jest jednym z elementów zabiegu Regenera Activa rozpoczyna procesy naprawcze, które zatrzymują łysienie i powodują ponowny wzrost włosów.

Zalety

 • prosty i szybki zabieg
 • długotrwałe efekty
 • maksymalne bezpieczeństwo

Zastosowanie

 • leczenie androgenowego łysienia włosów
 • stymulacja porostu włosów
 • regeneracja skóry głowy

Przeciwskazania

 • zmiany patologiczne skóry głowy
 • choroby układowe
 • negatywny wynik analizy mikroskopowej

Regenera Activa – Cennik

Cena od:7000 zł

Regenera Activa – przebieg zabiegu

1

Plan zabiegowy

Ustalamy plan wizyt, ile zabiegów będzie koniecznych do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

2

Pobranie materiału

Lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów.

3

Wykonanie zabiegu

Lekarz izoluje z pobranej tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu i podaje je do skóry metodą mezoterapii.

4

Regeneracja skóry

Skóra wchodzi w fazę regeneracji. Łysienie androgenowe zostaje zahamowane, a ochrona przed utratą włosów jest długotrwała. Nie ma konieczności powtarzania zabiegu przez kolejne 2-3 lata.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Zabieg REGENERA ACTIVA® wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg REGENERA ACTIVA® można powtórzyć dopiero po 2-3 latach aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.

 • Czy Regenera Activa jest równie skuteczna w przypadku kobiet i mężczyzn?

  Tak. Regenera Activa pomaga zarówno kobietom i mężczyznom w takim samym stopniu. Badania wykazują że głównym czynnikiem powodującym
  łysienie androgenowe jest testosteron a dokładniej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Są to męskie hormony – androgeny, które występują u mężczyzn ale również u kobiet.

 • Czy zabieg Regenera Activa jest czasochłonny?

  Nie. Leczenie łysienia tą metodą należy do bardzo szybkich zabiegów. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jaki biorcą  przeszczepu, jesteśmy w stanie rozpocząć procesy naprawcze, które prowadzą do całkowitej odnowy skóry.

 • Czy zabieg Regenera Activa jest bolesny?

  Nie. Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe, dlatego pacjenci nie skarżą się na żaden ból.

Opinie o Regenera Activa

Wybrałam zabieg Regenera Activa, ponieważ przekonało mnie używanie własnych komórek skóry do hamowania łysienia. Cały zabieg wspominam bardzo dobrze. Trwał krótko i był całkowicie bezbolesny. Minął już ponad rok, a moje włosy jeszcze nigdy nie były tak gęste.

Ania, 47 lat

Wysokie zakola na głowie miałem jeszcze jako młody chłopak, a z wiekiem ich powierzchnia stale się powiększała. Nie chciałem stracić wszystkich włosów przed 40, dlatego zdecydowałem się na zabieg Regenera Activa. Liczyłem na dobre rezultaty, ale efekty zabiegu naprawdę przeszły moje oczekiwania. Zakola zmniejszyły się o ponad połowę, a moje włosy odrosły w ekspresowym tempie.

Mariusz, 36 lat

Zwykle jestem sceptycznie nastawiona do zabiegów medycyny estetycznej używanych do leczenia rożnych dolegliwości hormonalnych, ale postanowiłam spróbować. Koleżanka z pracy była zachwycona efektami, więc pomyślałam, że zaryzykuję. I absolutnie nie żałuję! Zabieg był szybki, obyło się bez bólu i długiego gojenia. Bardzo szybko zauważyłam pierwsze efekty. Dziś, po 5 miesiącach już wiem, że moje łysienie zostało zahamowane. Nie mogę się doczekać aż moje włosy będą tak długie i gęste jak 10 lat temu.

Agnieszka, 41 lat

Trudno mi zliczyć wszystkie sposoby i specyfiki, jakich używałem, żeby w końcu zahamować moje łysienie. Byłem nawet u endokrynologa, ale nawet to nie przyniosło rozwiązania. W końcu zdecydowałem, że oddam się w ręce fachowców. Lekarz w klinice zaproponował mi autologiczny przeszczep, który miał pobudzić regenerację mojej skóry. To był strzał w dziesiątkę. Pozbyłem się łysiny na czubku głowy i postarzających zakoli. Znajomi i rodzina mówią, że wyglądam 5 lat młodziej.

Krzysztof, 50 lat

Efekty przed/po