Stymulatory kolagenu

W skrócie: Stymulatory kolagenu – efektywna stymulacja kolagenu dla Twojego piękna

stymulatory kolageny Klinika Tazbir

Stymulatory kolgenu – Ellanse, Radiesse, Sculptra,

Ellanse

To linia wypełniaczy działających jednocześnie regenerująco na wzrost kolagenu. Dzięki temu uzyskane efekty są długotrwałe i dostosowane do potrzeb pacjentów. Zapewniają również całkowitą biodegradowalność. Ellanse jest produktem bezpiecznym, co wynika z wysokiego profilu bezpieczeństwa składników. Wypełniacze Ellanse są skierowane do wymagających pacjentów, oczekujących bardzo dobrych rezultatów i przedłużonego czasu działania w porównaniu do klasycznych wypełniaczy kwasu hialuronowego.

Radiesse

Radiesse to innowacja w odmładzaniu skóry i redukcji oznak starzenia. Technologia wykorzystuje słynny hydroksyapatyt wapnia zawieszony w matrycy żelowej. Stanowi on aż 30% preparatu wypełniającego (pozostałe 70% to bezpieczny nośnik żelowy). Wypełniacz redukuje zmarszczki, daje efekt wolumetrii i przywraca tkankom twarzy prawidłową objętość. zyskał  aprobatę amerykańskiego stowarzyszenia FDA (Food and Drug Administration). Przez specjalistów jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych środków do usuwania zmarszczek i modelowania twarzy.

Sculptra

Sculptra to preparat przeznaczony do iniekcji. Zawiera mikrocząsteczki kwasu L-polimlekowego. Polimery kwasu mlekowego występują w dużych ilościach w organizmie ludzkim, używane są także do produkcji nici chirurgicznych. Sculptra przeznaczona jest bezoperacyjnego liftingu twarzy. Efektem działania substancji jest stymulacja fibroblastów i produkcja własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Zapewnia to naturalnie wyglądający efekt. Preparat działa stopniowo przywracając to co zostało utracone. 

Stymulatory kolagenu – jakie dają efekty?

Crystalys, Sculptra, Ellanse, Radiesse są preparatami dającymi znakomite efekty korekcji głębokich fałd i zmarszczek oraz uzupełnienia ubytków w objętości twarzy. Sculptra to metoda dyskretna, której efekty kosmetyczne pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga wykonania 2 lub 3 zabiegów, a rezultaty wyglądające bardzo naturalnie powinny być widoczne po około 6 tygodniach. Ellanse dodatkowo może być użyty jako typowy wypełniacz (np. bruzd nosowo-wargowych czy do wolumetrii), ale o dłuższym czasie utrzymywania się niż kwas hialuronowy. Radiesse powoduje błyskawiczną redukcję zmarszczek, a jednocześnie rozpoczyna procesy regeneracyjne w skórze, których efekty są widoczne jeszcze przez długi czas po zabiegu.

Zalety

 • bezpieczeństwo
 • naturalne efekty
 • wypełnienie zmarszczek
 • wymodelowanie twarzy
 • brak reakcji alergicznych
 • wielofunkcyjne zastosowanie 
 • stymulacja naturalnych procesów odnowy skóry

Zastosowanie

 • likwidacja wiotkiej skóry
 • zagęszczenie skóry
 • zapadnięte, płaskie policzki
 • zapadnięte skronie
 • nieregularny kontur, tzw. ”chomiki”
 • zacierająca się linia żuchwy

Przeciwwskazania

 • okres ciąży i karmienia
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy
 • zakażenia skóry
 • choroby autoimmunologiczne
 • obecność ciał obcych,np. płynnego silikonu

Stymulatory kolagenu – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czym są stymulatory kolagenu?

  Stymulatory kolagenu są najefektywniejszymi, znanymi w medycynie estetycznej, preparatami stymulującymi produkcję kolagenu. Dzięki swojemu działaniu widocznie poprawiają jakość skóry, przywracają utraconą objętość oraz unoszą opadające partie twarzy.

 • Jak wygląda zabieg z użyciem stymulatorów kolagenu?

  Po konsultacji z ekspertem oraz dopasowaniu odpowiedniego rodzaju stymulatora kolagenu, lekarz umawia się z pacjentem na wizytę, podczas której dochodzi do wprowadzenia preparatu w skórę pacjenta. Zabieg z użyciem stymulatorów kolagenu polega na podskórnym podaniu preparatu, najczęściej w okolicę skroni i kości jarzmowej oraz żuchwy. Sama aplikacja preparatu niewiele różni się od zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej. Preparat wprowadza się za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli. Efekt wypełnienia pojawia się natychmiast po zakończonym zabiegu. Po zabiegu wykonywany się intensywny masaż twarzy, tak aby wprowadzony preparat równomiernie się rozprowadził. W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

 • Ile trwa zabieg?

  Zabieg jest krótki i trwa około 30-60 minut, w zależności od wybranej metody i obszaru zabiegowego.

 • Jakie są rodzaje stymulatorów kolagenu?

  W naszej klinice stosujemy kilka rodzajów  stymulatorów kolagenu: Ellanse, Radiesse, Sculptra, Crystalys czy Profhilo.

 • Czy istnieją skutki uboczne zabiegu?

  Po zakończonym zabiegu, mogą pojawić się: zaczerwienienie, obrzęk czy zasinienie. Są to naturalne efekty wykonanych iniekcji, które znikają samoistnie w ciągu kilku dni.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po