Skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste

W skrócie: Skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste – medycyna regeneracyjna  w trosce o Twoje piękno

czynniki wzrostu Klinika Tazbir

Skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste

Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, posiadające olbrzymi potencjał do namnażania, a także umiejętność do przekształcania się w wyspecjalizowane komórki. Dzięki tym właściwościom mają zastosowanie w medycynie regeneracyjnej przy odbudowie uszkodzonych komórek. W medycynie estetycznej często stosowane są z CGF (Concentrated Growth Factors), czyli inaczej mówiąc, Skoncentrowanymi Czynnikami Wzrostu. Zarówno komórki macierzyste jak i CFG są znane w medycynie regeneracyjnej i estetycznej od wielu lat. CGF – podobnie jak komórki macierzyste – pozyskuje się z krwi pacjenta, więc nie są obarczone ryzykiem reakcji alergicznej podczas zabiegu. Terapia CGF stanowi więc skuteczny i w pełni bezpieczny sposób zwalczania oznak starzenia skóry takich jak: zmarszczki, utrata jędrności skóry czy wypadanie włosów. Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych i czynników wzrostu stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. CGF pobudza syntezę kolagenu, przyspiesza wzrost fibroblastów i poprawia mikrokrążenie. Efekty po zabiegu są widoczne natychmiast i cechuje je niebywała trwałość.

Jak wygląda podanie czynników wzrostu i komórek macierzystych?

W trakcie zabiegu lekarz pobiera krew pacjenta, która jest następnie odwirowana w separatorze komórkowym. W trakcie tego procesu uzyskuje się wyodrębnione czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał zostaje podany w skórę pacjenta wraz z odpowiednim zestawem CGF (CGF One, CGF Harmony, CGF Liquid). 

CFG One 

To najlepszy zabieg dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną i regeneracją skóry. Ze względu na to, że CGF One  skupia działanie na małych obszarach poddanych zabiegom, może być zastosowany na grzbiety dłoni, okolicę oczu i ust oraz owłosioną skórę głowy. Terapia CGF One wymaga 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni.

CGF Harmony

Dla skóry, która wymaga bardziej intensywnej regeneracji poleca się iniekcję komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w specjalnym żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek krwi które pozyskuje się z zastosowaniem zestawu CGF Harmony. Zabieg z użyciem żelu umożliwia dłuższą i silniejszą stymulację komórek. Terapia CGF Harmony wymaga 3 zabiegów w odstępach 6 tygodni.

CGF Liquid

CGF Liquid to zestaw wykorzystujący czynniki wzrostu i komórki macierzyste pozyskane z krwi. Wykonywany jest przez eksperta poprzez mezoterapię co sprawia, że pozyskany materiał jest w pełni bezpieczny, a efekty terapii naturalne i widoczne. CGF Liquid  wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Dla zwiększenia komfortu pacjenta, lekarz może nałożyć maść znieczulającą. Podczas zabiegu można odczuwać delikatne ukłucia oraz rozpieranie. Efekty zabiegu są natychmiastowe, a sam zabieg należy powtórzyć dwa, trzy razy, w zależności od zastosowanego zestawu CGF.

Zalety

 • szybkie efekty
 • duża trwałość efektów
 • bezpieczeństwo
 • naturalność
 • brak reakcji alergicznych

Zastosowanie

 • ujędrnianie skóry
 • redukcja zmarszczek
 • zahamowanie wypadania włosów
 • poprawa kolorytu cery i jej odżywienie
 • cienie pod oczami
 • skóra trądzikowa
 • skojarzone terapie anti-age

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby układu sercowo-naczyniowego
 • cukrzyca
 • stany zapalne
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe

Skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Dokumentacja fotograficzna.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Dobiera również odpowiedni zestaw CGF, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go. Najpierw pobierana jest krew, która po odpowiednim przygotowaniu zostanie za pomocą iniekcji wprowadzona w skórę wraz z odpowiednim zestawem CGF.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy zabieg wymaga okresu rekonwalescencji?

  Nie, po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje, takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.

 • Czy zabieg należy powtarzać?

  W zależności od indywidualnych uwarunkowań lekarz może zaproponować powtórzenie zabiegu w celu utrwalenia efektów (1-2 razy w roku).

 • Skąd wiadomo, jaki zestaw CGF wybrać?

  To lekarz decyduje o dobraniu odpowiedniego zestawu na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta i oczekiwanych rezultatów.

 • Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?

  Pełna kuracja obejmuje 3 zabiegi mezoterapii CGF w odstępach kilku tygodni (od 4 do 6 – w zależności od produktu).

 • Czy z zabiegu mogą skorzystać mężczyźni?

  Tak. Dla mężczyzn powstały linie CGF Gentleman, które dają bardzo naturalne efekty, zapewniając długotrwałe działanie anti-aging i redukujące wszelkie niedoskonałości męskiej skóry.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po