Nici liftingujące Smart Lift (PDO) – zastrzyk młodości

ACBlog

Każda kobieta pragnie jak najdłużej cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem. Postępujący wiek odbiera nam tę przyjemność. Nie chodzi o to, aby powrócić do czasów szkoły średniej, ale by starzeć się pięknie. Dziś jest to możliwe za sprawą nowatorskiej metody liftingu ciała z użyciem Nici Smart Lift, których podstawowym składnikiem jest polidioksanon – mocne włókno syntetyczne. Wchłanialne nici PDO z czasem ulegają rozpuszczeniu, co daje efekt sprężystej i naciągniętej skóry.

Czym cechują się nici Smart Lift (PDO)?

Nici liftingujące Smart Lift są podawane pacjentom przy użyciu igieł, które pochodzą od jednego z przodujących na rynku producentów igieł do akupunktury. Ich wysoka jakość i ostrość sprawiają, że pacjenci podczas zabiegu praktycznie w ogóle nie odczuwają bólu. Nici liftingujące Smart Lift różnią się od swoich tradycyjnych konkurentów na rynku większą średnicą wewnętrzną. Dzięki takiej budowie są dużo wydajniejsze i ograniczają do minimum dyskomfort podczas zabiegu.

Miejsca, w których można zastosować lifting przy użyciu nici Smart Lift to między innymi: usta, fałdy nosowo-wargowe, kurze łapki, powieki oraz wiele innych obszarów na twarzy, a także w takich partiach ciała, jak: brzuch, uda, piersi, ramiona, biodra, pośladki, szyja, dekolt, a nawet dłonie.

Przebieg zabiegu liftingującego z użyciem nici Smart Lift

Nici liftingujące Smart Lift to innowacyjna technika, która znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej. Odbywa się na zasadzie podskórnego wprowadzenia chirurgicznych nici wykonanych z polidioksanonu, które wraz z upływem czasu ulegają rozpuszczeniu, dając efekt liftingu skóry. PDO stymuluje syntezę nowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność naszej skóry i jednocześnie powodują zwiększoną produkcję kwasu hialuronowego, który występuje w naszym organizmie naturalnie.

Kolejną korzyścią wynikającą z zabiegu liftingującego jest znaczna poprawa mikrokrążenia – skóra jest jędrniejsza i odpowiednio nawodniona. Nici Smart lift nie paraliżują mięśni twarzy, a jedynie ograniczają siłę ich ruchów, dzięki czemu efekt estetyczny jest niezwykle naturalny.

Jakich efektów mogą spodziewać się pacjenci?

Metoda Smart Lift pozwala osiągnąć natychmiastową zmianę w wyglądzie skóry. Po czasie 1-2 tygodni od momentu aplikacji nici zostaje uruchomiona synteza białek (kolagen, elastyna) odpowiedzialnych za jej napięcie i uelastycznienie.

Nici Smart Lift pozostają w organizmie przez ok. 6 – 8 miesięcy. W tym czasie trwa proces syntezy włókien kolagenowych i elastyny. Następnie nici liftingujące zostają bardzo szybko wchłonięte, natomiast efekt odmłodzonej skóry utrzymuje się przez okres od 12 do 18 miesięcy. Mała średnica nici PDO chroni skórę przed zgrubieniami i bliznowaceniem.

W rezultacie wykonanego zabiegu liftingującego dostrzeżemy redukcję zmarszczek, opóźnienie procesu starzenia się skóry, wyraźny lifting, rozjaśnienie skóry, poprawę tekstury oraz konturu twarzy, bądź całej sylwetki. Efekty te zawdzięczamy wzmożonej produkcji kolagenu, zwiększonemu metabolizmowi komórek, aktywnej cyrkulacji limfy oraz długofalowej stymulacji tkanki miękkiej.

Czy zabieg z użyciem nici Smart Lift jest dla mnie bezpieczny?

Wprowadzenie pod skórę nici liftingujących jest procedurą zupełnie bezpieczną i efektywną. Zbudowane z polidioksanonu nici są szybko wchłaniane przez organizm. Sam materiał był stosowany w medycynie od długiego czasu. Należy on do wyrobów bezpiecznych i jest hipoalergiczny.

Specjaliści z Kliniki Tazbir zapewniają, że zabieg z użyciem nici Smart Lift odbywa się bez narkozy, a nici są w pełni bezpieczne, nie zawierają metali ciężkich, a także nie powodują reakcji immunologicznych. Ryzyko wystąpienia ewentualnego stanu zapalnego jest stosunkowo małe.