Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała. Poznaj działanie UltraSkin II

DGBlog

poznaj nieunwazyjną metodę UltraSkinII

Zarówno lifting twarzy jak i lifting ciała to zabiegi, które medycyna estetyczna opanowała do perfekcji. Oczywiście, postęp technologiczny wciąż popycha nas w stronę coraz to nowszych rozwiązań, jednak już dziś możemy cieszyć się bogactwem różnorodnych metod, sprawiających, że nasze ciało może wyglądać atrakcyjniej. Szczególnie ciekawym przypadkiem są ultradźwięki w kosmetyce. Wśród nich pojawił się UltraSkin II – nieinwazyjny lifting twarzy i ciała, który umożliwia usuwanie zmarszczek, modelowanie twarzy, i nie tylko. Przyjrzyjmy się bliżej tej innowacyjnej technice.

UltraSkin II – co to takiego?

UltraSkin II jest odpowiedzią na szeroko rozumiane potrzeby twarzy i ciała, związane z upływem lat i innymi zmianami skóry. Z biegiem czasu nasza skóra przestaje być elastyczna i jędrna jak kiedyś. Dodatkowo, nawet już po 20 roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Głównym winowajcą jest kolagen, który z czasem przestaje być produkowany w takich ilościach, jakie zapewniają naszemu ciału młody wygląd.

Specjalnie dopasowane ultradźwięki o wysokim natężeniu, tak zwana technologia HIFU, wykorzystywane są przez innowacyjny sprzęt UltraSkin. Właśnie takie dźwięki wpływają bezpośrednio na pracę włókien kolagenowych, które produkując więcej kolagenu sprawiają, że skóra jest bardziej jędrna i wygładzona. W ten sposób specjaliści mogą oddziaływać nie tylko na skórę właściwą, ale także na komórki tłuszczowe i powięzi mięśniowe.

UltraSkin II – dla kogo?

Tak naprawdę, zabieg ten przynosi wiele rozmaitych korzyści, i odpowiada na różnorodne problemy. Wśród nich znajdują się:

 • bezinwazyjne naciągnięcie skóry twarzy, znane powszechnie jako lifting;
 • modelowanie twarzy – w tym szczególnie modelowanie policzków;
 • konturowanie twarzy;
 • usuwanie zmarszczek;
 • uniesienie brwi;
 • poprawienie jędrności skóry po utracie dużej masy ciała w szybkim czasie.
 • ujędrnianie trudnych partii ciała, takich jak ramiona, brzuch, plecy, kolana.

Jakie efekty przynosi zabieg UltraSkin II?

Dzięki ultradźwiękom pobudzana jest produkcja kolagenu i elastyny. To one sprawiają, że nasza skóra wygląda zdrowo i młodo. Pierwsze efekty widoczne są już zaraz po wizycie, i wraz z upływem czasu (ok. 2 miesiące) nabierają na mocy. Rezultat widoczny jest nawet do 2 – 3 lat po wykonaniu zabiegu.

Kiedy UltraSkin II nie jest wskazane?

Wykonanie tego zabiegu nie jest wskazane szczególnie wtedy, kiedy przez najbliższy czas od jego wykonania jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne. Poza tym istnieje jeszcze kilka przeciwwskazań, takich jak:

 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • choroba nowotworowa;
 • opryszczka w miejscu poddawanym zabiegowi;
 • stany zapalne w leczonym miejscu;

Co jeszcze należy wiedzieć o tym zabiegu?

Ważnym faktem jest bezinwazyjność tej kuracji ultradźwiękowej, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny. Skóra jest odmłodzona w sposób naturalny, dzięki kolagenowi i elastynie wytwarzanej przez nasz własny organizm. Zapytani o czas rekonwalescencji profesjonaliści z Klinika Tazbir w Łódzi, poinformowali nas, że UltraSkin II pozwala na natychmiastowy powrót do codziennej aktywności.